Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z temperaturą RX 570 w zalman z3

RE: Problem z temperaturą RX 570 w zalman z3
Dlatego że było mało opinii i kupionych sztuk w porównaniu do spc. Ale jak się okazuje nie wszystko co ludzie masowo kupują musi być takie dobre.
A co do karty to mam chyba jakiegoś pecha bo z tego co czytałem to piszczą mi cewki.
Jak odpaliłem wiedźmina to w menu tak się dzieje podczas gry ustaje, w battlefroncie 2 do koło 90 fps jest dobrze ale podczas bitwy kosmicznej gdzie jest kolo 130 już słychać. A w lolu jest koło 300 i nic nie słychać. W furmarku też cicho. W sumie jak wyłączyłem wentylatory żeby się upewnić że to karta nie zasilacz to nawet po ustawionym limicie fps do 60 to słychać tylko mniej. Nie jest tak tragicznie ale zastanawiam się czy znowu nie wymienić
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
akurat cewki to teraz niezłe przekleństwo ... jescze 5 lat temu problem nie istniał... teraz piszczy conajmniej z 30% kart na rynku niezależnie od modelu i producenta :[
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Wcale nie powiedziane że jak wymienisz nawet na innego producenta to nie trafisz na to samo a za wysyłkę sam zapłacisz ( chyba że miałeś darmowy zwrot )

Jak kolega piszę na piszczące cewki właściwie nie ma reguły producenci nawet nie uznają tego za wadę w większości o ile karta działa poprawnie .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Kurczę no nieciekawa sprawa.  Nowa karta ze sklepu i tyle problemów z używkami z alllegro tyle nie miałem problemów.

Najbardziej daję w far cry 5 limit ustawiłem  na 60fps i uv zrobiłem ale nie wiele daje tyle tylko że przynajmniej temperatury dobre 66 stopni w grach bez uv z uv koło 60.

Tak to u mnie wygląda:
https://www78.zippyshare.com/v/DOi98fn9/file.html do 5 sekundy menu far cry 5 potem w grze.Nagrywane z tyłu komputera za wyjściami karty z daleka ciszej.
W sumie też od gry zależy intensywność dźwięku. Dziwne że w furmarku nie słychać podobno obciąża bardziej jak gry.
Nie wiem co gorzej denerwuje  to czy szum tamtego gigbayte.
Najgorzej czy może się to nasilić ? jak potem zacznie na przykład przy przeglądaniu neta to nie będzie wesoło. I nie wiem czy już  zostawić i na słuchawkach jakoś się przeżyje czy robić zwrot i jeszcze jedną sztukę zamówić?

---------------------------------------------------------------------------------------------
Kartę oddałem.
Witam po dłuższej przerwie. Po Strix wziąłem rx 570 od msi armor i w tamtej cewki nie piszczały ale kultura pracy najgorsza , karta nie trzymała taktowań. Oddałem i dołożyłem i kupiłem sapphire pulse 8gb i to chyba najlepsza wersja ale i tak cewki lekko piszczą ale o wiele mniej jak w strixie. I nie rozumiem tyle dobrych opinii tych kartach jak żeby ta karta w furmark miała zegar 1284 to trzeba dać power limit +50 i undervolting zrobić poniżej 1000mV żeby działało a i tak po daniu tego pwer limitu robi się o wiele goręcej i głośniej. W ogóle to gram np w far cry 5 i nagle jakieś dropy do 30fps są użycie karty skacze do 0 % - 100%
Zastanawiam się czy nie oddać i gtx 1650 wziąć 5-10fps mniej ale pobór mocy o połowę niższy i zero problemów
masz niezły pech i wedłu mnie niepotrzebnie się pozbywałeś strixa ... a 1650 też piszczą cewki , w sumie dzisiaj to plaga i większości kart dotyczy , a w sumie nie dowiedziałem się jeszcze z jakiego powodu .

mówiłem ci że możesz na gorsze trafić po strixie i miałem rację jak się okazuje .

a wydajność 1650 jest różnica jednak sporawa ... i dopłacać do słabszej karty ? bez jaj .
Nie pomagam.
Ja nie wiem co ty za karty kupujesz . Wesoły Ja mam 2 RXy 580 od XFXa z dość kiepskim chłodzeniem, lepsze od Armora ale gorsze od Strixa i dużo gorsze od Nitro+ . W Stresie nie przekracza raczej 80 stopni a do dropów to jeszcze jej daleko Wentylatory też nie chodzą na maksa mają jeszcze spory zapas . Cewki ? Piszczą w większości kart dzisiaj i wcale nie masz pewności że w GTXie ci piszczeć nie będzie . Na prawdę ci to tak przeszkadza ? Pewnie 95% użytkowników w tym ja nawet by na to uwagi nie zwróciło . No chyba że już by na prawdę do przesady było słychać .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
No bo jak miałem gtx 750 ti to nic nie było słychać siedziało w zalman z3 i 3 wentylatory na 50% a tutaj kupiłem nową obudowę 6 wentylatorów na 100% wyciągnięta z wnęki biurka i jak nie jakieś cykanie to wentylatory jak turbina jakaś.
UV to konieczność żeby karta trzymała zegar w miarę temp do 70 stopni. Plus użycie spada do 24%/36% procent czy nawet 0 i tnie przez parę sekund po czym wraca do normy i za jakiś czas znowu

Ten filmik dokładnie pokazuje jakie są karty amd:
https://www.youtube.com/watch?v=u5YJsMaT_AE
przesadzasz ... a gtx750ti to 50w TDP ... przy tak małym TDP nawet pasywnie można to by było chłodzić co zresztą pokazał palit bo na 750 i 1050 były modele KalmX ... swoją drogą ciekawe .
Piszczenie - mówię ci że od paru lat plaga i nie dotyczy ani konkretnego modelu ani firmy {nvidia / amd }
i niefart masz naprawdę spory tu nie oszukujmy się .
według mnie weź tego strixa puki jest w dobrej kasie

przed armorem i jego wyciem oszczegałem przecież od początku to mogłeś się tego spodziewać ... to badziewne chłodzenie , nie tylko na rxach ... na 1060 czy 1070 też wyło ostro .
Nie pomagam.
Stary ty wiesz w ogóle co ty kupiłeś ? Bo chyba sobie żartujesz . Porównujesz kartę która ma 50 tdp do karty która ma 150 tdp i ty chcesz żeby miała TAKĄ SAMĄ temperaturę ? Nie żartuj . :D Dla tych kart 90 stopni na referentach to nie problem a 70 to ja nie widziałem chyba na żadnej karcie ze stockowymi ustawieniami wentylatorów bardziej do 80 dochodzą jak jest dobre chłodzenie i obudowa z dobrą wentylacją to może 75 stopni w stresie .

A że kupiłeś sobie Armora jedno z najgorszych chłodzeń na tych kartach to się nie dziw że wyje i gorąca . A dropy to ty może masz dlatego że bawisz się nieumiejętnie w UV bo sobie wymyśliłeś że karta ma ci nie przekraczać jakiejś tam temperatury ? Zostaw jak jest na stocku i nie grzeb puki działa . No chyba że kupujesz jakieś mega okazję z Allegro z niefabrycznym biosem w którym masz obniżone taktowanie na stałe . Częsta sztuczka w kartach pokoparkowych by ograniczyć pobór prądu .

Sam w jednym RX 580 musiałem bios już wgrywać od nowa bo użytkownik też narzekał że coś ta karta nie trzyma taktowania,a karta nie tyle że nie trzymała co taktowanie na stałe było obniżone w modzonym biosie .

A cewki jak ci już kolega ładnie wytłumaczył mogą ci piszczeć w KAŻDEJ karcie,ba w zasilaczu też ci mogą piszczeć i to nawet takim za 500 zł . Producenci olewają temat bo nie wpływa to na sprawność a większość użytkowników i tak tego nie słyszy .
Programy: Polecane / Nowe / Inne