Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Problem z wariującym komputerem

Problem z wariującym komputerem
Witam i od razu życzę wesołego jajka w ostatnich chwilach świąt. Wesoły

Mam problem iż po odpaleniu kompa na początku gdy chcę otworzyć aplikację (np. przeglądarkę) ładuje się bardzo powoli po jakimś czasie znika  mi pasek dolny z menu start ,znikają aplikacje z pulpitu oraz   komputer się zawiesza (w skrajnych przypadkach kończy się po 5 sekundach czarnym ekranem) i tylko reset mnie ratuje . Chciałem sprawdzić czy sektory dysku są uszkodzone to w chwili sprawdzania badsectorów pojawia się bluescreen i resetuje mi kompa.
Rozpocząłem skan antywirusem ale się nie zakończył przez czarny ekran.
Korzystam z windowsa 7.
Z góry dziękuje za pomoc.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Problem z wariującym komputerem
Pokaż screen z zakładki health z programu HDTune PRO

Jeżeli pokaże się kiedykolwiek jakiś BSOD - zrób chociaż fotkę i pokaż, albo spisz kod błędu i nazwę sterownika powodującego błąd, jeżeli taki na ekranie będzie podany.

Spakuj wszystkie pliki z katalogu C:\WINDOWS\Minidump, umieść na jakimś serwerze i podaj link.

Jakim antywirusem skanujesz? Jeśli avastem, do daj sobie spokój.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
1. O to link https://megawrzuta.pl/download/2658e72d7...abaf5.html (test wykonałem z laptopa bo nie jakiś czas temu wypiołem dysk z kompa) Screen z Minidump jest w jednym rarze.
2. Zrobić fotkę z BSODem może być problem bo błyskawicznie się pojawia jak znika.

3.Trafiłeś w sedno. Korzystam z avasta, a możesz mi polecić dobry antywirus?
Sprawdź, czy problem występuje w trybie awaryjnym.

Wyeksportuj z dziennika zdarzeń dzienniki "system" i "aplikacja" w formacie evtx, wrzuć na jakiś hosting i podaj link.

(02.04.2018, 21:14)Darowin napisał(a): Trafiłeś w sedno. Korzystam z avasta, a możesz mi polecić dobry antywirus?
Nie mogę, gdyż obecnie każdy jest zły i nie spełnia swojej roli tzn bardziej szkodzi niż pomaga. Zastępczo mogę polecić jedynie skaner na żądanie, jakim jest MBAM.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Czy podczas tego zawieszania się świeci się kontrolka od stanu pracy dysku?
Oraz czy podczas zawieszania się jest reakcja na jednoczesne wciśnięcie klawiszy alt + ctrl + delete?
Ze względów bezpieczeństwa nie używaj konta z pełnymi uprawnieniami administratora. Nie zapomnij także o automatycznych aktualizacjach systemu jak i programach.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(02.04.2018, 21:31)kamel16 napisał(a): Sprawdź, czy problem występuje w trybie awaryjnym.

Wyeksportuj z dziennika zdarzeń dzienniki "system" i "aplikacja" w formacie evtx, wrzuć na jakiś hosting i podaj link.

(02.04.2018, 21:14)Darowin napisał(a): Trafiłeś w sedno. Korzystam z avasta, a możesz mi polecić dobry antywirus?
Nie mogę, gdyż obecnie każdy jest zły i nie spełnia swojej roli tzn bardziej szkodzi niż pomaga. Zastępczo mogę polecić jedynie skaner na żądanie, jakim jest MBAM.

1. O to link do zdarzeń https://megawrzuta.pl/download/46885153f...74ec2.html

2.Niestety nie jestem w stanie odpalić komputer w trybie awaryjnym. Ładują się pliki i niestety ekran "umiera" na tym etapie https://zapodaj.net/173c27d439f5c.jpg.html .

3. Dzięki za program MBAM nie wiedziałem że antywirusy to już przeżytek.

4. Właśnie wpoiłem ponownie ten dysk do komputera i o dziwo komputer się nie zawiesza aczkolwiek działa wolniej niż powinno i niestety tryb awaryjny nie działa.

(02.04.2018, 21:41)marcin878787 napisał(a): Czy podczas tego zawieszania się świeci się kontrolka od stanu pracy dysku?
Oraz czy podczas zawieszania się jest reakcja na jednoczesne wciśnięcie klawiszy alt + ctrl + delete?

Świeci się kontrolka oraz nie było problemów z odpaleniem menadżera zadań pod warunkiem gdy komputer mi całkowicie "nie stanął".
Coś mi tu nie pasuje. Ten dysk. O co tu chodzi? Masz stacjonarkę i laptop i przepinasz jeden dysk między nimi? Dlaczego?
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jeżeli np system ze stacjonarki przeniesiesz z dyskiem do laptopa (lub odwrotnie) i przypadkiem, lub nie przypadkiem uda Ci się go zbootować, to automatycznie system WINDOWS i jego menedżer urządzeń zaczyna rozpoznawać nowy sprzęt i dociągać sterowniki do nieznanych urządzeń? Po takiej akcji masz w jednym systemie sterowniki do urządzeń dwóch komputerów. Jeżeli taka akcja miała miejsce, to ja się nie podejmuję dalszej pomocy. Od razu zrób format.

Na jakim komputerze występuje problem? Na stacjonarnym czy na laptopie?
Nie pomagam.

Skoro podczas zawieszania świeci się kontrolka od stanu pracy dysku to bardzo prawdopodobne jest, że jest problem na linii pl. gł. < - > dysk twardy. Rozłącz przewód od dysku po obu końcach, pł. gł. jak i dysku. Podłącz ponownie i sprawdź jaka będzie sytuacja.
Ze względów bezpieczeństwa nie używaj konta z pełnymi uprawnieniami administratora. Nie zapomnij także o automatycznych aktualizacjach systemu jak i programach.
Ja może zacytuję pewien błąd który pojawia się dość często w dziennikach zdarzeń
Cytat:Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\DR1.
Dodam również, że system widnows numeruje dyski od zera, więc Harddisk1 jest drugim dyskiem. SMART jest ok, więc, więc...
Nie pomagam.

Napisałem  ,,prawdopodobne" , a to nie oznacza to samo co na pewno.  Być może zbyt pochopnie stwierdziłem, że dysk twardy powoduje problem ( nie przeglądając dzienników ).  W każdym bądź razie potwierdzony objaw o świecącej kontrolce tylko potwierdza, że przyczyną jest któryś z dysków.

W tej sytuacji na potrzeby testu należałoby odłączyć wszystkie dyski poza systemowym.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Problem z wariującym komputerem)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z PC - brak możliwości wejścia do biosu konrad9595 1 613 11.07.2019 01:41
Ostatni post: Illidan
  recovery w lenovo 330 ramzes77 6 850 08.07.2019 22:02
Ostatni post: Officer Crabtree
  Asus TUF Gaming 504 nowy, a chodzi jak muł. xxxbrowarekxxx 3 579 07.07.2019 00:08
Ostatni post: MonteCristo
  efi shell dzikuu86 6 966 06.07.2019 12:29
Ostatni post: Crims
  Problem z pierwszym uruchomieniem Husiak 5 483 05.07.2019 19:54
Ostatni post: Husiak
  Cmos settings error Veriveli 6 667 04.07.2019 09:58
Ostatni post: Veriveli
  Nie działająca w 100% pamięć ram Gubby 5 792 03.07.2019 22:09
Ostatni post: SajorMuchodolski
  Dziwne wskazania temperatury w SMART - HDTune Officer Crabtree 2 441 03.07.2019 11:57
Ostatni post: Officer Crabtree
  Komputer wyłącza monitory i zawiesza się tikeyo 9 841 29.06.2019 02:08
Ostatni post: Crims
  Wyłączający sie monitor Witam Komornik 6 1115 28.06.2019 15:08
  router do systemu Windows 10(neostrada) jpol 1 540 27.06.2019 21:30
Ostatni post: Armo
  Problem z płytą główną endriuu151 2 510 25.06.2019 06:19
Ostatni post: pieterman09
  Wyłącza fazę w mieszkaniu po uruchomieniu komputera Elemental 4 466 24.06.2019 16:44
  Temperatura metal2000 3 545 20.06.2019 18:12
Ostatni post: metal2000
  Komputer wyłącza się szybko po wejsciu w windowsa kompuker 13 1281 19.06.2019 14:01