Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Program " RogueKiller Anti-malware".

#1
Exclamation  Program " RogueKiller Anti-malware".
[Obrazek: 2019-09-23-01h08-32.png]


"RogueKiller Anti-malware" jest aplikacją ,której głównym celem jest wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania z komputera. Zaletą jego jest, dokładność, skuteczność podczas skanowania systemu. Przeprowadza analizę wszystkich elementów systemu oraz skanuje całą zawartość dysku systemowego w komputerze. Program skanuje aktywne procesy w systemie, usługi systemowe, rejestr systemowy, biblioteki DLL. RogueKiller dobrze radzi sobie z usuwaniem złośliwego oprogramowania uruchamiającego się automatycznie dzięki wpisom w rejestrze jak i folderom startowym, czy głównym sektorze rozruchowym (MBR). Umożliwia również naprawianie adresów "DNS" i serwerów "proxy". Wykrywa , usuwa niebezpieczne "rootkity", które aktywują się po uruchomieniu systemu operacyjnego. Usuwa także.Usuwa także infekcje takie jak TDSS, ZeroAcces, Ransomwares.
Działanie "RogueKiller" oparte jest na czarnej/białej liście jak i module heurystycznym (wykrywanie nieznanych zagrożeń). "RogueKiller" wymaga uprawnień administratora. Czyli trzeba go uruchomić na koncie z uprawnieniami administratora ,lub je nadać, czyli nacisnąć prawym przyciskiem myszki na ikonę programu, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję "Uruchom jako administrator". Przed włączeniem narzędzia zalecam wyłączyć obecne programy antywirusowe w systemie by nie powodować konfliktów, program może być blednie klasyfikowany jako złośliwe oprogramowanie ze względu na swój silny moduł skanujący.
Program po skończonym skanowaniu generuje raport w postaci pliku tekstowego na pulpicie systemu. Ten raport/log najlepiej pokazać doświadczonej osobie na forum komputerowym by dokonała analizy. Po skończonym usuwaniu także jest generowany raport z czyszczenia systemu w postaci logu. Ten raport także pokazujemy osobie prowadzącej na forum komputerowym. Generowany jest też raport kwarantanny,czyli jakie pliki się w niej znajdują po czyszczeniu.

OSTRZEŻENIE!

Program może sklasyfikować komponenty systemu, które nie są szkodliwe do usunięcia .Dlatego zalecam mniej doświadczonym użytkownikom przed usuwaniem pokazanie wpierw wygenerowanego loga ze skanowania na forum w celu analizy i ocenienia co program wykrył i czy należy wszystko skasować.

Tutaj podaję stronę producenta skąd możemy pobrać aplikację :
Kliknij

Aplikację możemy użyć w systemach Windows :
Windows XP, Server 2003, Vista, Server 2008, Win7, Win8, Win8.1, Win10(32 Bits i 64 Bits).
Polecam pobierać dla potrzeb szybkiej diagnostyki zainfekowanego systemu,  szybkiej pomocy wersje aplikacji "Portable" , która nie wymaga instalacji. Program występuje w wersji komercyjnej i darmowej ,która jest mocno ograniczona , ale w zupełności wystarczy do zdiagnozowania systemu i usunięcia szkodników.
Dokładna lista z czym program jest w stanie sobie poradzić:
-Zabija złośliwe procesy,
-Zatrzymuje szkodliwe usługi,
-Usuwa szkodliwe pliki DLL z procesów,
-Zabija ukrytezłośliwe procesy w systemie,
-Znajduje i usuwa złośliwe wpisy z autostartu systemu, w tym:
*Klucze rejestru (RUN / RunOnce, ...),
*Zadania (Scheduler 1.0/2.0),
*Foldery startowe w systemie,
-Usunąć wpisy, w tym:
*Shell / Wpisy obciążenia,
*Hijacks DLL,
*Itp.,
-Naprawia DNS/ Fix DNS (przycisk Fix DNS),
-Przechwytuje,usuwa złosliwe przekierowania Proxy(przycisk Fix proxy),
-Naprawia plik Hosts ( Fix Hosts tylko w wersji komercyjnej aplikacji),
-Przywraca skróty / pliki ukryte przez złośliwe oprogramowanie typu "Fałszywy HDD",
-Naprawa sektora rozruchowego "MBR" i usuniecie z niego szkodników,
-Znajdowanie, naprawianie i usuwanie fałszywych plików systemowych.

Pracę z programem zaczynamy od pobrania odpowiedniej wersji programu pod nasz system (32 Bit,64 Bit). Uruchamiamy program. Na koncie bez praw administratora w systemach Vista/7/8/8.1/10 klikamy p.p. myszki na ikonę aplikacji i wybieramy opcję : Uruchom jako administrator. "RogueKiller" nie wymaga on instalacji w wersji "Portable" o czym już wspomniałem. Ale jak ktoś chce może również pobrać wersję instalacyjna aplikacji w celu sprawdzenia nie polecam tego , bo aplikacja automatycznie się w wersji darmowej nie aktualizuje ,a przed aktualizacją musimy ja sami usunąć z systemu by zainstalować nowszą wersje. Aplikacja jest stale aktualizowana,gdy wykryje po połączeniu się z swoim serwerem że jest nowsza wersja wyskoczy monit z ostrzeżeniem że używana jest starsza wersja programu. Skanowanie w aplikacji możemy uruchomić w zakładce "Przegląd",zostaniemy przekierowani do zakładki "Skanowanie", gdzie musimy potwierdzić chęć rozpoczęcia skanowania" , lub od razu w zakładce "Skanowanie":


[Obrazek: 2019-09-23-01h08-46.png]

[Obrazek: 2019-09-23-01h08-56.png]


W zakładce "Przegląd" możemy sprawdzić czy aplikacja jest aktualna. Już na wstępie program informuje nas ze w wersji darmowej nie możemy zmieniać ustawień skanowania. Możemy wybrać tu jedynie opcję "MalPE" ,która jest w wersji beta i może generować fałszywe raporty . Zalecam jej nie włączać na chwile obecna. Musimy być przygotowani na to że skanowanie potrwa jakiś czas. Zaczynamy skanowanie systemu :


[Obrazek: 2019-09-23-01h09-07.png]

Podczas skanowania, nie przerywając go mamy możliwość podglądu znalezionych zagrożeń :


[Obrazek: 2019-09-23-01h09-19.png]


W każdej chwili mamy możliwość wstrzymania, czyli zrobienia pauzy w skanowaniu czy jego przerwania ,są to odpowiednie opcje widoczne na zdjęciu wyżej,czyli "Wstrzymaj" i "Zatrzymaj" : 

[Obrazek: 2019-09-23-01h09-28.png]


Po zakończeniu skanowania zostaną wyświetlone wyniki :


[Obrazek: 2019-09-23-01h09-37.png]

Aplikacja proponuje nam usuniecie od razu największych zagrożeń, są one oznaczone na czerwono. Na pomarańczowo są oznaczone "Potencjalne niechciane oprogramowanie". Nie jest ono domyślnie zaznaczone, to możemy już zrobić sami i wskazać czy dany element chcemy usunąć. Kolorem zielonym są zaznaczone elementy bezpieczne,j je również możemy przeznaczyć do usunięcia jeśli sami zechcemy z jakiegoś powodu.
Dla osób które mają z tym wątpliwości co należy podać usuwaniu zalecam wygenerowanie raportu tekstowego i okazanie go w celu analizy bardziej doświadczonemu użytkownikowi systemu.
Raport również generujemy gdy zostaniemy poproszeni o użycie programu na forum. Robimy to w następujący sposób ,klikamy na opcje "Utwórz raport" i "Zapisz TXT". przed wygenerowaniem raportu możemy również podejrzeć w oknie kreatora raportów co zostało znalezione i gdzie klikając na odpowiednią zakładkę. Aplikacja umożliwia zapis raportów jeszcze do innych form jak np. "HTML". Dla celów analizy na forum,czy ze względu na wygodę zalecam zapisywać raporty do pliku tekstowego :


[Obrazek: 2019-09-23-01h09-50.png]


Po kliknięciu na "Zapisz raport" musimy wskazać miejsce zapisu raportu i go nazwać. W moim przykładzie zapisałem raport na "Pulpicie :


[Obrazek: 2019-09-23-01h10-00.png]


Potwierdzamy jeszcze zapis w oknie :


[Obrazek: 2019-09-23-01h10-13.png]

Tak zapisany raport możemy przedstawić na forum komputerowym w celu analizy. Najlepiej to zrobić wgrywając na stronę "[/url][url=http://www.wklejto.pl/]http://www.wklejto.pl/" lub "https://pastebin.com/" .Robimy to zwyczajnie kopiując raport i wklejając na tronie i klikając na "Dodaj" lub na "Create New Paste". Na forum podajemy adres strony z raportem. A tak on wygląda gdy otworzymy go w notatniku :


[Obrazek: 2019-09-24-02h28-56.png]


Usuwanie zagrożeń

Po dokonanej analizie na forum gdy dostaniemy wskazówki co usuwać lub gdy sami zdecydujemy co należy skasować ,możemy przystąpić do oczyszczania systemu. Zaznaczamy "fajkujemy" co należy usunąć,lub "odfajkowujemy" co należy pozostawić:


[Obrazek: 2019-09-23_01h10_27.png]


Zaznaczone elementy usuwamy przez naciśnięcie przycisku "Usuń zaznaczone". Rozpoczyna się kasowanie zagrożeń. Po jego zakończeniu otrzymamy okno  z widokiem co zostało osunięte. Możemy od razu podejrzeć raport z usuwania i przedstawić go na forum jak omówione zostało to w przypadku raportu ze skanowania. Pracę z programem kończymy klikając na opcję "Zakończ". Zostaniemy jeszcze poproszeni o restart systemu w celu dokładnego oczyszczenia systemu :


[Obrazek: 2019-09-23_01h10_36.png]

[Obrazek: 2019-09-23_01h10_43.png]


[Obrazek: 2019-09-23_01h10_57.png]
Raporty na forum można także przedstawić wklejając je bezpośrednio jako załączniki do postu,na samym końcu strony pod edytorem postu mamy taka możliwość ,na lewo od "Dodaj post" :


[Obrazek: 2019-09-23_01h11_06.png]

Usunięte elementy i wszystkie raporty aplikacja przechowuje. Znajdziemy je pod zakładką "Historia". Gdy zechcemy ponownie wygenerować raport to możemy to zrobić znajdując go na liście pod datą skanowania, najnowsze są na górze listy. Generujemy go klikając dwa razy lewym przyciskiem myszy na niego. Usuwamy poprzez klikniecie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji "Usuwanie". Możemy także usunąć wszystkie opcją "Usuń wszystkie". Jeśli zechcemy przywrócić usunięty element z kwarantanny robimy to przez kliknięcie na niego prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji "Przywracanie", analogicznie gdy chcemy usunąć "Usuwanie". Całkowicie kwarantanne usuwamy opcją "Usuń wszystkie".

[Obrazek: 2019-09-23_01h11_15.png]

[Obrazek: 2019-09-23_01h11_24.png]

Omówienie pozostałych opcji programu

Tak jak już wspomniałem większość dodatkowych opcji w aplikacji jest dostępna w wersji komercyjnej. W zakładce ustawienia możemy jedynie zmienić język programu i ustawić ewentualnie serwer PROXY. Nie da się zmienić również opcji skanowania ,nie podlegają one edycji. W zakładce "O programie" znajdziemy informacje o wersji aplikacji, jej stronę domową, strony na portalach społecznościowych i formularz kontaktowy. Opcja "Kontakt" z poziomu aplikacji również w wersji darmowej jet nieczynna. W zakładce narzędzia znajdziemy opcje resetu pliku HOST czy jego odświeżenia, obecnie również opcja dostępna w wersji komercyjnej. W zakładce "Aktywacja" możemy aktywować program do pełnej wersji jeśli posiadamy klucz licencyjny, możemy też ustawić miesięczna licencje próbną.Zgłosić zagubienie licencji,czy przejść do zakupu. klikniecie na opcje "Kup" od razu przenosi nas na stronę producenta w domyślnej przeglądarce gdzie mamy możliwość zakupu.

[Obrazek: 2019-09-23_01h11_47.png]
[Obrazek: 2019-09-23_01h11_59.png]

Omówienie raportu aplikacji

Postaram się jeszcze omówić co program znajduje,co naprawia i co pokazuje w raporcie(logu).
W raporcie na samej górze mamy:
NAGŁÓWEK RAPORTU

RogueKiller V8.8.3 _x64_ [Jan 24 2014] od Tigzy (wersja programu z data jego udostępnienia),
mail : tigzyRK<at>gmail<dot>com (adres e-mail do jego producenta),
Dodaj opinię : http://www.adlice.com/forum/(link do forum programu),
Strona internetowa : http://www.adlice.co...es/roguekiller/(strona internetowa producenta),
Blog : http://www.adlice.com(blog autora),

System Operacyjny : Windows 7 (6.1.7601 Service Pack 1) 64 bits version (dane systemu operacyjnego,w jakim trybie też systemu program zostal uruchomiony,z jakimi uprawnieniami konta użytkownika systemu),
Uruchomiono z : Tryb normalny
Użytkownik : Illidan [Uprawnienia Administratora]
Tryb : Usuń -- Data : 02/02/2014 17:37:34 (sposób uruchomienia programu i data jego uruchomienia)
| ARK || FAK || MBR |(przełączniki Startu programu: ARK = AntiRootkit, FAK = Pliki sfałszowane MBR = Master Boot Record),
 

SEKCJA PROCESÓW

Sekcja zawierająca szkodliwe procesy w systemie jeśli takowe program wykryje i które zostały zatrzymane w skanowaniu wstępnym programu.
¤ ¤ ¤ złośliwego procesu: 4 (liczba procesów zabitych) ¤ ¤ ¤
[RESIDUE] dmwu.exe -- C:\Windows\System32\dmwu.exe -> KILLED [TermProc]
[Rans.Gendarm (nazwa wykrywania) ] [SUSP PATH (powód) ] PRPRniUHTUXvqo.exe (nazwa procesu) -
C: \ ProgramData. \ PRPRniUHTUXvqo exe (ścieżka procesu) [7] (podpisany plik) -> Zabity (Status) [TermProc] (metodologia)

Biblioteki systemu DDL,ładowane przez procesy jak są prawidłowe zostają rozładowane,szkodliwe zabijane.

SUSP PATH] [DLL] explorer.exe (nazwa procesu) - C: \ Windows \ explorer.exe (ścieżka procesu) :
C: \ Users \ gvanden \ AppData \ Local \ Microsoft \ Programy \ yluyvn.dll (ścieżka DLL znaleziona) [-] (niepodpisany plik) -> bez obciążenia (stan)
[SUSP PATH] [DLL] rundll32.exe - C:. \ Windows \ System32 \ rundll32 exe: C: \ Users \ gvanden \ AppData \ Local \ Microsoft \ Programy \ yluyvn.dll [-] -> ZABITY [TermProc]

Okno (tytuł okna detekcji).
[WINDOW: System Check (Nazwa okna) ] vKAYD6qsRq9DKl.exe(Nazwa procesu) - C: \ ProgramData \ vKAYD6qsRq9DKl. exe (Ścieżka procesu) -> ZABITY(Status) [TermProc] (metodologia) 

[WINDOW: Security Shield] syecx.exe - C: \ Documents and Settings \ Administrator \ Ustawienia lokalne \ Dane aplikacji \ syecx.exe -> ZABITY [TermProc]
[WINDOW: AV Bezpieczeństwa 2012] AV Bezpieczeństwa 2012v121.exe - C: \ WINDOWS \ system32 \ AV Bezpieczeństwa 2012v121.exe -> ZABITY [TermProc]

Usługi

[SERVICES] SSHNAS (nazwa usługi) - C: \ WINDOWS \ netsvcs system32 \ svchost.exe-k ( polecenie usługi ) -> Zatrzymana (stan)
 

SEKCJA REJESTRU SYSTEMU


Na tej liście znajdują się szkodliwe klucze rejestru systemowego Windows znalezione przez program.
¤ ¤ ¤ rejestru wpisy: 9 (Ilość wpisów znaleziono / usuniętych ) ¤ ¤ ¤
Klucz rejestru

Wśród tych kluczy rejestru, znajdujemy :
- Przyciski RUN / RunOnce / ...

[RUN ( Typ klucza) ] [SUSP PATH ( ze względu na nazwę wykrywania / wzór ) ] HKLM \ [...] \ Run ( ścieżka ) : 1356365.exe ( wartość klucza) ("C: \ WINDOWS \ TEMP \ 1356365.exe" ( dane dotyczące wartości ) ) -> USUNIETO(Status)

[RUN] [Rans.Gendarm] HKLM \ [...] \ Run: SonyAgent (C: \ Windows \ Temp \ temp91.exe) -> USUNIETO
[RunOnce] [SUSP PATH] HKLM \ [ ...] \ RunOnce: eP02401NmFnE02401 (C: \ Documents and Settings \ All Users \ Dane aplikacji \ eP02401NmFnE02401 \ eP02401NmFnE02401.exe) -> USUNIETO

- Nadużywanie Key SHELL (Userinit / ładowania / SafeBoot / ...)

[SHELL] [SUSP PATH] HKLM \ [...] \ Winlogon: Shell (explorer.exe "C: \ Users \ WILLIAMS FIGUEROA \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ msshell.exe") -> USUNIETO
[SHELL] [SUSP PATH] HKLM \ [...] \ Windows: obciążenia (C: \ Users \ Willia ~ 1 \ USTAWI ~ 1 \ Temp \ msbakx.scr) -> USUNIETO

- Klucz SERVICE(Usługi)

[SERVICES] [Root.Necurs] HKLM \ [...] \ ControlSet001 \ Services \ e7a705764207da3c -> USUNIETO


- Nadużywanie PROXY (Internet Explorer)

[ PROXY IE] HKLM \ [...] \ Internet Settings: ProxyEnable (1) -> ZNALEZIONO


- Nadużywanie DNS 

[DNS] HKLM \ [...] \ ControlSet001 \
Services \ Tcpip \ Interfaces \ { 53788193-4833-C993-BF8F- 90F051B43C30}: NameServer (46.4.11.10,8.8.8.8,8.8.4.4) -> ZNALEZIONO


- Inne,dywersyjne (Blokada Edytora Rejestru, Centrum Bezpieczeństwa, Podmiana tapety Pulpitu Systemu,Ustawienie Startu aplikacji,usług systemu....)

[HJ] HKLM \ [...] \ System : consentpromptbehavioruser (0) -> PODMIENIONO(1)
[DESK HJ] HKLM \ [...] \ ClassicStartMenu: {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8- 08002B30309D} (1) -> PODMIENIONO(0)
[HJ DESK] HKCU \ [...] \ NewStartPanel: {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} (1) -> PODMIENIONO (0)

[HJ] HKLM \ [...] \ SystemRestore: DisableSR (1) -> USUNIĘTO
[HJPOL] HKLM \ [...] \ System: DisableTaskMgr (0) -> USUNIĘTO
[HJPOL] HKLM \ [...] \ System: DisableRegistryTools (0) -> USUNIĘTO
[HJ] HKLM \ [...] \ Security Center: AntiVirusDisableNotify (1) -> USUNIĘTO(0)
[HJ] HKLM \ [...] \ Security Center: FirewallDisableNotify (1) -> PODMIENIONO (0)
[HJ ] HKLM \ [...] \ Security Center: UpdatesDisableNotify (1) -> PODMIENIONO (0)
[SMENU HJ] HKLM \ [...] \ Zaawansowane: Start_ShowMyComputer (0) -> PODMIENIONO (1)
[SMENU HJ] HKLM \ [...] \ Zaawansowane: Start_ShowSearch (0) -> PODMIENIONO (1)
[WallPP ] HKLM \ [...] \ Pulpit: Tapety () -> wymiany (C: \ WINDOWS \ web \ wallpaper \ verdoyante.bmp Hill)


- Nadużywanie DLL (zastąpienie bibliotek systemowych ) 

[HJ DLL (DLL, porwanie) ] [Rans.Gendarm (nazwa wzorca) ] HKLM \ [...] \ ControlSet003 \ Services \ winmgmt \ Parameters (key path) : ServiceDll (wartość) (C: \ Documenty i Ustawienia \ FR18733 \ wgsdgsdgdsgsd.exe (wartość danych) ) [-] (plik podpis) -> PODMIENIONO (% SystemRoot% \ system32 \ WBEM \ WMIsvc.dll) (stan: powrut do właściwej wartości)

[HJ Inproc] [ZeroAccess] HKCR \ [...] \ InprocServer32: (C: \ $ Recycle.Bin \ S-1-5-21- 524914533-2843266959-2165302196-1000 \ $ 0ec7203337002ec4d86f9f6253d8812d \ n) -> PODMIENIONY (C: \ Windows \ system32 \ shell32.dll)
[HJ Inproc] [ZeroAccess] HKCR \ [...] \ InprocServer32: (C: \ $ Recycle.Bin \ S-1.5.18 \ $ 0ec7203337002ec4d86f9f6253d881 2d \ n) -> PODMIENIONO (C: \ Windows \ system32 \ wbem \ Fastprox.dll)


- Nadużywanie wygaszacza ekranu (plik scr. jest plikiem binarnym, to może być zastąpiony przez malware)

[SCREENSV] [SUSP PATH] HKLM \ [...] \ Pulpit (C: \ Windows \ 62364fvdvs. scr) [-] -> ZNALEZIONO


- Nadużycie skojarzeń plików

[FILE ASSO] HKLM \ [...] Software \ Classes \ exe \ shell \ open \ command: ("C: \ Documents and Settings \. tigzy \ Ustawienia lokalne \ Dane aplikacji \ fcp.exe "-a"% 1 "% *) -> zastąpiono: ("% 1 "% *)
[FILE ASSO] HKLM \ [...] Software \ Classes \ exefile \ shell \ open \ command: ("C: \ Documents and Settings \ tigzy \ Ustawienia lokalne \ Dane aplikacji \ fcp.exe"-a "% 1"% *) -> zastąpiono: ("% 1"% *)
[FILE ASSO] HKLM \ [...] Software \ Clients \ StartMenuInternet \ firefox.exe shell \ open \ command \ ("C: \ Documents and Settings \ tigzy \ Ustawienia lokalne \ Dane aplikacji \ fcp.exe", "C : \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe ") -> zastąpiono: (" C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe ")
[FILE ASSO] HKLM \ [...] Software \ Clients \ StartMenuInternet \ firefox.exe \ shell \ command safemode \: ("C: \ Documents and Settings \ tigzy \ Ustawienia lokalne \ Dane aplikacji \ fcp.exe", "C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe"-safe- tryb) ->zastąpiono: ("C: \ Program Files \ Mozilla Firefox \ firefox.exe"-safe-mode)
[FILE ASSO] HKLM \ [...] Software \ Clients \ StartMenuInternet \ IEXPLORE.EXE \ shell \ open \ command: ("C: \ Documents and Settings \ tigzy \ Ustawienia lokalne \ Dane aplikacji \ fcp.exe", "C: \ Program Files \ Internet Explorer \ iexplore.exe") -> zastąpiono: ("C: \ Program Files \ Internet Explorer \ IEXPLORE.EXE ")


- Klucze rejestru lub brakujące wartości rejestru systemowego


- Klucze trybu awaryjnego


- Kluczy rejestru automatycznego ładowania DLL's (AppInit, AppSecDll, ...)

[AppInit] [SUSP PATH] HKLM \ [...] \ Windows: AppInit_DLLs (C: \ ProgramData \ Performer Video Manager \ 2.6. 1123,78 \ {16cdff19- 861D-48e3-A751-d99a27784753} \ videomngr.dll) [7] -> podmieniono ()


- Nadużycie GUID 


- Ukryte klucze rejestru systemowego

[SERVICES] [HIDDEN KEYS] HKLM \ [...] \ ControlSet001 \ Services \ huy32 \ Start -> wymieniono (4)
[RUN] [ HIDDEN VALLEY] HKLM \ [...] \ Run: (G: \ Program Files \ Network FS2004 \ iSafe All In One Keylogger Professional Edition 3.5.8 \ iSafe Keylogger 3.5.8 Aione \ winsrv.exe) -> ZNALEZIONO


- Klucze rejestru z zewnętrznego ula
(Brak systemu na dysku twardym lub uruchomienie innej partycji z live CD)

[SHELL (typ klucza ) ] [ROGUE ST (powód) ] [ON_F: (ul dysku) ] HKLM \ Software [...] \ Winlogon (klucz) : Shell (wartość) (C: \ PROGRA ~ 3 \ 2158446.bat) ( danych) -> wymieniono (Explorer.exe) (stan: Zresetowano do wartości prawidłowej)
 

Wpisy/aplikacje w folderze startowym

Foldery startowe służą do łatwego uruchomienia złośliwego oprogramowania podczas uruchomienia komputera. Rejestry te są kontrolowane dla każdego użytkownika komputera, jak również dla wspólnego folderu startowego.

[STARTUP (typ) ] [Rans.Gendarm (nazwa powód / wzór) ] runctf.lnk (nazwa) @ FR18733 (dotyczy użytkownika) :
C: \ WINDOWS \ system32 \ rundll32.exe | C: \ DOCUME ~ 1 \ FR18733 \ wgsdgsdgdsgsd.exe, M1N1 (wykonywany z linii poleceń) -> OSUNIĘTO (stan)

[STARTUP] [SUSP PATH] Explorer.lnk @ Stefan: C: \ ProgramData \ 16B6AABEC2CDBD \ 16B6AABEC2CDBD.exe -> ZNALEZIONO
[STARTUP] [SUSP PATH] Zentom Guard.lnk system: C: \ Documents and Settings \ tigzy \ Dane aplikacji \ BAB785534D470CCBE1A0AB21EFEFA0DA \ vcc70dep2r.exe -> USUNIĘTOZaplanowane zadania


Zaplanowane zadania mogą być wykorzystane do uruchomienia złośliwego oprogramowania podczas uruchamiania komputera, lub w określonym przedziale czasowym. 

[TASK (typ) ] [SUSP PATH ( powód ) ] OptimizerProUpdaterTask.job ( nazwa zadania ) : C: \ Documents and Settings \ All Users \ Dane aplikacji \ Bonus \ OptimizerPro \ OptimizerPro.exe / harmonogram / profilepath "C: \ Documents and Settings \ All Users \ Dane aplikacji \ Bonus \ OptimizerPro \ profile.ini" ( polecenie linii zadania) -> USUNIĘTO (stan )SEKCJA PLIKÓW SPECYFICZNYCH
¤ ¤ ¤ pliki / foldery osoby: ¤ ¤ ¤
Ta sekcja pozwala na wyszukiwanie plików / folderów oznaczonych jako malware 100 % . Są to pliki, które RogueKiller może usunąć lub zastąpić zdrową kopią. Zawiera elementy plików systemowych,sterowników. 


[ZeroAccess ( powód ) ] [JUNCTION (typ) ] C: \ Windows \ $ $ NtUninstallKB50421 ( ścieżka pliku ) >> \ \ system32 \ config ( węzeł docelowy ) -> USUNIĘTO ( stan ) 
[Del.Parent ( powód ) ] [File (typ) .] @ 00000004 ( nazwa ) : C: \ Windows \ $ NtUninstallKB50421 $ \ . 1822992477 \ U \ @ 00000004 ( ścieżka pliku ) -> USUNIĘTO ( stan ) 
[Del.Parent] [Folder] ROOT: C: \ Windows \ $ NtUninstallKB50421 $ \ 1822992477 \ U -> USUNIĘTO [Del.Parent] [Folder] ROOT: C: \ Windows \ $ NtUninstallKB50421 $ \ 1822992477 -> USUNIĘTO

[Faked.Drv] [FILE] Tdx.sys: C: \ Windows \ system32 \ drivers \ Tdx.sys -> WYMIENIONY PO RESTARCIE (C: \ Windows \ snack \ Tdx.sys)
[Susp.ASLR] [FILE] services.exe C:. \ Windows \ system32 \ usług exe -> WYMIENIONY NA RESTARCIE
[Susp.ASLR]- ZeroAccess] [FILE] services.exe C:. \ Windows \ system32 \ usług exe -> ZNALEZIONY
 

SEKCJA STEROWNIKÓW

Ta sekcja zawiera listę wszystkich nieprawidłowości stwierdzonych przez RogueKiller w sterownikach systemowych. W systemie 64 Bits, sterownik nie jest załadowany to sekcja pozostaje pusta. Anomalie są zazwyczaj dokonywane przez rootkity w jądrze (SSDT, S_SSDT, IRP, ...)

SSDT [37] ( przedmiot + indeks ) : NtCreateFile ( API rootkit) @ 0x805790A2 ( adres ) -> Hooked
(\ \ System32 \ Drivers \ 4170085drv.sys ( rootkit ścieżka ) @ 0xA817E270 (adres ) ) IRP [IRP_MJ_INTERNAL_DEVICE_CONTROL] ( przedmiot + indeks ) : \ SystemRoot \ System32 \ drivers \ Mountmgr.sys ( podpięty moduł ) -> Hooked ([Major] ( typ rootkita ) Unknown (moduł rootkita) @ 0x86947FA9 (adres rootkita))

S_SSDT [13] NtGdiBitBlt -> Hooked (\ SystemRoot \ system32 \ drivers \
4170085drv.sys @ 0xA818E118)SEKCJA INFEKCJI

Ta sekcja zawiera listę wszystkich infekcji wykrytych .
¤¤¤ Infection : Root.MBR ¤¤¤
SEKCJA HOSTS

Ta sekcja wyświetla pierwsze 20 linii pliku hosts.Należy sprawdzić czy nie ma na niej nieprawidłowych wpisów.Ewentualnie za pomocą RogueKiller przywrócić do wartości domyślnej.
¤ ¤ ¤ pliku hosts: ¤ ¤ ¤
-> C: \ Windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts ( ścieżka pliku hosts )

Localhost 127.0.0.1 (prawidłowe linie )
:: 1 localhost ( prawidłowe linie )
192.157.56.28 http://www.google-analytics.com . ( linia malware )
192.157.56.28 .
192.157.56.28 http://www.statcounter.com .
93.115.241.27 http://www.google-analytics.com .
93.115.241.27 .
93.115.241.27 http://www.statcounter.com .
 

SEKCJA MBR

Ta sekcja przedstawia konfigurację MBR pierwszych pięciu dysków fizycznych komputera. Obejmuje analizę sektora rozruchowego i partycji.
¤ ¤ ¤ MBR verif: ¤ ¤ ¤
+ + + + + PhysicalDrive0 ( dysk fizyczny ) : ST9160827AS ATA Device ( nazwa dysku ) + + + + + --- USER --- (najwyższy poziom weryfikacji) 
[MBR] 293176d6b56795e13a67f5e273ee0c2d ( MD5 MBR )
[BSP] 5c11c6be435017a188f295e986e5df02 ( bootstrap MD5 ) : Windows Vista Kod MBR ( identyfikacja ścieżki rozruchowej ) 
Particion Table: ( tablica partycji )
( wynik indeksu ) - [XXXXXX] ( nie-bootowalna ) ACER ( 0x27) ( typ partycji) [Vissible] ( widoczna ) Offset (sektory): 63 ( zaczyna się od bajtu 63 ) | Rozmiar: 12.291 MB ( 12 GB rozmiar )
1 - [ACTIVE] ( bootowalny ) NTFS (0x07) [Visible] Offset (sectors): 25173855 | Rozmiar: 140334 Mo
User= LL1 ... ! OK (wysoki poziom = Niski poziom 1: MBR nie jest ukryty) 
User = LL2 ... ! OK (wysoki poziom = Niski poziom 1: MBR nie jest ukryty) 

W przypadku ukrytego rootkita, MBR metody niskiego poziomu nie zwróci żadnych wyników, a tym samym pokazuje prawdziwy MBR ( rootkity nie chca zostać wykryte,widoczne) 

User = LL1 ... OK! (wysoki poziom = Niski poziom 1: MBR nie jest ukryty) 
User = LL2 ...! ! KO (wysoki poziom! = Niski poziom 2: MBR jest ukryty) 
------ LL2 ----------- ( analiza niskiego poziomu znaleziono MBR ) 
[MBR] ffadd27a7f95b341085cc6d6ca1ce1a2
[BSP] 5c11c6be435017a188f295e986e5df02: Windows Vista Kod MBR [[possible max SST w ! 2] ( SSt partycji rootkit w indeksie 2 ) 
Tabela Partycji:
0 - [XXXXXX] ACER (0x27) [VISIBLE] Offset (sectors): 63 | Size: 12291 Mo
1 - [XXXXXX] NTFS (0x07) [VISIBLE] Offset (sectors): 25173855 | Size: 140334 Mo
2 - [active] NTFS (0x17) [HIDDEN]! (ukryta partycja), Offset (sectors): 312579760 | Size: 0 Mo => PARTITION ROOTKIT

Czasami MBR nie jest ukryte przez rootkita, ale jest nadal zainfekowane.

+++++ PhysicalDrive0: SAMSUNG HM160HI ATA Device +++++
--- User ---
[MBR] 0b41881e9d0c49152e6087896cbec7
b7
[BSP] 99326bbdc32560c9a3d7e2917200c96f : Xpaj MBR Code! (zainfekowany bootstrap,ścieżka rozruchowa.)
Partition table:

0 - [ACTIVE] NTFS (0x07) [VISIBLE] Offset (sectors): 206848 | Size: 152525 Mo
User = LL1 ... OK!
User = LL2 ... OK!
 

SEKCJA SKRÓTÓW


Ta sekcja pojawia się po wybraniu trybu "reset Skrót" w interfejsie. Zestawiono w nim ukryte pliki przywrócone przez RogueKiller (Jeśli Rogue "fałszywy HDD").
¤¤¤ Attributs de fichiers restaures: ¤¤¤
Bureau: Success 6675 / Fail 0 (6675 plików przywrócony na pulpicie - 0 nieodzyskanych) 
Lancement rapide: Success 7 / Fail 0
Programmes: Success 24786 / Fail 0
Menu demarrer: Success 430 / Fail 0
Dossier utilisateur: Success 6583 / Fail 0
Mes documents: Success 131315 / Fail 0
Mes favoris: Success 8 / Fail 0
Mes images: Success 0 / Fail 0
Ma musique: Success 0 / Fail 0
Mes videos: Success 0 / Fail 0
Disques locaux: Success 44060 / Fail 0
Sauvegarde: [FOUND] Success 125468 / Fail 0 / Exists 1 (Znaleziono 125468 kopii zapasowych plików i przywrócono )
Lecteurs: (wykaz ścieżek. RogueKiller zajmuje tylko dyski lokalne i zewnętrzne) 
[C:] \Device\HarddiskVolume1 -- 0x3 --> Odzyskany
[D:] \Device\CdRom0 -- 0x5 --> Pominięty
[Z:] \Device\VBoxMiniRdr\;Z:\VBOXSVR\Shared -- 0x4 --> Pominięty (dysk sieciowy - ignorowany)

RAPORT

Termine : << RKreport[2]_D_13022013_125737.txt (nazwa bieżącego raportu)>>
RKreport[1]_S_13022013_125600.txt ; RKreport[2]_D_13022013_125737.txt (lista poprzednich sprawozdań,raportów)


Dodatkowe informacje

W niektórych sekcjach, znalezione pliki są sprawdzane za pomocą modułu "SigCheck". Dzięki temu wiesz, czy jest podpisany cyfrowo, czy nie. Widoczne jest to w następujący sposób:

[7] => Plik podpisany
[-] => Plik niepodpisane
[X] => Nie znaleziono pliku


PUM (potencjalne niechciane modyfikacje) 
Wykrycia te są klasyfikowane jako "PUM", ponieważ nie jest to złośliwe oprogramowanie, ale zmiany systemu zostały dokonane przez złośliwe oprogramowanie. Maskowany jest menedżer zadań, regedit, ikony na pulpicie ,Centrum Bezpieczeństwa ,UAC lub ustawienia systemowe.Usunięcie tych zmian nie ma realnego wpływu na poziom infekcji komputera, ale w niektórych przypadkach może przywrócić użyteczność ustawień systemowych by wykorzystać je w celu usunięcia szkodników jak i przywrócić komfort korzystania z systemu.
Przykład:

[HJ DESK][PUM] HKCU\[...]\ClassicStartMenu : {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} (1) -> ZnalezionoAplikacja swoją kwarantanne obecnie zapisuje w lokalizacji:

C:\\System\ProgramData\Roguekiller\Quarantine

Tu możemy przejrzeć osunięte pliki w celu ich ewentualnego odzysku, gdyby okazało się że osunęliśmy tez coś omyłkowo . Po skończonym oczyszczaniu systemu i usunieciu aplikacji, zalecam także usuniecie "Quarantine"  z tej lokalizacji jeśli jesteśmy pewni ze nic omyłkowo nie usuneliśmy.


Podaję jeszcze stronę do oficjalnego poradnika :
Kliknij

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Poradnik opracowany przez Andrzej Świech ( Illidan ) ©® 19.11.2017
Aktualizacja: 10.03.2020
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody zabronione. Możliwe linkowanie do artykułu.
Artykuł pochodzi ze strony "Fortress of Darkness".


[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Program " RogueKiller Anti-malware".)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Anti Vibrate w myszy x750 Brown Fire mfly92 0 898 15.01.2013, 23:19
Ostatni post: mfly92

Skocz do:


Wybrane wątki (Program " RogueKiller Anti-malware".)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Cry Komputer wyłacza się poczas gry. DzikuXD 10 1589 22.11.2018 11:25
Ostatni post: basdiwad
  Brak miniaturek obrazów (png, jpg, tif) w Windows (w wybranych folderach) czupryn888 1 811 21.11.2018 13:24
Ostatni post: basdiwad
  Wysokie obciążenie procesora, puste procesy z!pper 5 857 20.11.2018 01:45
Ostatni post: Officer Crabtree
  Ścinki w grach co jakiś czas? micro stuttering? ProXiuu 12 4389 19.11.2018 17:27
Ostatni post: ProXiuu
  Zjawisko thermal throttlingu bez temperatur poiseman 3 912 16.11.2018 22:20
Ostatni post: pieterman09
  Dropy fps do 0 MIistrz 1 767 15.11.2018 22:34
Ostatni post: pieterman09
  Sieć domowa między 3 komputery - jeden nie widzi jednego Squeazz 0 597 15.11.2018 13:00
Ostatni post: Squeazz
  110% maksymalnej częstotliwości procesora przy 5% użyciu (długie myślenie komputera) czupryn888 13 3079 14.11.2018 17:31
Ostatni post: Illidan
Ściana Napęd CD-ROM a "Wybierz program, którego chcesz użyć..." Squeazz 0 566 14.11.2018 11:25
Ostatni post: Squeazz
  MSI KT4AV - komputer nie przechodzi w stan wstrzymania Squeazz 0 589 12.11.2018 19:54
Ostatni post: Squeazz
  Problem z procesorem, dziwne skoki mhz ThatPablo 2 737 12.11.2018 17:45
Ostatni post: Illidan
  Problem z MSI z97 gaming 5 ? tornado944 2 866 12.11.2018 13:21
Ostatni post: tornado944
  Windows 10 nie chce sie załadować patols111 15 3034 11.11.2018 23:09
Ostatni post: Illidan
  Brak sygnału kamilos2223 3 838 11.11.2018 16:06
Ostatni post: MonteCristo
Ściana Problem z uruchomieniem nowego sprzętu cyberathlete 5 931 09.11.2018 22:11
Ostatni post: cyberathlete