Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Składanie białego zestawu z monitorem - multimedialny do około 1500 zł

RE: Składanie białego zestawu z monitorem - multimedialny do około 1500 zł
baw się dalej xD
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Madrala, dzieki za podpowiedz :D Zaktualizowałem przed chwilą UEFI, bo sie okazalo, ze dwa tygodnie temu wyszla nowa wersja, może to coś pomoże. Ale i tak jest co dziwne zachowanie, miałeś tak kiedyś?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
do tej pory nie ... chyba .że na płytach gigabyte xD
Nie pomagam.
Dobra sprawa wygląda dziwnie znowu Język Jestem po aktualizacji UEFI do najnowszej wersji, zamontowaniu Fortisa i dwóch wentyli wyciągających oraz OC Vegi, procka i pamięci.

Po pierwsze, max stabilne co mogę wycisnąć z Vegi, to 1250 MHz przy napięciu 1.2, więc bezpiecznie i raczej więcej już nie ma sensu. Przy 1300 i 1350 wywalają się kolorowanki w 3DMark i Heaven Benchmark. W testach widziałem, że na luzie ta karta poszła do 1500, a nawet 1600. Podejrzewam, że to wina płyty, ale przecież nie jest aż taka tragiczna...

Po drugie, za cholerę nie mogę ustawić XMP 3066, czyli to co było do tej pory. Po aktualizacji wszystko się wyzerowało, więc od nowa się bawiłem. Oczywiście na napięciu 1.4 tak jak było wcześniej, bo na niższym nawet nie ma mowy o więcej niż 2666. Po ustawieniu i zapisaniu 3066 komp sam się resetuje trzy razy i cofa ustawienia do domyślnych, więc aktualnie mam 3000 MHz na 1.4V. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to fakt, że karta jest podkręcona i wtedy ram (z którego bardzo korzysta intergra) się buntuje, bo nie potrzebuje już wyższych wartości.

Po trzecie procek ustawiłem na 3,85 co prawda, ale na 1.425V, bo już na 1.4V nie pójdzie wyżej niż chyba 3,80 czy 3,70 MHz. Wiem pamiętam, że 1,425 to już taka granica, ale z filmów i opinii w necie wynika, że jest to jeszcze bezpieczna wartość dla tego CPU.

Po czwarte, najlepsze jajo jest takie, że to wszystko niewiele dało LOL Zrobiłem testy 3DMark przed zmianami i po. Efekt jest na plus, ale dosłownie kilka fpsow albo nawet mniej niż było, więc wzrostu wydajności w grach to ja raczej nie zauważę... Nie kumam szczerze mówiącJęzyk Nie wiem czy jest sens zabawy w takim razie na tym zestawie dalej. Może zostawić i przeczekać na lepsze ceny kart...

Opis najnowszej wersji softu dla mobo: https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M%20P...x.asp#BIOS
Płyta nie jest zła, to kwestia sztuki + napięcia... Pewnie ludzie wala w okolice 1.35v

Mówiłem że OC proca mało ci da bo to integrą blokuje, a, 1250 to kilka % tylko wzrostu xD
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
A może by tak ustawić domyślne wartości dla procka i pamięci, a próbować podkręcić tylko vege? Tak w ramach zabawy i testów zobaczyć jaki będzie efekt Język
Pamięci muszą być wysokie żeby jak najmniej blokować ... Nie ma rady, ale proc spokojnie można na stock.
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Reset ustawień UEFI do zera, czyli zero podkrecania, puściłem OCCT z ciekawosci i wywalil kaczke od razu Ysz WTF?

Pusciłem w trybie automatic i Large, może to dlatego?
coś masz nakombinowane xD
albo program ma cię już dośc xD
Nie pomagam.
Nie mam niczego przekombinowanego, bo specjalnie wyzerowałem ustawienia plyty zeby wszystko od początku zacząć, więc teraz działa sama fabryka. Nawet pamięci lecą na 2100, a nie 2400 Język Ogólnie co sądzisz o OCCT? Bo opinie w necie są jak zwykle różne.
Programy: Polecane / Nowe / Inne