Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki [100-150zł]

RE: Słuchawki [100-150zł]
Zazdrość? Nie ma czego zazdrościć, a raczej tylko współczuć - drewnianego ucha lub nieświadomości.
Niby w czym K518 są lepsze? W basach? Owszem. Tylko w tym. Szczegółowość to zdecydowanie domena SL. Do K518 wystarczy pierwsze lepsze źródło, Audigy, Gamer, Xonar DG, DS, D1/DX to już max. Audigy w zupełności wystarcza, jednak z racji personalizacji, brałbym DS.

Jeśli dla Ciebie, średnica to tylko dobry łącznik dołu i góry, to nie można tutaj mówić o jakimkolwiek obiektywizmie. Potwierdzają to też Twoje ostatnie słowa:

Cytat:I nie daj się nabrać na to gadanie o różnicy między integrą i zewnętrzną bo wcale nie jest duża, zwłaszcza za takie pieniądze, a często jest tak, że integra ma lepsze wzmocnienie niż zewnętrzna więc i słuchawki grają głośniej.

A jaka to ta, "zewnętrzna"?

Poza tym, od K518 znacznie lepszym wyborem jest wybór MDR'ek od XB500 w górę - jeśli chodzi o ten typ słuchawek.

Jeśli sądzisz, że "Co Ty tam możesz wiedzieć", to poczytaj moje wypowiedzi na tym forum, bo nie zamierzam ich tutaj wymieniać i na nowo przytaczać w nowej odsłonie.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
To ty faworyzujesz jedne słuchawki nie słuchając drugich na porządnym sprzęcie, uwierz mi słuchałem oby dwóch słuchawek na jednym sprzęcie ( Xtreme Gamer ) I luxy miały taką przewage dźwiękową. Że nie było nawet porównania a różnica była taka że nawet laik ją zauważył ( może w K518 były lepsze basy ). Superluxy żrą tyle ile im się da a te twoje K518 wysiadają już przy Audigy . Reakcja ta nie była zbyt bardzo emocjonująca :D Po prostu mam taki styl pisania Język. Apropo tych K518dj nie wiem czego mam zazdrościć, gorszej jakości dźwięku ? W każdej chwili moge kupić sobie te słuchawki lecz wole dozbierać na MDR-XB 600...
Czytaj tematy przyklejane, a będzie ci dane.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Cytat:twoje K518 wysiadają już przy Audigy

Owszem, ale pamiętaj, że każde lepsze źródło zmieni barwę i barwę dźwięku. Z czasem, przyrost jakości stanie się niezauważalny, a to czy są to dobre słuchawki można rozpoznać po tym, jak szybko to nastąpi. W tym przypadku K518 wysiadają przy STX, kolejne dokładanie pieniędzy do źródła nie wnosi za wiele. Jednak głupotą jest wykupowanie toru Nürburgring za kilka tyś za godzinę, dla... audi a3, podczas gdy lepiej tą kwotę jest przeznaczyć na lepszy samochód bądź modyfikacje aktualnego i jeżdżenie po lotnisku w Katowicach. Jak się ma to porównanie do słuchawek? Nie warto wkładać kasy w źródło przy tanich słuchawkach bo znacznie lepszy efekt uzyska się kupując lepsze słuchawki.
Nie jest to idealne porównanie. Lepszym byłoby odniesienie do samochodu i modyfikacji. Po cholerę modyfikować Audi A3 i wsadzać w tuning 100 000zł, podczas gdy lepiej jest kupić nowy samochód uzyskując tym prawdopodobnie lepszy efekt, a przynajmniej znaczne rozszerzenie możliwości rozbudowy.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
W pełni się z tobą zgadzam Fint Wesoły Sorry za moje niedociągnięcia ale audio zaczołem się interesować ok 3 miechów temu, więc nie jestem idealny ale jakieś tam pojęcie, średnie bo średnie mam Język
Wiedziałem że z audiofilami nie ma rozmowy normalnej, ale przypominam, że doradzacie mu sprzęt w granicy 150zł i możesz sobie do tych SL dołożyć kartę dźwiękową za 30zł ( bo jeszcze mikrofon ma w to wejść). Efekt cudowny - chińska myśl techniczna za 3 dychy vs jakakolwiek integra z nowej generacji. Może i masz rację, że przy kosmicznym sprzęcie do odtwarzania SL zagrają lepiej, ale na iPodzie otóż nie.

Inna sprawa - ja nie jestem audiofilem. Nie bawi mnie szukanie jednej nuty zapominając o całości. Ja chcę żeby fajnie grało od razu jak podłączę, bez zabaw ze sprzętem.

Trzecia rzecz - komu tu brakuje obiektywizmu. Dość precyzyjnie odpowiedziałem na potrzeby autora, tj.:
-"Dźwięk ma być bliski memu uchu" znana cecha k518dj
-"chciałbym aby bas był głęboki" bez komentarza
-"wokal wyraźny" wokal to druga po basie najlepsza cecha k518dj

Reszty opisu niestety nie rozumiem, czyli jak dźwięk może być "gorący". A wy piszecie o SL, że "są lepsze bo AKG są gorsze". Moc argumentów. Ale nawet ok, bo pod innymi względami są lepsze, mają większą przestrzeń, co w niektórych rodzajach muzyki jest ważniejsze. Albo mają lepsze średnie tony. Dobrze, tylko jak to się ma do wymagań autora?

Słucham rapu więc średnie tony nie są dla mnie istotne, natomiast autor nie pisze nic o średnich tonach tylko "dźwięki nie za wysokie i nie za niskie". Ja to rozumiem jako dobry balans między tonami i tutaj te średnie świetnie sprawdzają się jako łącznik. Rzecz druga, te średnie tony w k518dj są gorsze niż SL, co nie znaczy że są złe.

AKG poleciliście mi na tym forum i nie żałuję.

XB500 słuchałem tylko raz i nie zrobiły takiego wrażenia. Dźwięk łagodniejszy, może to i zaleta, ale powtarzam, że słucham rapu.

PS. Karta zewnętrzna to taka, która nie jest zintegrowana. Tak samo jak zewnętrzna grafika w laptopach. Oczywiście może to być też taka, która jest poza obudową. Szok, nie?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Po 1 nie jestem Audiofilem, jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz to nie używaj danego słowa.
Po 2 Fintowi chodziło o model karty zewnętrznej a nie opisu czym jest bo to każdy Kowalski potrafi opisać, a zresztą nie szok bo nawet z taką prostą rzeczą się mylisz. Dziękuje i miłej nocy życzę
Mam pojęcie o czym piszę, jak widzisz nie wypowiadam się w innych wątkach bo dotyczą innych modeli, z którymi nie miałem doświadczeń. Natomiast k518dj mam swoje, k519dj są drugie w domu, a SL tak jak mówiłem kupiłem swojemu dobremu kumplowi więc też mam z nimi stały kontakt.

Otóż jesteś audiofilem i ciekawe, że sam tego nie widzisz. Czepiasz się o niuanse nieistotne dla przeciętnego słuchacza.

Dla mnie AKG grają wyśmienicie, SL też grają wyśmienicie. Na korzyść AKG są basy, których tyle z SL nie wydusisz, moc, bo gra głośniej i nie trzeszczy. Ma troszeczkę słabsze średnie tony, ale nie zakładajcie, że ich nie ma albo na nich gra jak chińczyki. No i mi również podoba się ten brak przestrzeni, tj. równa bliskość instrumentów. Rzecz gustu, ale zgadza się z wymaganiami autora.

Nie tłumacz się za Finta, pytanie jest nieprecyzyjne. Nie rozumiesz ironii wynikającej z tego opisu w odpowiedzi na czepianie się za słówka. A jeśli faktycznie pytał o model to przez pół roku słuchałem przez Audigy ZS2 Gold + wzmacniacz Nikola Tesla WS350.

PS. Sam czepiasz się o jakąś pierdołę, którą napisałem, a do tematu tym postem nic nie wniosłeś.
Creative Xtreme Audio = Creative Audigy 2 ze wsparciem Win 7 przez producenta.
To po pierwsze i ta karta jest warta więcej jak 30zł.
To jedna z uwag.

Druga to realizm twoich testów:

(25.04.2013, 21:38)TRicKYmAn napisał(a): Tak się składa, że SL kupiłem około rok temu koledze w prezencie urodzinowym i już nie raz brałem od niego słuchać razem z iPodem. I porównywałem swoje k518dj przekładając bezpośrednio z jednych na drugie. Wniosek -> k518dj>>>SL681.
Testów nie powinno się robić na telefonie - nawet na ipodzie który układy audio ma już całkiem niezłe.
Ale mimo wszystko nie napędzi tak słuchawek jak chociażby Xonar DG ze wzmacniaczem słuchawkowym.

Co do twojego Audigy 2 ZS Gold+ - jest lekko , nie powiem ile w % bo w dokładnie się wyliczyć nie da od Xtreme Audio. Cenowo z 20zł max drożej warte.

I teraz pytanie - gorzej ci chodzą twoje AKG pod Audigy 2 ZS czy pod integrą?

A teraz uwaga najważniejsza - CENA:
Za twoje AKG producent życzy sobie 240zł - przewyższa to budżet o dokładnie 90zł.
Co do tekstu o media markt - w kieleckim stoją po 240zł - nikt ich nie przeceniał (wiem,byłem widziałem - można powiedzieć już wczoraj).

Co do przezywania się nawzajem od audiofilów Szczerbol
Każdy się nim staje , gdy zauważa coś takiego: Ma troszeczkę słabsze średnie tony, ale nie zakładajcie, że ich nie ma albo na nich gra jak chińczyki.
Zwykła osoba nawet przecież brzmienia nie porównuje, kupuje Steelseries bo są gamingowe a potem nam na forum płacze jaki szajs kupiła Szczerbol
Nikt nie mówi, że ZS2 to 30zł. Grały dużo lepiej na Audigy, ale wcale nie grały źle na integrze.

Druga rzecz, że na iPhone grają równie czysto jak na ZS2, a jednocześnie dużo głośniej, co częściowo rekompensowało mi w Audigy zastosowanie wspomnianego WS350, ale faktem jest, że ogólnie iPhone gra lepiej, a przecież iPod gra tak samo.

Sprawdziłem o co chodzi z tą ceną i to było w Saturnie. I nie chodzi o k518dj, ale k519dj, które różnią się chyba tylko plastikiem na muszlach. I w owym Saturnie były po bodajże 130zł.

Czemu nawiązuję do audiofilii? Bo wg mnie i k518/19dj i SL681HD to świetne słuchawki. Grają nieco inaczej, wg mnie więcej oferują AKG bo są głośniejsze i basowsze, a SL mają lepsze średnie. Plus kilka szegółów typu jakość wykonania. Natomiast szukanie dziury w całym w temacie brzmienia 2 par dobrych sluchawek to audiofilia.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
(25.04.2013, 20:28)TRicKYmAn napisał(a): I nie daj się nabrać na to gadanie o różnicy między integrą i zewnętrzną bo wcale nie jest duża, zwłaszcza za takie pieniądze, a często jest tak, że integra ma lepsze wzmocnienie niż zewnętrzna więc i słuchawki grają głośniej.
(26.04.2013, 02:31)TRicKYmAn napisał(a): Nikt nie mówi, że ZS2 to 30zł. Grały dużo lepiej na Audigy, ale wcale nie grały źle na integrze.
(26.04.2013, 00:14)TRicKYmAn napisał(a): ale przypominam, że doradzacie mu sprzęt w granicy 150zł i możesz sobie do tych SL dołożyć kartę dźwiękową za 30zł ( bo jeszcze mikrofon ma w to wejść). Efekt cudowny - chińska myśl techniczna za 3 dychy vs jakakolwiek integra z nowej generacji.
Podkreślam , między X-Fi Audio (które mu poleciłem) a ZS różnica to pozłacane końcówki i sterowniki + drobne szczegóły.

Co do różnicy w jakości - między np. Realtekiem który mam w laptopie , a Xonarem U3 którego mam zamiar na stałe wlutować - różnica jest kolosalna - nawet na 10 letnim Samsung'u MAX J-530 podłączonym przewodami Bridge Premium.

Co do tego AKG:
http://www.saturn.pl/sluchawki-akg-k-519...mpaign=xml

Nie, nie szukam dziury w całym tylko przeliczam cena/jakość wszystko.
Oraz obalam absurdy jakoby Realtek dogonił jakością chociażby 9 letni(?) układ Audigy 2.

Co do samego SL 681:
http://www.ceneo.pl/68339#tab=reviews_scroll
Są wierną kopią AKG 240. Różni je kabel, pady, wtyk i zamontowane filtry.
Całość modyfikacji to koszt hm.. 10zł+ 80zł + 6zł+ około 10zł= 106zł
95zł+106zł - 201zł - za tyle uzyskujesz dobrą kopię AKG K240 - co prawda z możliwie innym dźwiękiem - bo wiernej kopii niczego w 100% nie da się uzyskać nie stosując do końca tych samych materiałów - ale niekoniecznie gorszym.
Oczywiście nie każdy kowalski rzuci się do modowania słuchawek.
za 95zł dostaje się słuchawki które mają możliwości 10x większe niż wszystko za 100zł.

No znajdź mi jak chcesz model o chociaż podobnym stosunku jakości do ceny - przedział cenowy do 100zł - bo zostaw 50zł na kartę która je napędzi.
Poza Renkforce CD-340 bo są to rebrandowane Fisher Audio FA006 i Maxellem Retro DJ czyli rebrandowanym Brainwavz HM3 lub Fisher Audio FA004.

Wracając do twoich AKG - ja nie pytam o ich brzmienie jakość itp. bo co do tego zastrzeżeń nie mam, brzmienie to też kwestia subiektywna - tobie się podobać może, komuś nie musi.
Ja po prostu przeliczam ich cenę przez jakość jaką oferują.
Za 130zł - to raczej była okazja, chociażby za znaczek AKG który taki tani nie jest i gdybym był na twoim miejscu to brałbym 2 pary i od razu na allegro wystawił po 200zł coby zarobić.
Ale za 259zł - to już okazja żadna nie jest, ktoś kto lubi sobie pomodyfikować, kupi znacznie taniej rebranda i dopasuje go pod siebie.
Ktoś kto nie lubi modować w przedziale cenowym do 259zł znajdzie też sporo ciekawych modeli - twój AKG nie jest w nim wyjątkiem.
Programy: Polecane / Nowe / Inne