Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Słuchawki [100-150zł]

RE: Słuchawki [100-150zł]
Cytat:Wiedziałem że z audiofilami nie ma rozmowy normalnej, ale przypominam, że doradzacie mu sprzęt w granicy 150zł i możesz sobie do tych SL dołożyć kartę dźwiękową za 30zł ( bo jeszcze mikrofon ma w to wejść). Efekt cudowny - chińska myśl techniczna za 3 dychy vs jakakolwiek integra z nowej generacji. Może i masz rację, że przy kosmicznym sprzęcie do odtwarzania SL zagrają lepiej, ale na iPodzie otóż nie.

Przy kosmicznym? Podałem precyzyjny przykład, który kosztuje od 100 do 200zł. Jeśli dla Ciebie, wydanie 100-200zł na używane źródło to kosmiczny koszt, to już nie chcę wiedzieć co powiesz o tym co aktualnie posiadam. 100-200zł to totalne minimum, aby w uszach zagościła najbardziej prymitywna jakość. Wcześniej o jakości nie da się mówić.
Rozumiem, że jeśli ktoś nie dysponuje wystarczającym źródłem pod zakup słuchawek za 100-150zł, to oznacza to, że musi brać słuchawki za 30zł, tak? Jeśli tak, to sam sobie zaprzeczasz. Idąc Twoim tokiem myślenia, K518 także się nie nadają, bo integra to gówno. Ograniczasz się do bardzo wąskiego pola manewru. K518+integra/ipod vs. SL+integra/ipod. Nieźle... Czyli tak, HD600, 600ohmowe słuchawki za 1,4k są też gorsze od K518, bo grają słabiej od większości, baaa... jak nie wszystkich innych, znacznie tańszych słuchawek przy tym samym źródle (integrze).

Już przy pierwszych słowach, widać w Tobie amatora. Nie wiesz nawet co znaczy audiofil. Bądź co bądź, nie wrzucam na Ciebie i ogólnie nie obchodzi mnie to kim jesteś, ale skoro zbyt dużo nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w błąd. Masz prawo posiadać własne zdania i przekazywać je dalej, ale nie masz prawa wprowadzać innych w błąd.

Cytat:Inna sprawa - ja nie jestem audiofilem. Nie bawi mnie szukanie jednej nuty zapominając o całości. Ja chcę żeby fajnie grało od razu jak podłączę, bez zabaw ze sprzętem.

Dobrze, ale w tym momencie nie wiem po co w takim razie tutaj piszesz? Jeśli każdy byłby taki jak Ty, to świat zszedł by na psy - byle kto by się wzbogacał. Ma dobrze grać i tyle... typowe laickie podejście. Jeśli usłyszysz coś, czego dotychczas nie słyszałeś, jeśli usłyszysz lepszą jakość dźwięku od poprzednio używanego sprzętu (hmmm.. by tesco) to będziesz w niebo wzięty. Nie masz pojęcia jak grają inne słuchawki i byle gówno sprawi Ci wielką radość. Tak jak dziecko w wieku 5lat i samochód rodzica - maluch. Wielka frajda, w końcu to samochód i można nim jeździć! Ma silnik i koła! To się kręci, a to otwiera - wow!
Szkoda tylko, że takie coś jest w każdym innym samochodzie i nie ważne do jakiego by wsiadł emocje i postrzeganie malca byłyby podobne o ile nie takie same.
W wieku 10lat, dzieciak zaczyna interesować się mechaniką... jasna sprawa. Jak to działa - totalne podstawy. W wieku 15lat już patrzy na markę, tuning, lans. W wieku 20lat kupuje swój pierwszy wózek, ale nie byle jaki - dopasowany do jego potrzeb. 20lat - to kropla w morzu, baaa... oceanie przy roztapiających się lodowcach. Dopiero, gdy zawodowo zajmujemy się doradzaniem przy kupnie samochodu, można mówić o profesjonalizmie. Wtedy człowiek zna się na rzeczy znacznie bardziej od przeciętnego człowieka, który ogranicza się do wiedzy podstawowej wyniesionej ze szkoły. Jest bum, siła i to się kręci. Bum jest dlatego, że mieszanka łatwo palna wchodzi w reakcje z iskrą o wysokiej temperaturze oraz powietrzem, które utlenia całość. Potem to co się kręci, przenosi przekładnia na tył i kółka też się kręcą, można jechać. I taka jest Twoja wiedza.
Twoje zachowanie jest takie, jakbyś nigdy nie posiadał samochodu i jako pierwszy swój wózek kupił veyrona, a zaraz po nim Escalade nie wyjeżdżając nimi nawet na tor i ograniczając się do jazdy na zakupy i podwożeniu dzieci do szkoły. W późniejszym czasie zaczął się wypowiadać na ich temat i mówić, że veyron to gówno, bo myślałem, że będę mógł nim jeździć 400km/h.
Czyli w uproszczeniu, oceniasz samochód sportowy po przejażdżce po mieście i porównujesz go do SUV'a.

Cytat:Trzecia rzecz - komu tu brakuje obiektywizmu. Dość precyzyjnie odpowiedziałem na potrzeby autora, tj.:
-"Dźwięk ma być bliski memu uchu" znana cecha k518dj
-"chciałbym aby bas był głęboki" bez komentarza
-"wokal wyraźny" wokal to druga po basie najlepsza cecha k518dj

Najwyraźniej nie wiesz co to słowo oznacza. Im więcej przesłuchanych słuchawek, tym większy horyzont wyboru i wiedzy posiadasz. Twoje poglądy zmieniają się z każdą nowo przesłuchaną parą słuchawek. Skoro Ty ograniczasz się do dwóch par, na dwóch różnych źrodłach (ipod i integra Wesoły), a ja ograniczam się do hmmmm.. 50 par słuchawek, 5 różnych źródeł i dwóch wzmacniaczy to sam wydedukuj, kto tutaj jest bardziej obiektywny.

To, że jakieś słuchawki spełniają wymagania autora, nie znaczy, że nie ma innych, jeszcze bardziej i lepiej spełniających wymagania, słuchawek. Nie zaprzaczam, że K518, czy jak tam niżej podałeś K519, są dobrymi słuchawkami spełniającymi wymagania autora. Nie odpowiadam za to, co piszą inni bo zauważyłem, że podają to, czego są pewni i argumentują to jako przelicznik cena/jakość. Ten sposób myślenia podrzuciłem im ja, a z racji tego, że nie wydaje mi się, że oni masowo testują słuchawki, nie mają nic innego do dodania. Gdyby nie to, że potrafią uwzględnić to, że jest to przelicznik cena/jakość i potrafią sensownie i na temat pisać, określiłbym ich jako klony pewnego Pana, namiętnie spamującego tym samym.

Cytat:Reszty opisu niestety nie rozumiem, czyli jak dźwięk może być "gorący".

Kolejne potwierdzenie powyższych słów. Widzisz, a ja wiem co te słowo oznacza i znam słuchawki, które sprawdzą się lepiej niż K518/19. To cały czas próbuje Ci uświadomić. To samo mogą mi uświadomić osoby ze znacznie większym doświadczeniem niż ja i to samo mogą im uświadomić osoby, z jeszcze większym exp. Ogólnie to nie wiadomo, który człowiek będzie w pełni wiarygodny bo nikt taki nie jest. Człowiek działa w systemie analogowym, jest przestarzały, zaś komputer zbyt prymitywny, aby określić ludzkie cechy, ludzką percepcję. Nawet AI terminatora nie było w stanie tego pojąć, a zobacz jak daleko jesteśmy od zbudowania takiej maszyny. Jest to nie wątpliwie przyszłością i pewnie tylko wtedy bylibyśmy jednoznacznie uśrednić najlepszy wybór, gdybyśmy wgrali takiej maszynie wszystkie odczucia, wszystkich zaawansowanych słuchaczy. Sci-Fi co nie? :D
O telefonach w XVw. nawet nie myślano, a co dopiero o słuchawkach. Historia uczy logicznego myślenia i przewidywania. Daty to tylko maska.

Cytat:Słucham rapu więc średnie tony nie są dla mnie istotne

Z tego co wiem, rap posiada dużo słów, słowa = wokal, a średnica odpowiada głównie za wokal.

Cytat:XB500 słuchałem tylko raz i nie zrobiły takiego wrażenia. Dźwięk łagodniejszy, może to i zaleta, ale powtarzam, że słucham rapu.

Źródło?

Cytat:PS. Karta zewnętrzna to taka, która nie jest zintegrowana. Tak samo jak zewnętrzna grafika w laptopach. Oczywiście może to być też taka, która jest poza obudową. Szok, nie?

Nie, szok, a raczej śmiech. Konkrety Wesoły

Cytat:Otóż jesteś audiofilem i ciekawe, że sam tego nie widzisz. Czepiasz się o niuanse nieistotne dla przeciętnego słuchacza.

Rasta i audiofilia? A co on o dźwięku może wiedzieć? Z tego co wiem, to sam nawet słuchawek dobrać nie potrafi, więc gdzie tutaj audiofilia? Prosi o pomoc na forum komputerowym, więc wybacz, ale jesteś w błędzie. Jeśli miał on dwie, trzy pary słuchawek to dobrze, ale nie jest on audiofilem. Audiofila nie rozpoznaje się po tym, ile i jaki sprzęt testował. Każdy jest w stanie kupić sobie 100 par słuchawek i co? Będzie audiofilem? Nie. Tym się trzeba interesować i czuć to.
Jeśli ktoś przypadkowo odkryje nową gwiazdę, to staje się wszechwiedzącym naukowcem? Nie.

Cytat:Każdy się nim staje , gdy zauważa coś takiego: Ma troszeczkę słabsze średnie tony, ale nie zakładajcie, że ich nie ma albo na nich gra jak chińczyki.

Nie prawda.

Cytat:Nikt nie mówi, że ZS2 to 30zł. Grały dużo lepiej na Audigy, ale wcale nie grały źle na integrze.

No, jak dla mnie to, jest to kolosalna różnica i integra nie nadaje się do niczego innego, jak odtwarzania dźwięków windows'a. Jak widzisz, jest to subiektywna opinia, a to co subiektywne dla innej osoby może być nic nie wartościowe, tak więc dlatego właśnie wprowadziliśmy jak najprostsze przekazanie "lepsiejszości" danego modelu słuchawek w postaci przeliczenia ceny/jakość biorąc pod wzgląd to co dany model oferuje i jak ma się to na rynku. Bierzemy tutaj pod wzgląd tylko dźwięk. Jeśli dany model, w cenie 100zł gra tak samo jak model za 30zł, to automatycznie model za 30zł staje się bardziej opłacalny, a ten za 100zł uznawany jest za towar przeceniony.
Zaś jeśli mamy towar kosztujący 100zł, lecz grający jak sprzęt za 500zł, to mowa tutaj o zaniżeniu ceny. To samo, tylko z innej perspektywy. W tym momencie to towar za 500zł jest przeceniony, bo to samo dostajemy 5x taniej. I tak też jest z superluxami. Dlatego też głównym czynnikiem, którym się kierujemy jest stosunek ceny do jakości. Wymagania autora schodzą na bok, dlatego, że mało kto potrafi logicznie i jasno przedstawić to, czego oczekuje. Często jest tak, że autor jakiegoś tematu, próbując zakończyć nasze tłumaczenia i skłonić nas w końcu do podania tego jedynego modelu, pisze głupoty na podstawach tego, co myśmy już napisali. Myli pojęcia, bo nie wie co oznaczają. Prosi o podanie ciemnych słuchawek, ja mu takie podaje, a on mówi, że one są jasne... sugerując się kolorem obudowy. Prosi o podanie jasnych, otwartych słuchawek, precyzyjnie grających z szeroką sceną i dużym basem i intymnością i bardzo dobrym wygłuszeniem. I co ja mam mu polecić? Kupno kilku par? Wyśmieje mnie, opluje i wyrzuci za okno. Potem przyjdzie Pan czerwony i kupi mi butelkę 40%.

Cytat:Czemu nawiązuję do audiofilii? Bo wg mnie i k518/19dj i SL681HD to świetne słuchawki. Grają nieco inaczej, wg mnie więcej oferują AKG bo są głośniejsze i basowsze, a SL mają lepsze średnie. Plus kilka szegółów typu jakość wykonania. Natomiast szukanie dziury w całym w temacie brzmienia 2 par dobrych sluchawek to audiofilia.

No właśnie nie :D

Myślę, że nieco wyjaśniłem mój pogląd.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Wydanie 100-200zł powiadasz. No więc za swoją ZS2 dałem dokładnie 100zł. I różnica w tej jakości dźwięku była znikoma. Kanały grały czyściej, łatwiej było usłyszeć wokal. Oczywiście jakaś różnica jest, ale cały czas piszecie tak jakby z integry leciał szum z werblami. Nie jest tak, integry grają dość płasko, ale czysto.

Nie przeczę temu, że jestem amatorem, ale powtarzam, nie wypowiadam się w tematach, w których nie mam wiedzy. I możesz sobie podawać różne ciekawe propozycje, o których ja nie będę wiedział, ale k518dj mam sam, a z HD681 mam stały kontakt. I na żadnym z moich źródeł dźwięku te drugie nie biją tych pierwszych. Tak jak mówię, może by się to odwróciło po wydaniu x pieniędzy na źródło, chociaż i w to wątpię, bo dźwięk i z jednych i z drugich jest praktycznie bez skazy, a jego charakterystyka to rzecz subiektywna.

Kolego, możemy wrócić do tematu? Przez 3-4 paragrafy próbujesz udowodnić mi moją głupotę i laicyzm, z tym drugim częściowo się zgadzam, bo nie przesłuchałem 50 par słuchawek, ale może z 10 w tych pieniądzach. Ale jeszcze raz powtarzam, że k518 i 681 to modele, z którymi mam stały kontakt. Może są i inne modele, ale gdy kupowałem k518, to właśnie dlatego, że polecono je na tym forum. Dlatego wychodzę z założenia, że skoro je polecono to inne w tej cenie są gorsze. A to że k518>681 to czysty subiektywizm, chociaż wcześniej uargumentowany.

Piszę tutaj dlatego gdyż audiofile to mały procent słuchaczy, a doradzają zwykłemu użytkownikowi. Ja podaję swoje argumenty z perspektywy przeciętnego słuchacza, co wzbogaca wątek i pozwoli szerzej spojrzeć na temat. Po to piszę.

Cieszy mnie to, że wiesz co to znaczy, że dźwięk jest "gorący". Fajnie, że to coś wnosi do tematu. Bo gdybyś napisał co to oznacza i podał jakiś sensowny przykład albo porównanie, to może by to jeszcze wyglądało tak jakbyś chciał pomóc autorowi wątku, a nie pokazać swoją wyższość nade mną.

Wokal w rapie to w większości wysokie tony. Po drugie mastering w rapie to przede wszystkim wyseparowanie wokalu od innych dźwięków tak żeby był zrozumiały. I jest fantastyczny w AKG. Bez zastrzeżeń.

XB500 słuchałem z iPhone.

Co do tego z integrą/zewnętrzną - i tutaj jest sedno. Ja uważam, że integra chodzi zupełnie znośnie. Płasko i bez wodotrysków, ale dość czysto i źle się nie słucha. Wiadomo, że jak zapłacisz więcej, to prawdopodobnie będziesz miał lepszy dźwięk, ale "integra nie nadaje się do niczego innego, jak odtwarzania dźwięków windows'a" - z tym się absolutnie nie zgadzam. Chyba że poprzez dźwięki Windows'a rozumiesz WMP.

A ja myślę, że jednak jest to nieco audiofilia. Są różnice w brzmieniu tych modeli, to normalna rzecz, ale szukasz niuansów. Po prostu 681 i k518 grają świetnie już na przeciętnym źródle, albo tak jak mówisz, choćby na karcie dźwiękowej z górnej półki, będą grać ekstra. Idąc dalej, mówicie, że wtedy k518 zaczną wysiadać przy 681. To tak jakby porównywać 2 supersportowe samochody, z których jeden pojedzie minimalnie szybciej. I te "minimalnie szybciej" to wg mnie rzecz, o której wspominanie w temacie słuchawek to czysta audiofilia. Taki mam pogląd.

A co do stosunku cena/jakość chyba już 2 razy pisałem, że były za 130zł, a to już chyba jest podobny przedział cenowy co SL681 i w tej cenie można je porównywać. Po drugie podajecie ceny 250+, a na Allegro bez problemu można kupić za 180zł w sklepie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Cytat:Wydanie 100-200zł powiadasz. No więc za swoją ZS2 dałem dokładnie 100zł. I różnica w tej jakości dźwięku była znikoma. Kanały grały czyściej, łatwiej było usłyszeć wokal. Oczywiście jakaś różnica jest, ale cały czas piszecie tak jakby z integry leciał szum z werblami. Nie jest tak, integry grają dość płasko, ale czysto.

Mam w domu pięć kart zintegrowanych w tym z laptopa. Wszystkie prezentują taką samą jakość, lub przynajmniej na tyle zbliżoną, że człowiek nie jest w stanie tego rozróżnić.
Integry grają mało szczegółowo, są zamglone i pozbawione barwy. Wszystko jest przygaszone i jałowe. Nie ma mowy, aby 2ZS był podobny, zbliżony lub nie było wielkiego skoku. To jest wielki skok, chociaż jest to bardzo względne stwierdzenie. Wszystko zależne jest od oczekiwań użytkownika. Często można się przeliczyć.

Cytat:Nie przeczę temu, że jestem amatorem, ale powtarzam, nie wypowiadam się w tematach, w których nie mam wiedzy. I możesz sobie podawać różne ciekawe propozycje, o których ja nie będę wiedział, ale k518dj mam sam, a z HD681 mam stały kontakt. I na żadnym z moich źródeł dźwięku te drugie nie biją tych pierwszych. Tak jak mówię, może by się to odwróciło po wydaniu x pieniędzy na źródło, chociaż i w to wątpię, bo dźwięk i z jednych i z drugich jest praktycznie bez skazy, a jego charakterystyka to rzecz subiektywna.

Nie zrozumiałeś mojego przesłania. Nie wiem też, czy chodzi Ci o przeznaczenie, preferencje autora czy też ogólne porównanie. Jeśli o to drugie, to się nie zgodzę. Z tym pierwszym zgadzam się w 100%, aczkolwiek można znaleźć lepszy sprzęt, a jeśli operowałeś dotychczas trzema sensownymi modelami, nie masz zbyt dużego pola manewru, tak więc automatycznie Twoja opinia staje się bezużyteczna i nic nie znacząca. Co innego, jeśli porównywałbyś stricte K518 do 681, to tak... masz dużo do powiedzenia. Możesz odwoływać się tylko i wyłącznie do tego, co posiadałeś. Logiczne i sam już to powiedziałeś.

Cytat:Tak jak mówię, może by się to odwróciło po wydaniu x pieniędzy na źródło, chociaż i w to wątpię, bo dźwięk i z jednych i z drugich jest praktycznie bez skazy, a jego charakterystyka to rzecz subiektywna.

No i widzisz. Znów potwierdzasz swoją nie wiedzę. Bez obrazy oczywiście. Każdy, po kupnie dobrych słuchawek dziwi się, jak to gra i sądzi, że już nic nie może grać lepiej - pod względem jakości dźwięku - czystości. Zaufaj nam, może być jeszcze lepiej.

Cytat:Kolego, możemy wrócić do tematu? Przez 3-4 paragrafy próbujesz udowodnić mi moją głupotę i laicyzm, z tym drugim częściowo się zgadzam, bo nie przesłuchałem 50 par słuchawek, ale może z 10 w tych pieniądzach. Ale jeszcze raz powtarzam, że k518 i 681 to modele, z którymi mam stały kontakt. Może są i inne modele, ale gdy kupowałem k518, to właśnie dlatego, że polecono je na tym forum. Dlatego wychodzę z założenia, że skoro je polecono to inne w tej cenie są gorsze. A to że k518>681 to czysty subiektywizm, chociaż wcześniej uargumentowany.

My podchodzimy do każdego tematu indywidualnie - ojć, sorry... tutaj chyba tylko ja i jeszcze dwie inne osoby. Nie wiem kto Ci pomagał, musiałbyś podać temat, pewnie bym sobie przypomniał. Jeśli polecono Ci K518, to zapewne ten wybór był dla Ciebie idealny. Trafiliśmy? Trafiliśmy. Daj nam pełnić swoją rolę.
Póki co, nie było żadnych skarg. Każdy, kto dał nam dojść do słowa, zrozumiał naszą rolę i dał sobie uzmysłowić to, co mamy do przekazania był zadowolony z zakupu. Oczywiście, ten argument jest z pewnej strony żałosny, ponieważ to tak, jakby ślepemu wcisnąć chiński obrazek za 5zł i wmówić mu, że to arcydzieło warte xxxxxzł. On, ślepy w to uwierzy. Ma to się do tego tak, że ktoś, kto kupuje swoje pierwsze głośniki, bez porównania będzie sądził, że to dobry wybór.

Cytat:Piszę tutaj dlatego gdyż audiofile to mały procent słuchaczy, a doradzają zwykłemu użytkownikowi. Ja podaję swoje argumenty z perspektywy przeciętnego słuchacza, co wzbogaca wątek i pozwoli szerzej spojrzeć na temat. Po to piszę.

A nie sądzisz, że najważniejszą zaletą powołania się na kogoś, kto się na tym zna jest pewny strzał w dziesiątkę?
Produkt X jest gorszy od produktu Y, oba produkty są w tej samej cenie. Oba produkty spełniają wymagania użytkownika. Czy jest sens wyboru produktu X?

Skoro ktoś prosi o pomoc na forum, to oznacza, że prosi o fachową pomoc. Jeśli nie oczekuje fachowej pomocy, to nie zakłada tematu, tylko idzie do sklepu i kupuje pierwsze "fajniejsze" słuchawki. Tak samo jak z mechanikiem. Mechanik samochodowy, nie byle jaki, tylko normalny, szczery człowiek, postara się zaspokoić wszelkie fantazje kierowcy. Postara się, aby wszelkie jego wymagania zostały spełnione, przedstawi wszelkie możliwe możliwości, rozwiązania, koncepcje itp. w jak najniższej cenie. Jeśli coś nie będzie możliwe to, to zaznaczy i poradzi co zrobić w takiej sytuacji i na nowo przedstawi wszelkie możliwości. Ostateczna decyzja zależy od kierowcy. Mechanik jednak wymaga od niego podstawowej wiedzy, rozpoznania i znajomości słów, bo kierowca nie jest w szkole tylko skierował się do mechaniku w konkretnym celu. Jeśli kierowca nie wie czym jest wał napędowy czy też turbina, no to wybacz... ale jest to trochę śmieszne. Oczywiście, można iść na łatwiznę, przekazać mechanikowi swoje wymagania, wyznaczony budżet i oczekiwać od niego odpowiedzi, czy tak się da czy nie, jeśli nie to co zrobić, aby się dało. Proste. I to samo jest tutaj, jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na to, że ludzie się bulwersują i są zamotani jest nie znajomość słownictwa i porównania go do dźwięku. Często ludzie mają także z logicznym pojmowaniem faktów i ich kojarzeniem. Wszystko trzeba dać im na tacy, a dźwięk jest o tyle specyficznym tematem, że nie da się go określić jednoznacznie. Dla każdego dźwięk jest taki sam, ale każdy użyje innych słów do jego opisania i każdy inaczej go zrozumie.
Przy samochodach i innych rzeczach materialnych, namacalnych nie ma problemu.

Audiofila na tym forum nie widzę. Audiofilem był Evil, audiofil nie koniecznie musi mieć pojęcie o słuchawkach z tak niskiego pułapu. Audiofil cechuje się tym, że odsłuchuje najdroższe możliwe sprzęty i cieszy się, gdy otrzymuje niewielki przyrost jakości, nie zależny od ceny. Ja nie testuje sprzętu z najwyższych półek. Testuje sprzęt do okolic 1000zł. I na tym raczej pozostanę, bo mało kto wydaje więcej niż 500zł na słuchawki, bo ktoś, kto chce wydać ten 1k, ma już jakąś wiedzę, bądź po prostu chce przyszpańcić, a jeśli chodzi o to drugie, to od razu bawię się w nawracanie.

Cytat:Cieszy mnie to, że wiesz co to znaczy, że dźwięk jest "gorący". Fajnie, że to coś wnosi do tematu. Bo gdybyś napisał co to oznacza i podał jakiś sensowny przykład albo porównanie, to może by to jeszcze wyglądało tak jakbyś chciał pomóc autorowi wątku, a nie pokazać swoją wyższość nade mną.

Widzisz, nie o to tutaj chodzi. Nie interesuje mnie to, kto jest lepszy czy gorszy. Oboje chcemy pomóc autorowi tematu, ale logiczne jest, kto mu udzieli lepszej pomocy. Gdyby Evil się tutaj wypowiedział, ja bym zamilkł. Pewnie nawet nie wiedziałbym co powiedzieć.

Cytat:Wokal w rapie to w większości wysokie tony. Po drugie mastering w rapie to przede wszystkim wyseparowanie wokalu od innych dźwięków tak żeby był zrozumiały. I jest fantastyczny w AKG. Bez zastrzeżeń.

Zakres ludzkiego głosu emanuje pomiędzy 100, a 5000hz, przy czym największą gęstość obserwuje się przy 500-3000hz. 5k jest osiągalne tylko przez wybitnych śpiewaków, tak samo jak 100hz.
500-3000hz to zakres ludzkiej mowy, mowy krzyczącej.
Ten zakres to średnica. Zaś wysokie tony, to częstotliwości od 8 do 16/18khz. Powyżej 20khz, są to już ultradźwięki.

Cytat:XB500 słuchałem z iPhone.

No właśnie Wesoły

Cytat:Co do tego z integrą/zewnętrzną - i tutaj jest sedno. Ja uważam, że integra chodzi zupełnie znośnie. Płasko i bez wodotrysków, ale dość czysto i źle się nie słucha. Wiadomo, że jak zapłacisz więcej, to prawdopodobnie będziesz miał lepszy dźwięk, ale "integra nie nadaje się do niczego innego, jak odtwarzania dźwięków windows'a" - z tym się absolutnie nie zgadzam. Chyba że poprzez dźwięki Windows'a rozumiesz WMP.

Jasne, dla kogoś kto po prostu chce słyszeć rytm i słowa muzyki to i mikrofalówka wystarczy.

Cytat:A ja myślę, że jednak jest to nieco audiofilia. Są różnice w brzmieniu tych modeli, to normalna rzecz, ale szukasz niuansów. Po prostu 681 i k518 grają świetnie już na przeciętnym źródle, albo tak jak mówisz, choćby na karcie dźwiękowej z górnej półki, będą grać ekstra. Idąc dalej, mówicie, że wtedy k518 zaczną wysiadać przy 681. To tak jakby porównywać 2 supersportowe samochody, z których jeden pojedzie minimalnie szybciej. I te "minimalnie szybciej" to wg mnie rzecz, o której wspominanie w temacie słuchawek to czysta audiofilia. Taki mam pogląd.

Nie znasz, bądź nie rozumiesz definicji tego słowa. Od tego zacznijmy i na tym skończmy ten cytat.

Cytat:A co do stosunku cena/jakość chyba już 2 razy pisałem, że były za 130zł, a to już chyba jest podobny przedział cenowy co SL681 i w tej cenie można je porównywać. Po drugie podajecie ceny 250+, a na Allegro bez problemu można kupić za 180zł w sklepie.

Widzisz, tego też nie rozumiesz Wesoły

SL = AKG K240

AKG K240 = 550zł
SL = 100zł

K518 = 130zł (pewnie jakaś promocja)

K518=K518

Teraz, jaśniej?

Więc pozostają dwa wyjścia, albo K240 są przecenione, albo SL mają zaniżoną cenę. Mała wzmianka, K240 istniały znacznie wcześniej niż SL, a K518 istniały już gdy były K240, lecz nie było SL.
Zwijam manatki. Żegnam!
Czyli kupić słuchawki Superlux HD 681 tak?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Cóż ja już powiedziałem to co miałem powiedzieć. Nigdy nie ukrywałem tego, że nie mam doświadczeń z ogromną ilością słuchawek, ale z pewnymi rzeczami muszę się nie zgodzić:

"A nie sądzisz, że najważniejszą zaletą powołania się na kogoś, kto się na tym zna jest pewny strzał w dziesiątkę?"

Nie, gdyż dźwięk jest tematem o tyle charakterystycznym, że każdy może go inaczej postrzegać. I właśnie dlatego sens podawania najlepszych sztuk wedle własnych kryteriów mija się z celem. I właśnie dlatego ilość osób, które mogą wnieść coś w temacie porównania 2 konkretnych par słuchawek, ma znaczenie. Po prostu każdy zwróci uwagę na co innego w tych słuchawkach. W skrócie - jakość dźwięku to rzecz subiektywna.

Nikt mi osobiście nie pomagał w doborze słuchawek, po prostu przeczesywałem wątki na forum.

"Zakres ludzkiego głosu emanuje pomiędzy 100, a 5000hz, przy czym największą gęstość obserwuje się przy 500-3000hz. 5k jest osiągalne tylko przez wybitnych śpiewaków, tak samo jak 100hz.
500-3000hz to zakres ludzkiej mowy, mowy krzyczącej.
Ten zakres to średnica. Zaś wysokie tony, to częstotliwości od 8 do 16/18khz. Powyżej 20khz, są to już ultradźwięki."

Wniosek jest prosty. k518dj wcale nie mają złych średnich tonów. Wręcz przeciwnie - brzmienia basowe i wokalne akurat na nich brzmią najlepiej.

"Jasne, dla kogoś kto po prostu chce słyszeć rytm i słowa muzyki to i mikrofalówka wystarczy."

Kolejny raz potwierdzasz swoje uprzedzenie do integr, na których spokojnie wszystko można słuchać. Wszystko gra czysto.

Finalnie, bo już mi szkoda czasu powtarzać znów resztę - innych modeli nie polecę, ale z HD681 i k518 wybrałbym te drugie bez wahania. To jest punkt widzenia słuchacza rapu.
Cytat:Nie, gdyż dźwięk jest tematem o tyle charakterystycznym, że każdy może go inaczej postrzegać. I właśnie dlatego sens podawania najlepszych sztuk wedle własnych kryteriów mija się z celem. I właśnie dlatego ilość osób, które mogą wnieść coś w temacie porównania 2 konkretnych par słuchawek, ma znaczenie. Po prostu każdy zwróci uwagę na co innego w tych słuchawkach. W skrócie - jakość dźwięku to rzecz subiektywna.

Oczywista sprawa. Nie sądzisz jednak, że najbardziej obiektywną radą będzie rada kogoś, kto przetestował więcej słuchawek?

Cytat:W skrócie - jakość dźwięku to rzecz subiektywna.

Nie jakość, a barwa. Jakość oceniamy w systemie 0/1. Jakość = czystość

Cytat:Kolejny raz potwierdzasz swoje uprzedzenie do integr, na których spokojnie wszystko można słuchać. Wszystko gra czysto.

Czysto w porównaniu do mikrofalówki?
Wszystko można słuchać, owszem, jasna sprawa.
Sam przyznałeś mi rację.

Cytat:Finalnie, bo już mi szkoda czasu powtarzać znów resztę - innych modeli nie polecę, ale z HD681 i k518 wybrałbym te drugie bez wahania. To jest punkt widzenia słuchacza rapu.

Powiedziałeś, że K518 są w tym temacie lepsze niż HD681 i z tym się w 100% zgadzam, jednak weź pod uwagę to, że są jeszcze lepsze słuchawki od K518 w podobnej cenie.
Zwijam manatki. Żegnam!
Nie będzie, gdyż komuś innemu może zależeć na zupełnie czymś innym niż tobie i ten ktoś wybierze skutecznie dopiero jak posłucha "na własne uszy". Najłatwiej jednak znaleźć kogoś kto będzie miał podobne wymagania, a żeby znaleźć kogoś takiego to musicie jednak parę osób do głosu dopuścić.

No jeśli mikrofalówka ci w domu gra, a do tego czysto, to czemu by na niej nie słuchać. Wesoły

Są lepsze, poleciliście pod takie wymagania jak moje k518, a na moje autor wątku ma podobne wymagania jak ja.
Cytat:Nie będzie, gdyż komuś innemu może zależeć na zupełnie czymś innym niż tobie i ten ktoś wybierze skutecznie dopiero jak posłucha "na własne uszy". Najłatwiej jednak znaleźć kogoś kto będzie miał podobne wymagania, a żeby znaleźć kogoś takiego to musicie jednak parę osób do głosu dopuścić.

Nie pojmujesz sensu słowa "obiektywny". Większość głosów o niczym się świadczy. Wolisz słuchać stu idiotów czy jednego specjalisty? Dlatego też twierdzę, że demokracja to idiotyzm.

Cytat:No jeśli mikrofalówka ci w domu gra, a do tego czysto, to czemu by na niej nie słuchać.

No właśnie, większość chce, aby sprzęt działał. Nie ważne jak, ale żeby dało się słuchać.

Cytat:Są lepsze, poleciliście pod takie wymagania jak moje k518, a na moje autor wątku ma podobne wymagania jak ja.

Idąc Twoim tokiem myślenia, skąd to wiesz?
Zwijam manatki. Żegnam!
Głupoty gadasz w tym pierwszym paragrafie Szczerbol . Z tym, że są słuchawki lepsze jak i lepsze źródła w tych pieniądzach to się zgadzam. Ale to o stu idiotach i jednym specjaliście to już jest obrazaOczko . Otóż ludzie nie dzielą się tylko na idiotów i specjalistów, a i nie ma obiektywizmu w wyborze słuchawek. Sam stwierdziłeś, że każde mają inną barwę, ty ją możesz opisać, ale nie w sposób jaki interesowałby kupującego. Tzn., niekoniecznie w taki sposób. Natomiast im więcej osób o danym modelu się wypowie, tym pełniejszy jego obraz będzie miał autor.

Porównujesz ciągle z przykładami motoryzacyjnymi, to i ja porównam. Otóż w tej dziedzinie polegałbym tylko na opinii specjalisty, bo samochód chodzi dobrze albo źle i to nie jest kwestia gustu. A słuchawki mogą chodzić dobrze i drugie też dobrze, ale jakaś pierdoła może przesądzić o wyborze tych pozornie gorszych.

To nie jest demokracja, my nie głosujemy na słuchawki, tylko się o nich wypowiadamy, w dodatku z różnych punktów widzenia. To co powiem nie sprawi, że on dokona złego wyboru, no chyba że bym wymyślonych głupot nagadał.

"No właśnie, większość chce, aby sprzęt działał. Nie ważne jak, ale żeby dało się słuchać."

A to ty nie chcesz, żeby ci działał? Nie chcesz żeby dało się słuchać?

Wiem jakie ma wymagania, bo o tym napisał. Wesoły Chciał basy, ograniczoną przestrzeń dźwiękową i zbalansowane tony. Wg mnie k518 wstrzelają się całkiem nieźle w te wymagania.

Szczerze powiedziawszy nie chce mi się już dalej ciągnąć tego wątku, szkoda czasu. Ja ciebie nie przekonam, ty mnie również, podajmy sobie ręce, a autor niech wywnioskuje sobie co będzie dla niego lepsze.
Cytat:Głupoty gadasz w tym pierwszym paragrafie

Aha... czyli rozumiem, że jeśli sto osób nie ma racji, to razem mają rację?
No tak... idź po poradę prawną do stu gimnazjalistów, zamiast do jednego wykwalifikowanego prawnika Wesoły
W gimnazjum na pewno te sto osób powie Ci prawdę.

Cytat:Ale to o stu idiotach i jednym specjaliście to już jest obraza

Nie, to nie obraza. Zacznij czytać ze zrozumieniem. Nie ma tutaj ukrytego podtekstu, to po prostu czysto teoretyczny przykład. Powyżej masz przejście do praktyki.

Cytat:Otóż ludzie nie dzielą się tylko na idiotów i specjalistów, a i nie ma obiektywizmu w wyborze słuchawek.

Rozumiem, że ktoś kto miał do dyspozycji trzy pary słuchawek w cenie do 300zł, automatycznie jest tak samo obiektywny jak ktoś, kto miał do dyspozycji 50 par słuchawek w tej samej cenie - tak?

Dźwięku przez odmienne słownictwo/opis nie zmienisz.

Cytat:Otóż w tej dziedzinie polegałbym tylko na opinii specjalisty, bo samochód chodzi dobrze albo źle i to nie jest kwestia gustu. A słuchawki mogą chodzić dobrze i drugie też dobrze, ale jakaś pierdoła może przesądzić o wyborze tych pozornie gorszych.

Totalne brednie piszesz. Jak można porównywać awarię do inności słuchawek? Możesz porównywać litraż, ilość koni, typ, kolor, wygodę, ale nie możesz mówić o awarii. Awaria to awaria - fakt, tutaj nie ma co się namyślać bo albo chodzi źle, albo nie - system zerojedynkowy.

Odnosisz się do awarii samochodu, jako systemu 0/1, i odnosisz się tym do opisu słuchawek. Źle. Powinieneś kierować się wyborem samochodu, jego zaletami, wadami, specyfiką, mechaniką, estetyką itd. Wtedy co zrobisz?

Jeszcze inaczej. Jeśli tak stawiasz sprawę, to powinieneś awarię porównywać do awarii. Jeśli słuchawki się zepsują to jednoznacznie stwierdzasz czy są one zepsute czy nie. Także system 0/1.

Cytat:To nie jest demokracja, my nie głosujemy na słuchawki, tylko się o nich wypowiadamy, w dodatku z różnych punktów widzenia. To co powiem nie sprawi, że on dokona złego wyboru, no chyba że bym wymyślonych głupot nagadał.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Booyah!

Cytat:"No właśnie, większość chce, aby sprzęt działał. Nie ważne jak, ale żeby dało się słuchać."

A to ty nie chcesz, żeby ci działał? Nie chcesz żeby dało się słuchać?

Albo się gubisz i już nie wiesz jak ze mną rozmawiać, albo też od początku nie rozumiesz tematu. Stawiam na to i na to.

Każdy chce, aby każdy nowo zakupiony sprzęt działał tak jak powinien i spełniał się w swoim przeznaczeniu. Tego oczekuje i tak ma być. Ale mało kto zwraca uwagę na to jak ten sprzęt działa. Dla nich rola została spełniona - leci dźwięk, da się go zrozumieć i da się poczuć rytm. Mają gdzieś jakość i to czy ten produkt był wart wyznaczonej ceny i czy można było w tej samej cenie kupić coś lepszego.

Cytat:Wiem jakie ma wymagania, bo o tym napisał. Chciał basy, ograniczoną przestrzeń dźwiękową i zbalansowane tony. Wg mnie k518 wstrzelają się całkiem nieźle w te wymagania.

Kolejny raz potwierdzasz swój brak doświadczenia. To co autor ujął, jest praktycznie nic nie znaczącym odłamkiem tego, o co ja go proszę. W tej cenie masz z hm.... 4-5 par słuchawek spełniających te wymagania. Podasz autorowi te modele, a on kupi ten który spodoba mu się wizualnie (świadomie, czy nie świadomie - nie ważne) Gdybym powiedział mu tylko specyfikację urządzenia, a nazwę ujął jako litery alfabetu, autor nie byłby świadom wyglądu i mógłby się kierować tylko moim opisem danego modelu pod względem dźwięku, specyfikacją oraz zamaskowaną nazwą. Założę się, że nie wiedziałby co w tej sytuacji zrobić, a raczej który model wybrać.
Dlatego też, tak skąpy opis w tym momencie najzwyczajniej jest zbędny. Pozwala ona na dobranie 4-5 par słuchawek, podczas gdy ja zamierzam dobrać ten jedyny model. Przy aktualnych wymaganiach autora jest to nie możliwe.

Cytat:Szczerze powiedziawszy nie chce mi się już dalej ciągnąć tego wątku, szkoda czasu. Ja ciebie nie przekonam, ty mnie również, podajmy sobie ręce, a autor niech wywnioskuje sobie co będzie dla niego lepsze.

Nie podam Ci ręki bo się z Tobą nie zgadzam, ponieważ wprowadzasz ludzi w błąd. Ty mnie nie przekonasz, bo masz zbyt małą wiedzę i doświadczenie. Za mało widziałeś i słyszałeś. Nie pojmujesz znaczenia kilku istotnych słów, a to podstawa. Nie rozumiesz podstawy to automatycznie nie rozumiesz reszty tematu. Tak jak w szkole. Bez dodawania i mnożenia nic nie zrobisz w późniejszym czasie, ewentualnie możesz zatrzymać się na aktualnym poziomie wiedzy, ale nigdy nie próbuj pomagać z taką wiedzą innym.
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne