Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Smartfon do 350-400zł, może iphone?

RE: Smartfon do 350-400zł, może iphone?
Jemu i podobnym nie przetłumaczysz...

To jest iPhone. A iPhone jest emejzing, bo tak jeden (ś.p. już) bardzo mądry człowiek powiedział (serio mądry, bo wiedział dobrze jak hołocie wcisnąć szmelc za grubą kasę), że jest emejzing, to jest.

On ci zaraz napisze i tak, że SGS się wiesza, bo taki, taki i taki z androidem co on miał się wieszał, czyli jest be, a iphone jest emejzing.

Nie, nie jestem jasnowidzem. Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Ehh coś czuję że jednak jesteś LOL
Narazie czekam, liczę na jakąś dłuższą odpowiedź. Ja przedstawiłem masę argumentów, zobaczymy co on pokaże.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: mozilla
Kto tu hejtuje. Wesoły

No to obalamy:
- W innych tematach o iPhone 4 jeszcze niedawno pisaliście, że Gorilla Glass tłucze się tak samo jak każdy inny ekran. Ekran 3Gs się nie rysuje (chyba że ktoś NAPRAWDĘ się o to stara). Druga rzecz - jest taki wynalazek jak folia.
- Bateria w iPhone jest strasznie niewymienna. Na Allegro sprzedają ich dziesiątki abyśmy mogli je sobie postawić na półce. To samo z plastkiem na plecki.
- Argument, że lepszy jest aparat, który ma więcej MPix pozostawię bez komentarza. Jak dla mnie liczy się kto wykonał optykę (chociaż nie miałem SGS'a więc nie powiem czy jest gorszy pod tym względem).
- 16GB wewnętrznej >>> 32GB MicroSD, chyba nie muszę tłumaczyć (już nie uwzględniając w ogóle ceny takiej karty).
- ŻADEN MOD przy 512mb ramu i 1 rdzeniu na Androidzie nie pomoże (a trochę ich miałem).
- Aplikacje z AppStore to inna liga w porównaniu z Google Play. Tutaj można by się długo rozpisywać.
- I "miażdżąca" przewaga SGS w postaci mocniejszych bebechów do gier również leży w gruzach. Cóż, ciężko grać w fajne gry na Androidzie skoro ich producenci je w kółko odwołują, albo w ogóle rezygnują z produkcji. Porażka. Dalej - połowa rozgrywki - zwiecha, bo gra była robiona pod inne urządzenie. Niektórych w ogóle przez to nie da się kupić, np. Aralon. Wyszedł bodajże na 1 model telefonu z Androidem. Twórcy mieli dość, nie dziwię się. Kupujesz sprzęt za 900zł, włączasz grę 2D, zwiecha - koniec ramu. Miłego grania - iPhone? - bez zająknięcia, bez komplikacji, wrzucasz i grasz.

---

Rację masz jedynie w 2 swoich stwierdzeniach:
- Ekran - Niepodważalnie lepszy jest w SGS. Ale piszesz o tym z 3Gs'a jakby się z niego nie dało korzystać. Otóż nie, wyobraź sobie, że miałem takiego 3Gs'a przez niemal rok i nawet tekst się w nim da przeczytać. Cud. Na takim beznadziejnym ekranie! Ja mam jeszcze w szufladzie Palmptopa z bodajże 2002 roku, rozdziałka 320x240 na 3.8". I wyobraź sobie, że na nim też widać czytelnie tekst, ba całkiem nieźle się korzysta. Coby było śmieszniej, na WM2003, przy 64mb ram (starego typu), 400MHz procesorze działa szybciej niż niemal każde urządzenie z Androidem jakie miałem. To nie jest żart.
- Tryb pamięci masowej - tego mi brakowało w iPhone. Nie jako pendrive, bardziej ze względu na szybkość wgrywania aplikacji czy muzyki. I łatwość.

---

Podsumowując - 7:2 na korzyść iPhone. Cała ocena z kilku lat doświadczeń na obu typach urządzeń. <--- Dlatego "Jemu i podobnym nie przetłumaczysz...".

PS: iPhone 3Gs to 350-400zł właśnie. Tak wiele droższy od SGSa (bez karty pamięci oczywiście).
No i jeszcze jedna ważna rzecz, a mianowicie aktualizacje, Apple daje ciągle aktualizacje, nawet takie najdrobniejsze i dzięki temu ten system jakoś chodzi.
Siemens A52 ==> Sony Ericsson K300i ==> Nokia N70 ==> Nokia 5230 ==> Samsung Chat 335 ==> Nokia Lumia 710==> Motorola RAZR, Apple iPhone 4 16GB ==> Nokia E71
...Haters Gonna Hate...
Miałem iP 3g i iPod 3g 32 GB, więc wiem "z czym to się je" Wesoły

Nigdzie nie napisałem że nie da się korzystać z ekranu iP 3gs. Ale w porównaniu z SGSem wymięka...
Nie napisałem też że GG jest pancerne... Ale jest napewno lepszy od zwykłego szkła. Udało mi się jakoś porysować ekran 3G przez pół roku (miałem go aż ktoś go sobie "pożyczył" LOL Teraz jestem mu nawet wdzięczny, bo byłbym zapewne takim fanbojem jak ty Lol2 ). iPod też się jakimś cudem porysował. Cóż, chyba te szkło nie jest takie Emejzing?
Folia powiadasz? Pogarsza jakość obrazu, ekran jest mniej czuły, ale co tam...
Baterię w 3gs może i da się wymienić, ale chyba zdecydowanie łatwiej to zrobić w SGSie?
Aparat oceniam nie tylko po MPix, SGS po prostu robi znacznie lepsze zdjęcia. (Tak BTW "zapomniałeś" dodać nagrywania w HD do bezsprzecznych zalet SGSa. No chyba że wideo z 3gs jest aż tak emejzing że HD mu nie potrzebne Język)
Całkiem szybką, markową kartę pamięci 16 GB można kupić już za ~30 zł. No fortuna normalnie.
SGS nie ma przewagi w grach? Ahahahaha. Największa głupota jaką napisałeś. Uruchom na 3gsie GTA III, MC3, Backstab, NFS Most Wanted, GTA VC. Nie da się? O jak mi przykro.
iPhone też się zacina. Możesz pisać co chcesz. Codziennie widzę jak przynajmniej raz dziennie koledze zetnie się iP4 (a namawiałem go na SGS II...). A to jakaś apka przestaje reagować, a to w aparacie nie wyświetli się interfejs, a to Gangstar nie ma ochoty się włączyć (przykłady z dzisiaj). I ta świetna bateria... 50% starczyło na 10 min nagrywania wideo (to jest juz podejrzane :p). 3g chodził gorzej od Spicy "na sterydach".
I na koniec został do obalenia ostatni twój argument (jak coś pominąłem to daj znać Lol2 )
ANDROID NA ONECORE I 512 MB RAMU MOŻE SZYBKO DZIAŁAĆ.
Nie wiem co ty robiłeś z twoimi telefonami, nie wiem jakie to były telefony, widocznie jesteś wyjątkowo ułomny pod tym względem (od razu mówię że nie chcę Cię obrażać). Mi jakoś mógł szybko działać SGS. Pół tego forum ma/miało starszego Androida i większości mógł śmigać. A tobie nie. Fatum? Nie sądzę. Pierdoły gadasz i tyle.

Kłaniam się i czekam na kolejnego posta Szczerbol
(20.03.2013, 22:26)TRicKYmAn napisał(a): No to obalamy:
- W innych tematach o iPhone 4 jeszcze niedawno pisaliście, że Gorilla Glass tłucze się tak samo jak każdy inny ekran. Ekran 3Gs się nie rysuje (chyba że ktoś NAPRAWDĘ się o to stara). Druga rzecz - jest taki wynalazek jak folia.
- Bateria w iPhone jest strasznie niewymienna. Na Allegro sprzedają ich dziesiątki abyśmy mogli je sobie postawić na półce. To samo z plastkiem na plecki.
- Argument, że lepszy jest aparat, który ma więcej MPix pozostawię bez komentarza. Jak dla mnie liczy się kto wykonał optykę (chociaż nie miałem SGS'a więc nie powiem czy jest gorszy pod tym względem).
- 16GB wewnętrznej >>> 32GB MicroSD, chyba nie muszę tłumaczyć (już nie uwzględniając w ogóle ceny takiej karty).
- ŻADEN MOD przy 512mb ramu i 1 rdzeniu na Androidzie nie pomoże (a trochę ich miałem).
- Aplikacje z AppStore to inna liga w porównaniu z Google Play. Tutaj można by się długo rozpisywać.
- I "miażdżąca" przewaga SGS w postaci mocniejszych bebechów do gier również leży w gruzach. Cóż, ciężko grać w fajne gry na Androidzie skoro ich producenci je w kółko odwołują, albo w ogóle rezygnują z produkcji. Porażka. Dalej - połowa rozgrywki - zwiecha, bo gra była robiona pod inne urządzenie. Niektórych w ogóle przez to nie da się kupić, np. Aralon. Wyszedł bodajże na 1 model telefonu z Androidem. Twórcy mieli dość, nie dziwię się. Kupujesz sprzęt za 900zł, włączasz grę 2D, zwiecha - koniec ramu. Miłego grania - iPhone? - bez zająknięcia, bez komplikacji, wrzucasz i grasz.

ad. 1. Bo się tłucze. Jak to szkło. Chociaż przedwczoraj mój SGS+ wylądował na drewnianej, lakierowanej podłodze po półmetrowym locie i nic mu się nie stało, miło, że przywalił ramką ekranu.
ad. 2. To sobie rozkręcaj i wymieniaj. Powodzenia. Ja w SGS+ jakbym musiał to :
a) zdejmuję klapkę
b) wyjmuję baterię
c) wkładam inną
d) zamykam klapkę
a ty sobie bierz jeszcze śrubokręt czy coś i na mieście wymieniaj. Możesz nią (baterią ot co) dodatkowo żonglować na rynku w centrum. Będzie jeszcze efektowniej.
ad. 3. Wyjątkowo się zgadzam w jednym : SGS/S+ ma znacznie lepszy aparat/kamerę, do czego się przyznałeś w końcu. Brakło wymówki, a Jobs nie pomoże, bo leży pod ziemią ? "Emejzing" to za mało żeby kogoś przekonać, a na pewno mnie.
ad. 4. Nie rozumiem do końca o co ci chodzi, ale Crapple każe sobie płacić jak za zboże za wbudowaną pamięć i na allegro też te różnice są widocznie.
Karta 32GB class 10 kosztuje aż 100 zł, a dodatkowa pamięć w CryPhone'ie ile ?
ad. 5. Ta ? Zapraszam do porównań SGS+ stock z CM10 by ivendor + Nexus kernel. Jak różnicy nie widzisz, to polecam skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. A najlepiej prywatnie z okulistą, bo będzie najskuteczniej.
ad. 6. Oczywiście. W końcu to, że gejfonów jest kilka, a telefonów z androidem (wliczając klony) parę tysięcy rodzajów to nic nie znaczy. AppStore jest emejzing i koniec.
ad. 7. Mój SGS+ dość stary łyka wszystko. Nie na high detalach, ale bankowo lepiej wygląda gra na medium+SAMOLED niż high (i tak 3GS nie da rady w nic nowszego, bo emejzing był 3 lata temu może jeszcze Duży uśmiech ) + ta pikseloza jak w chińskiej grze bazarowej.

Schluss, gute Nacht (czy jak to tam było)...
Atad. 1.
Widzisz. Mi 3Gs nie raz lądował na podłodze, miałem go prawie rok, praktycznie bez rys.

Atad. 2.
Fajna musi być ta bateria w SGSie skoro potrzebujesz często i szybko wymieniać Szczerbol . No i oczywiście fajnie musi być spasowana obudowa.

Atad. 3.
Dalej, aparat w SGSie może być lepszy, nie jestem wróżką. Tylko komu to potrzebne, aparat z telefonu na pewno nie służy do zastosowań profesjonalnych, a prosta kamerka starczy do zrobienia zdjęć notatek, itp. Autor wątku zdecydujeOczko .

Atad. 4.
Nie rozumiem twojego toku myślenia:
"Crapple każe sobie płacić jak za zboże za wbudowaną pamięć i na allegro też te różnice są widocznie."

3Gs 16GB dostaniesz w tej samej cenie co SGS 16GB. A nie, chwileczkę, przepraszam, 8GB. To kto tu sobie więcej liczy? Telefon dokładnie z tego samego okresu.

Atad. 6.
Brzmi logicznie. To wada, ale zdajesz się tego nie dostrzegać.

Atad. 5.
Cudownie. Po 6 stronach wątku ustaliliśmy, że kilka dni obywania w temacie, potężne OC procesora (w komórce!), masa modyfikacji OS i kilka innych cudów techniki wystarczy (chociaż nie potwierdzam, mi nie wystarczyło) by Android mógł dorównać iOS płynnością menu.

Atad. 7.
Pokaż jak ten twój SGS łyka Civilization 5 Revolution. Szczerbol To zwrócę honor.

Bez komentarza. Miałeś pan chociaż kiedyś coś od Apple'a?

Teraz Atrufus9803.

Nie porównuj 3G z 3Gs bo to pierwsze praktycznie nie obsługuje 3D.

Co do szkła - patrz co napisałem na początku. Folia nie wpływa na użytkowanie urządzenia. Z tą jakością dotyku i obrazu toś pojechał. Miernikiem sprawdzałeś? Klasa <10 karty SD dyskwalifikuje ją w segmencie gier. Po drugie dochodzi podział pamięci, a to dodatkowe komplikacje, problemy z przenoszeniem, bajzel w telefonie.

Graficznie SGS na pewno poradzi sobie lepiej od 3Gs'a, bo ma lepszą grafikę, logiczne. A teraz powtórzę, pokaż mi jak grasz na nim w Civ5. Wesoły Albo nawet w Aralona. Albo wiesz co, Palm Kingdoms II. Nie? No dobra. To chociaż pierwszego Ravensworda odpal, albo Red Alerta.

GTA III/VC jest zupełnie grywalne, wiadomo ustawienia trzeba zmienić na niższe. Na Desire Z i na najniższych tragicznie tnie.

Jeśli chodzi o pierdoły, to widzę, że jesteś od tego specjalistą. Szczerbol Jedyny Android jaki mi szybko chodził to Nexus 7. A Desire Z / Swift 3D z modami czy bez działały tragicznie. Pokaż mi takiego, z którym nie ma problemów. Choćby z jakiegoś video na YouTube. Ja szukałem długo. Nexusa pozbyłem się z powodu opisanego w przedostatnim paragrafie.

Mam jeszcze wenę, żeby coś napisać, ale szczerze to skończyły się argumenty do obalania.

Chyba że mam jeszcze raz wspomnieć o tej przewadze ekranu w SGS bo wyjątkowo kurczowo trzymacie się tego argumentu. Cóż, lepszy bo lepszy, ale z tego w 3Gs korzysta się równie przyjemnie, a cała reszta przeważa.

No to może jeszcze wspomnę o jakości wzmocnienia dźwięku na słuchawkach? 3Gs gra jak najwyższa półka. Nawet Nexus 7 nie grał tak dobrze. A do tego przywiązuję osobiście dużą uwagę.

Dziwne, koledze 10min nagrywania zjada 50% baterii. Cóż... A mi nie Wesoły . Na pewno to nie jest jakaś chińska podróbka?

iPhone oczywiście się czasem przytnie, jeśli nie wie się jak się wyłącza aplikacje w tle. Czasem gra wywali do pulpitu. Popatrz, w Androidzie też. Szok.
SGSa nie mam już od pół roku... nie mam możliwości nagrać żadnego wideo.
Folia pogarsza jakość obrazu, to widać gołym okiem. Nie trzeba żadnych testów. No chyba że jest taka emejzing folią która podbija kolory i jasność ekranu... Ojej, nie ma? Szkoda.
Jakość dźwięku to był kiepski argument. SGS ma Wolfson'a (kojarzysz markę?) WM8994. Zagra na poziomie iPhone'a, jak nie lepiej. Co do Nexus'a 7, zgadzam się że gra zapewne gorzej od iP. No ale on ma Tegre 3, z marnym przetwornikiem audio.
Masz jakąś wadę wzroku? Coś musi być z tobą nie tak, skoro z ekranu 3gs korzysta ci się równie przyjemnie jak SGS.
Podział pamięci to kolejny wielki problem... Pamięć wewnętrzna telefonu na aplikacje i ich dane, karta na multimedia. Takie trudne? BTW SGS 8GB i 16GB kosztuje tyle samo. Więcej zależy od stanu. A wiesz czemu tak jest? Bo za 30 zł możesz podwoić sobie tą pamięć, bez wymieniania telefonu. Uwierzysz?
Hmmm próbujesz mi wmówić że p920 chodzi gorzej od 3gs? Ale ty jesteś zaślepiony Apple. Teraz czuję że i ile byśmy ci argumentów nie przedstawiali, ty i tak będziesz tkwił ostro przy swoim.
iPhone kolegi jest oryginalny, kupił nowego całe pół roku temu. Emejzing jakość Apple chyba zawiodła, jeśli po pół roku pada bateria...?
Nigdzie nie mówię że Android nie przycina. Czasami się zatnie. Nie przeczę. Ale ty zachowujesz się tak, jakby iPhone nigdy ci nie przyciął. To twój koronny argument. I co? Czyżby legł w gruzach? Szacunek dla ciebie że potrafisz to przyznać, inaczej niż większość fanbojów Apple. No ale skoro OS był jedyną przewagą 3gs nad dużo lepszym sprzętowo SGSem, a teraz przyznałeś że iOS jednak taki wspaniały nie jest i też potrafi przyciąć, to o czym tu jeszcze rozprawiać LOL?

Jeszcze co do twojej odpowiedzi do 666.
2. Zdajesz się nie rozumieć o co chodzi. Obudowa jest dobrze spasowana, dopóki nie urwie się zaczepów klapki (co naprawdę trudno zrobić). Bateria jest dobra, ale chyba warto mieć możliwość szybkiej wymiany? Chyba że kombinowanie śrubokrętem przy iPhone'ie też jest emejzing.
3. No jasne, po co komu lepszy aparat, jak można mieć gorszy, ale emejzing. Tak samo wyglądają twoje argumenty dotyczące ekranu.
5. Wszystko jasne. Jeśli dla tobie wygranie kilku modów zajmuje 5 dni, to już wiem czemu tobie telefony z Androidem zamulają. To jest 10-20 minut zabawy (dla tych nieco zdolniejszych, nie mówię o takich dinozaurach jak ty).
Nie musisz nagrywać wideo, już napisałem co sądzę o aparatach w telefonach.

---

To że folia pogarsza jakość obrazu to jest naprawdę ciekawa rzecz. Miałem x sprzętów, część z folią, część bez, część tylko przez jakiś czas. Różnicy praktycznie nie było. Chyba że nakleisz tak, że masz bąble powietrza. No i przypomnę jeszcze raz, że po roku użytkowania BEZ folii 3Gs'a i tak nie było rys (druga rzecz, że dbam o swoje sprzęty).

---

Jasność może być wyższa, a i tak pokaż mi kogoś kto ciągle ją ma ustawioną na maksimum.

---

No to do dźwięku zostaje jeszcze wzmocnienie. Mogę się założyć, że nie zagra tak samo np. na K518DJ.

---

Fajne 8GB na gry. Wesoły Mówiłeś o "GTA III, MC3, Backstab, NFS Most Wanted, GTA VC". W połowie trzeba przerwać listę, koniec pamięci. A spróbuj na class4 odpalić MC3. Powodzenia.

---

Teraz najważniejsze:

Tak, chcę ci przedstawić fakt, że 3Gs chodzi lepiej od P920.

Jakgdyby ciężko będzie ci mnie przekonać o tym, że się mylę, skoro jeden miałem rok a drugi miałem ponad pół roku. Że tak powiem, to co widziałem na własne oczy jest dla mnie prawdziwsze niż coś co ktoś nabazgrał na forum. Ale ty wiesz lepiej, z internetu. Przekonaj człowieka, który się rozbił samochodem X, że samochód X jest nierozbijalny. To właśnie mniej więcej próbujesz zrobić i o dziwo nie może ci się to udać.

P920 to ogólnie porażka. Prawdopodobnie gorszy i od SGS, bo do tego drugiego przynajmniej jakieś sensowne (dopracowane) romy są. Już nie licząc potrójnego podziału pamięci. Ale to szczegół.

---

"iPhone oczywiście się czasem przytnie, jeśli nie wie się jak się wyłącza aplikacje w tle. Czasem gra wywali do pulpitu. Popatrz, w Androidzie też."

"Ale ty zachowujesz się tak, jakby iPhone nigdy ci nie przyciął. To twój koronny argument."

Bez komentarza.

---

Cóż, widać, kolega miał pecha do sztuki. W takim wypadku, skoro ma go pół roku, może należy wysłać na gwarancji? Nie trzeba być geniuszem, żeby na to wpaść.

---

Wymiana baterii raz na parę lat przy pomocy śrubokrętu naprawdę was przerasta. Szukanie idealnego romu w internecie nie. Cóż za przygważdżająca przewaga.

---

Na temat ekranu piszesz już 3 stronę? Może nie zauważyłeś, ale nie przedstawiłem argumentów dotyczących ekranu w iPhone. To może już daruj odpowiadania na te wyimaginowane argumenty. Bo to chyba nie ja jestem zaślepiony. Zwłaszcza że pozbyłem się swojego czasu właśnie 3Gs'a na korzyść P920. Później iPoda Touch na korzyść Nexusa 7. Taaaaaki fanboy. Tylko kto tu kogo obraża.

Już powiedziałem, ekran jest lepszy, bo jest. Nie znaczy to, że ten z 3Gs jest zły. Jest gorszy, mniej ostry, wiadomo rozdzielczość niższa. A i tak się zupełnie normalnie z niego korzysta. Koniec, przewaga leży w innych miejscach.

---

Powtórzę, znajdź w internecie Desire Z/Swift 3D, z modami, na których nic się nie wiesza. Niewykonalne. Ja mówię że szukałem, bo instalacja jednego modu nie wystarczyła. Właściwie ile bym nie instalował kolejnych romów to żaden nie działał dobrze.

---

Powtarzam jeszcze raz, nie było odpowiedzi:

"pokaż mi jak grasz na nim w Civ5. Albo nawet w Aralona. Albo wiesz co, Palm Kingdoms II. Nie? No dobra. To chociaż pierwszego Ravensworda odpal, albo Red Alerta."

Aha. Zapomniałem, 1800MHz podkręcony procesor służy do tego by nie cięły się Angry Birds.

---

Podsumowując:

- ekran jest zdecydowanie na korzyść SGS. Do internetu spoko.
- aparat jest lepszy w SGS. Jak ktoś potrzebuję takiej kolosalnej różnicy. Piszę ironicznie bo według mnie to nie jest ważny argument. Co innego gdyby aparat w 3Gs się do niczego nie nadawał, a nie jest tak.
- szybciej i ładniej podziała GTA. Tylko że ten argument jest zanegowany brakiem wielu innych fajnych gier na Androidzie (kiedy są na iOS), a GTA płynnie spokojnie może działać na iOS. W gorszej grafice.

-
-
-
-

Nie wiem czy wiecie, ale w niektórych (z odpowiednią wersją iOS) 3Gs'ach dało się odblokować kamerę HD. Mało istotne. Druga rzecz, w 3Gs też da się podkręcić procesor, ale o tym już nie wspominacie.
Szkoda czasu na tego trolla.

Dla niego i tak 3gs bedzie lepszy niz N2/SGS3/4/XZ itd.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: mozilla
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
iphone 4 za 400 złiphone do 400 złiphone 400 zliphone 4s do 400złiphone 4 400 złiphone 3gs za 400 zliphone 4s za 400złtelefony używane dotykowe 350-400iphon do 400 zlczy iphone kupiony w szwajcarii może działać w polsce