Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Spadki FPS w grach?

Spadki FPS w grach?
Witam wszystkich, piszę ten tamat gdyż tj. w temacie mam problem ze spadkami fps w grach a głównie chodzi mi o grę League of legends.

Trochę poradników wykorzystałem i nie przyniosło to pożądanych skutków.

Mianowicie mam laptopa na którym jeszcze z 2 lata temu grałem w lola bez problemów, potem kupiłem sobie porządną skrzynkę więc laptop poszedł na bok. Teraz jestem na wyjeździe i chciałbym pograć trochę w lola ale gra strasznie się zacina przy teamfightach i niekiedy po za nimi.

Na pewno nie jest to kwestia łącza. Laptop ma już swoje lata ale minimalne wymagania spełnia i chciałbym zapytać czy jest jakiś "magiczny" sposób żeby wykrzesać z niego trochę więcej. Wiem że sprzęt się starzeje a taki lol ciągle zwiększa swoje wymagania ale może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Aktualnie podczas rozgrywki mam ok. 90-120fps, niestety często są spadki do aż 5-20 fps a to już jest tragedia.

Co już zrobiłem, odinstalowałem z laptopa  w sumie wszystko co się dało, wyczyściłem ccleanerem, skanowałem avastem i malwarebytes, zaktualizowałem wszystkie sterowniki, w ustawieniach karty graficznej ustawiłem "najwyższa wydajność", zoptymalizowałem lola do najniższych ustawień, podczas gry używam programu RazerCortex do tzw boostgame żeby wyłączył co się da (nie wiem czy to coś daje).

Okazało się że temperatury procesora i grafiki w hwmonitor  wahają się od 50stopni gdy mało co robię do ok.  85 stopni podczas grania.
Rozebrałem dziś laptop na części pierwsze i wyczyściłem z kurzu wszystkie podzespoły oraz wymieniłem pasty termo przewodzące.

Uzyskałem tym spadek temperatury procesora  86 stopni w stresie do aż ok. 65 stopni więc różnica spora.
Widać poprawę, spadki nie są już tak częste ale jednak się pojawiają.
Niestety GPU nadal osiąga około 80-85 stopni przy czym spadki nie zawsze pojawiają się podczas najwyższej temperatury ale np. raz przy temperaturze 83stopnie mam 15fps a raz przy tej samej temperaturze mam 80 fps. I już nie wiem co mam robić. 
Ja naprawdę zdaję sobie sprawę że ten laptop jest słaby ale może ktoś coś wymyśli żeby chociaż to 60fps było cały czas i nie spadało.

No i na koniec oto mój staruszek:

Laptop Lenovo g560

Win 7 Professional SP1 64bit

8GB Ramu

Procesor Intel Core i3 M 330 At 2.13GHz

Karta graficzna nVidia GeForce 310M

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Spadki FPS w grach?
Proszę o jakąś pomoc Smutek
a próbowałeś przeinstalować system ?
scan dysku programem victora zrób , bo dysk też takie ściny może dawać . a temp 80+ to w lapkach nic dziwnego ...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Laptop jest słaby może przez 2 lata podkręcili grafę w Lolu i laptop już nie wyrabia ? No ale zacznijmy od początku sprawdź stan dysku twardego . Na początek możesz użyć programu HDTune Pro zakładka"Health " . Ogólnie problem spadku fpsów w grach szczególnie sieciowych to bardzo złożone zagadnienie . Bo może zależeć od wielu czynników nie koniecznie nawet od twojego sprzętu . Na pewno sprzęt już nadzisiejsze czasy do najlepszych nie należy .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Oczywiście zdaje sobie sprawę że sprzęt mam już wiekowy ale nie tracę nadziei że pociągnie to 60FPS bez spadków, tym bardziej że moim skromnym zdaniem te spadki naprawdę są dziwne,nieregularne i nie mam pojęcia od czego mogą zależeć. Już zabieram się za skan dysku i dam znać co i jak. A co do przeinstalowania systemu, myślałem o tym ale problem jest taki że system jest tu ponoć oryginalny (tak zapewniał mnie gość który sprzedał mi laptop) ale naklejka z serialem systemu się starła i nie wiem jak by to zrobić. No chyba że po prostu pirata wrzucić..
Klucz systemu możesz odczytać np tym :

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-Pro...82409.html

A jeśli system nie był przeinstalowywany parę lat to tu może leżeć problem . Choć na stałych 60 klatek na tym sprzęcie nie licz raczej będzie stałe 30 fps to będzie dobrze .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
nie no bez przesady . lol ma małe wymagania więc zależnie od ustawień może się dać 60fps .
Napewno trzeba zacząć od systemu + skanu dysku
Nie pomagam.
Zrobiłem test programem HD Tune, wydaję mi się że dysk jest w porządku ale dodaje w załączniku screen zakładki Health żebyście sami ocenili.
PS. Zrobiłem też test bad sectorów, wyszedł pozytywnie, brak uszkodzeń.

W zakładce benchmark też brak większych spadków prędkości odczytu.
Minimum - 122,5mb/s
Maximum - 176mb/s
Access time - 0,169ms
Burst time - 133,1mb/s
CPU ussage - 8,3%

PS. A co do tego odczytanie klucza systemu, to jeszcze mi powiedzcie jak sprawdzić czy system na pewno jest oryginalny czy zwykły pirat bo pewności nie mam :D

PS/2. Nie wiem czy to ma znaczenie, teraz zauważyłem że dość mocno skacze mi zużycie GPU podczas grania, potrafi skoczyć z 20% na 96% ..
prosiłem o skan powierzchni victorią bo hd tune według mnnie mówi tyle co nic ...
Nie pomagam.
(01.02.2020, 21:09)pieterman09 napisał(a): prosiłem o skan powierzchni victorią bo hd tune według mnnie mówi tyle co nic ...

Ok, już robię kolejny skan Victoria.

A jak dodać kolejny screen tutaj? Bo wyskakuje mi że przekraczam limit 500kb?
Dobra usunąłem screen z hd tune żeby dodać ten. 

Załączone pliki Miniatury

Programy: Polecane / Nowe / Inne