Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Sprzęt audio (wieża/miniwieża), niewielki pokój, budżet ok. 1500 zł

Sprzęt audio (wieża/miniwieża), niewielki pokój, budżet ok. 1500 zł
Czołem Szanowni Forumowicze!

Stoję przed dylematem zakupu miniwieży dla mojej lubej (gusta muzyczne mamy podobne - słuchamy rzeczy w klimacie rozpiętym od Dead Can Dance, The Cure i Portishead aż po Tool i Melvins - długo by wymieniać).

Przygotowuję się na wydatek rzędu 1000-1500 zł - nie chcę przekraczać górnej granicy, choć jeśli znajdzie się coś godnego polecenia - chętnie zerknę.

Sprzęt będzie grał w stosunkowo wąskim i małym pokoju - zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku (nie potrzebne mi są bajery w stylu podłączenia ipadów, ipodów i innych dziadostewek - przyda się jedynie możliwość odczytania flac/mp3 z pendrive'a - choć głównie będą katowane płyty CD).

Na oku mam:

ONKYO CS 555 (ok. 1400 zł)
Denon D-M39 (ok. 1200 zł)

Pierwsza opcja wydaje się bardziej sensowna - oglądałem też jakieś yamahy (Pianocraft), ale tych modeli (i jeszcze różnych pioneerów) jest w sklepach (i sieci) prawdziwe zatrzęsienie - trudno się w tym połapać.

Będę wdzięczny i dziękuję za góry za wszelkie wskazówki w tym temacie oraz Wasze rekomendacje lub wrażenia odnośnie sprzętu, którzy sami posiadacie (w podobnym zakresie cenowym). A może nie warto inwestować aż tyle kasy i znajdzie się coś sensownego poniżej 1000 zł? Dajcie znać Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Sprzęt audio (wieża/miniwieża), niewielki pokój, budżet ok. 1500 zł
(25.01.2015, 18:26)buzzcult napisał(a): Denon D-M39 (ok. 1200 zł)

Mam Denon D-M38.
Jest to ta sama wieżyczka co Denon D-M39 tyle tylko że ma jedno cyfrowe złącze optyczne i jedno analogowe, Denon D-M38 ma dwa analogowe.
Z czystym sumieniem mogę Ci polecić Denona bo gra bardzo fajnie.

Swego czasu myślałem nad zmianą na Panasonic SC-PMX9 ale pewien zaprzyjaźniony sprzedawca odradził mi twierdząc że lepiej gra Denon.

ONKYO CS 555 wygląda ciekawie i tak samo brzmi ciekawie ale nie oceniam bo nic nie wiem o tej wieżyczce. Najlepiej byłoby wybrać się do Media Markt albo Saturna i porównać po odsłuchu.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
UWAGA
Nie pomagam na PW

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Na innym forum polecono mi jeszcze model Denon CEOL Piccolo. Lexan - pytanie techniczne przy okazji - czy na tym denonie można skorzystać z wyprowadzenia AUX? + jakie byś wymienił największe wady tego Twojego denona?
(25.01.2015, 23:33)buzzcult napisał(a): Na innym forum polecono mi jeszcze model Denon CEOL Piccolo.

Słuchałem i nie polecam. Wieżyczka nastawiona głównie na radio internetowe.
Do Denon D-M39 możesz podłączyć np. smartfona i masz to samo.

(25.01.2015, 23:33)buzzcult napisał(a): czy na tym denonie można skorzystać z wyprowadzenia AUX? + jakie byś wymienił największe wady tego Twojego denona?

Nie ma wyjścia AUX, jest tylko wejście na froncie.
Wyjścia są na głośniki i suba.

Wady? Chyba nie ma.
Jedyną wadą mojego Denona jest mało czytelny pilot ale Denon D-M39 ma już inny, lepszy, bardziej czytelny.
W pomieszczeniu do 20 metrów kw. Denon D-M39 daje radę bez problemów.
Najlepiej zapakować oryginalną płytę CD to wtedy szczęka opada.
Co do USB to robię pliki MP3 z CD lub FLAC. Wtedy ciężko odróżnić czy to gra z Pena czy z płyty.

Poczytaj opinie na ceneo:
http://www.ceneo.pl/10798176#tab=reviews
http://www.ceneo.pl/8513052#tab=reviews
http://www.ceneo.pl/18004766#tab=reviews
UWAGA
Nie pomagam na PW

Cholera, z tym Denonem m 39 wszystko super, ale sporadycznie na pewno będzie podpinany pod laptopa, więc troszkę mnie ten AUX rozbił... Ech, jakie alternatywy?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
Mylisz kolego wejścia z wyjściami.
AUX to wejście o czym w poprzednim poście nie napisałem bo w sumie Ty nie napisałeś dokładnie o co ci chodzi. Poza tym chcesz podłączyć laptopa pod Denona, a nie odwrotnie.

Ale do rzeczy.
Możesz podłączyć bez najmniejszego problemu laptopa do Denona kablem MiniJack 3,5 mm (gniazdo słuchawkowe laptopa) => 2xCHINCH (wejście audio na tylnym panelu Denona).
Gra bo osobiście mam tak podłączonego laptopa w/w kablem 5 metrowym.
UWAGA
Nie pomagam na PW

Przeglądarka: firefox
Lexan, dziękuję serdecznie za wyprowadzenie z błędu - aż nie chciało mi się wierzyć, że ten denon nie da sobie z tym rady, ale już dziś rano zerknąłem na tył tego denona (w grafikach w sieci) i faktycznie są tam te dwa wejścia na cinch. Póki co robię sobie listę plusów i minusów, za ONKYO CS 555 przemawia wbudowany tuner DAB/DAB+, poza tym - pojawiają się opinie w sieci, że w tych denonach głośno chodzi CD (Lexan - jak to jest u Ciebie? + czy w tych denonach jest jakaś sensowna korekta dźwięku/basu?).

Z kolei za denonem przemawia moc: 2x30W (onkyo: 2x22W), ALE akurat to dla mnie nie ma największego znaczenia, bo zwykle nie słuchamy głośno muzyki - zależy mi na jakości, nie na pękaniu ścian Wesoły Ach, no i denon kosztuje 1200 zł, a onkyo ok. 1450 zł.

Na domiar złego znalazłem jeszcze Kruger & Matz KM1584 - sprzęt kosztuje połowę mniej, a też zebrał niezłe recenzje w sieci. Mętlik - ratunku! Wesoły
1. Głośny napęd był w DM37. W DM38 napęd chodzi cicho. Może chodzi ci o wysuwanie i chowanie się tacki ? Wtedy faktycznie chodzi głośno. Sam napęd odtwarzający płytę jest cichy. Prawdę mówiąc to nawet przy nocnym słuchaniu ja go nie słyszę. Może i coś tam szumi między utworami ale na pewno nie na tyle żeby przeszkadzało podczas słuchania muzyki.
2. Denon DM39 też jest w wersji z DAB+
3. Są podstawowe ustawienia tonów niskich i wysokich + podbicie basów. Korektora nie ma jeśli o niego pytasz.
4. K&M sobie odpuść bo to tania zabawka a nie sprzęt do słuchania muzyki ;-)

Wyrzeźbione na ekranie myPhone NEXT
UWAGA
Nie pomagam na PW

Przeglądarka: firefox
Lexan, dzięki raz jeszcze - z napędem rozwiałeś moje wątpliwości (przeraziły mnie trochę takie filmy: https://www.youtube.com/watch?v=bKl4p44we0k).

Denony z z DAB+ widziałem, ale nie wiem, czy warto dopłacać za cyfrowe radio tak dużo (model bez tej opcji to wydatek ok. 1200 zł, zaś z opcją DAB+ - 1500 zł w górę).

Coraz bardziej - dzięki Twoim komentarzom - skłaniam się ku Denon D-M39 (krugera faktycznie odrzucam - jak już kupować, to coś lepszego). Poza pojedynkiem Onkyo vs Denon jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju. Otóż: może warto wziąć tego denona bez DAB+ i do tego jakieś inne głośniki (tak aby zamknąć się w zakresie do 1500 zł)? Na te z zestawu ludzie narzekają - nie wiem jednak, czy powinienem od razu inwestować w inne głośniki.

Obecnie muzyki słuchamy na: starej i sfatygowanej Philips FW350C (CD już ledwie zipią) lub na PC (Xonar DG + Modecom mc-msf15, ew. słuchawki Superlux 681 Evo II). Mam wrażenie, że skok jakościowy po zakupie tego denona lub onkyo (nawet ze standardowymi głośnikami) będzie ogromny - mam rację?

PS Z drugiej strony - radio (strumień cyfrowy) zawsze można sobie puścić z laptopa i też nie przejmować się szumami, a wyjdzie znacznie taniej...
(26.01.2015, 13:43)buzzcult napisał(a): (przeraziły mnie trochę takie filmy: https://www.youtube.com/watch?v=bKl4p44we0k).

To się nadaje tylko do serwisu. Źle wyważony napęd.

(26.01.2015, 13:43)buzzcult napisał(a): model bez tej opcji to wydatek ok. 1200 zł, zaś z opcją DAB+ - 1500 zł w górę

300 zł. to sporo za DAB+.
Za tyle wolałbym kupić smartfona, zainstalował np. aplikację TuneIn Radio Pro i słuchał stacji radiowych z całego świata. Czasem tak robię Jupi

(26.01.2015, 13:43)buzzcult napisał(a): może warto wziąć tego denona bez DAB+ i do tego jakieś inne głośniki

W 1500 zł. raczej się nie zmieścisz. Kiedyś walczyłem z tym tematem i nawet bardzo się napaliłem na Monitor Audio Bronze BX1 ale odpuściłem bo zestaw to wydatek ponad 1 tyś. Chyba że kupisz Denona bez kolumn, a kolumny osobno. Ale i wtedy w 1500 się nie zmieścisz. Zestaw kolumn SC-M39 jest specjalnie zestrajany z Denonem także gra perfekcyjnie. Wiadomo że można dopasować lepszy zestaw kolumn ale to się wiąże z eksperymentowaniem, a przede wszystkim z dostępem do innych zestawów kolumn.

(26.01.2015, 13:43)buzzcult napisał(a): Obecnie muzyki słuchamy na: starej i sfatygowanej Philips FW350C ..... Mam wrażenie, że skok jakościowy po zakupie tego denona lub onkyo będzie ogromny - mam rację?

LOL Miałem Philips FW650C . Nie ma nawet co porównywać bo obie wieżyczki dzieli przepaść. Philips niech lepiej żelazka robi, a nie sprzęt grający.

(26.01.2015, 13:43)buzzcult napisał(a): Z drugiej strony - radio (strumień cyfrowy) zawsze można sobie puścić z laptopa i też nie przejmować się szumami, a wyjdzie znacznie taniej...

Pewnie. Laptop, smartfon, tablet. Ostatnio widziałem tableta w Media Markt za 139 zł. i zastanawiałem się czy go nie kupić właśnie do takich domowych zadań.
UWAGA
Nie pomagam na PW

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
philips fw650c ustawienie korektora