Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Telefon dla seniora w okolicach 1000 zł

Telefon dla seniora w okolicach 1000 zł
Hej, szukam nowego telefonu dla seniora, budżet +/- 1000 zł z naciskiem na im mniej, tym lepiej. Jedyne na czym mi zależy to:
- duży ekran (okolice 6-6,5 cala to już chyba norma?)
- pojemna, długo trzymająca bateria
- przejrzysta nakładka (lub czysty android)
- przyzwoity aparat jak na budżet
- min. 4GB ramu
- będzie miło jak będzie 64GB pamięci wewnętrznej
- opcjonalnie NFC
- opcjonalnie jakieś szybsze ładowanie

Obecny telefon to wysłużony Redmi 4A 2/16GB.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Telefon dla seniora w okolicach 1000 zł
dorzucił bym jeszcze wymaganie żeby mediateka nie tykać i zapolował na realme 8 pro , myśle że do tysiaka super telefon .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Z prockami nie wiem, w sumie to ma być telefon, który ma działać przez kolejne kilka lat, więc nie wiem czy procek ma znaczenie aż tak bardzo.

A poza realme, który jest znacząco ponad tysiaka, tak żeby koniecznie nie polować na super promocję?
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Tak ma znaczenie... Mediateki mają duże problemy z aktualizacjami i lubią być niestabilne na dłuższą metę . Mnustwo osób się już na tym przejechało . Dopiero seria dimmensity wniosła duże poprawki acz ja dalej im mocno nie ufam .

Poco X3 pro bym powiedział bo za 999 jest bardzo często dostępny... Tylko raz że to spora cegła a dwa oprogramowanie Xiaomi na ten moment jest masakrycznie zabugowane i naprawdę pasował by tu custom bo tu nawet nie chodzi o prędkość działania itd a o problemy z powiadomieniami i szeroko rozumianą stabilnością działaniaPłacze ... Tego nie grali jeszcze żeby zmieniać na custom Roma dla stabilności no ale tak to wygląda .
Ewentualnie ten poco , wgrać Arrow os i ma ogromny zapas mocy na przyszłość i konkretną baterie to na te parę lat do przodu brzmi naprawdę fajnie.
A nie to całkowicie unikać Xiaomi jak się nie podejmiesz zmiany oprogramowania ... Bo te problemy utrzymują się od wiosny i dalej z nimi nic nie zrobili mimo że wyszło kilka już aktualizacji więc kto wie czy i kiedy wreszcie to poprawią.

Wybór wcale nie jest taki prosty i znowu nie ma aż tak dużo do wyboru jak skresilisz procki mediateka bo to mocno ryzykowny wybór niestety . Ewentualnie parę sprzętów na mediateku dimmensity znajdziesz i jak już naprawdę musi być ten mediatek nieszczęsny to z nich wybierać czyli np realme narzo 30 czy realme 7 5g

Ja bym za 800-900 wybierał między :
1. Moto g30 - prawie czysty android i 6gb ram mnie przekonują dlatego na 1 mimo że nie ma poza tym wiele przewagi .
2. Oppo a73 fajny dość telefon ale nie podoba mi się tylko 4gb ramu w tej kasie... Za to naprawdę dobre szybkie ładowanie i bardzo ładny ekran .
3. VIVO y70 tutaj na duży plus ekran i 8gb ram... Ale zaufania do producenta nie mam, nie znam ich nakładki i opieram się tylko na recenzjach .
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Wiesz, to jest telefon do dzwonienia, zrobienia zdjęć i przejrzenie fejsa / messengera / whatsappa / interenetu / YT i tyle.

Czyli tak realme 8 pro, potem pozostała trójka, czyli Moto g30, Oppo a73 i VIVO y70? W sumie w czym ma przewagę realme?
Wykonanie , dużo lepsze aparaty i zauważalnie wydajniejszy procek . Do tego naprawdę niezły głośnik ma ... Byłem pozytywnie zaskoczony. Jak coś brat ma tego realme 8 pro więc całkiem sporo o nim wiem .
Nie pomagam.
Hm, będzie ciężki wybór,
moto G30 jest fajny - niskie ppi da dużą czytelność, ma największą baterię i wystarczającą ilość ram, android 11 i najniższa cena. Z drugiej strony ekran tylko IPS no i ten słabszy procek.
oppo - amoled i to w sumie tyle z jego plusów. Najdroższy, mieszczący się w budżecie, najsłabsza bateria, 4GB ramu.
Vivo - amoled, lepszy procek, 8 GB ram (aż nad to), ale za to android 10 (nadal okej, ale to nie 11), jedna ze słabszych baterii.
Realme - najlepszy procek, 2 z najlepsza bateria, android 11, super amoled. Z minusów to najmniejszy ekran, chociaż nie aż tak bardzo i cena...

Czy moje spostrzeżenia są prawidłowe?

Atedit: Jest jeszcze jedno dość ważne wymaganie, czytelność w pełnym słońcu. Z tego co widzę w tym aspekcie wygrywa realme i moto.

Swoją drogą czemu realme jest tak ciężko dostępny? Wycofali go, czy jak?
Niskie PPI nie koniecznie da duża czytelność... Odróżnić należy niskie PPI czyli zagęszczenie pixeli .. poprosru ostrość , od skalowania interfejsu bo od tego zależy jego wielkość a nie od PPI . Skalowanie masz natywnie w androidzie od 8 albo 9 o ile w nakładce producent nie usunął .
Nie pomagam.
Bardziej chodziło mi, że niskie PPI to też mniejsza rozdzielczość, czyli teoretycznie też większy interfejs. Często jednak tak jest, ale masz rację, jest też skalowanie.
nie masz racji . mniejsze ppi NIE równa się większy interfejs .

Realme jest gorzej dostępny bo pewnie szykują następce acz to moje domysły . Chyba że realme master GT jest jego następcą bo w sumie za 1300-1400zł da się go dostać i postęp widać acz nwm .

Co do motki no to najgorszy ekran zdecydowanie , na pocieszenie 90hz ale jednak kąty widzenia czy kontrast mocno odstaje nawet od średniopółkowych amoledów .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne