Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Upgrade kompa

Upgrade kompa
Cześć. Swojego kompa składałem ponad dwa lata temu. Ze względu na oczekiwaną przeze mnie grę(RDR2) chciałbym nieco ulepszyć swój komputer. Zauważyłem, że mam coś z zasilaczem najprawdopodobniej. Komp potrafi złapać chwilowego "laga", który dosłownie trwa ułamek sekundy. Zauważyłem, że w ten moment jakby zasilacz wydawał dźwięk, że wskakuje na maksymalne obroty. Po czym wraz z ustąpieniem laga wszystko git, no i hałasuje. Więc zasilacz też chciałbym zmienić. Interesuje mnie upgrade, najlepiej bez zmiany płyty głównej. Choć zdam się na Waszą opinię. Budżet raczej bez znaczenia, ale nie wymagam potwora. Po prostu chciałbym dobrego stosunku wydanych pieniędzy i przypływu mocy komputera.
Mój PC:
Płyta: MSI B250M MORTAR
ProcesorZawstydzonyntel Core i5-7400
Grafika: Zotac GeForce GTX 1060 AMP 6GB
Ram: ADATA XPG Z1 2x4GB 2400MHz DDR4 CL16
Dysk: Toshiba P300 Performance 1TB + 256 ssd
Zasilacz: Corsair CX450M 450W
Obudowa: Cooler Master Master Box Lite 5

Dzięki!Oczko
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Upgrade kompa
Na tym sockecie dużo nie zdziałasz i wymiana płyty będzie konieczna. Ja bym proponował przesiąść się na najnowszego 5 3600+płyta B450 z flashbackiem, a zasilacz do koloru do wyboru jeśli chcesz solidny high end z gwarancją 10 lat to wystarczy poprostu seasonic Focus Gold 550/650/750, jak lubisz kombinować to możesz zmienić wyntylator w corsarze na nowy nie jest to trudne wystarczy nowy wyntylator najlepiej jakiś cichy+tasma izolacyjna i trochę czasu. Jeśli chodzi o hałas przydało by ci się chłodzenie, jeśli chodzi o obudowę to trochę zrąbałeś przy kupnie bo jest zabudowany przód najlepiej doloz wyntylatory, ewentualnie jeśli nie pomoże to lekko uchylić coś żeby powietrze się dostawało np panel przedni. Zmieniając podstawę nie dodasz sobie za dużo FPS bo za to najbardziej odpowiada karta graficzna ale za to dodałbyś sobie komfortu dzięki 6 rdzeniowym cepie, karta może poczekać z czasem też wymienisz i dodasz sobie sporo klatekOczko.
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Jaki masz budrzet ? Bo może by zostawić tylko grafikę na początek a cała resztę sprzedać i zacząć od nowa , tym razem jak należy ?
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: ios Przeglądarka: safari
Nie chciałem przekraczać dwóch tysięcy. Ale jeżeli mówicie, że nie warto rozbudowywać obecnego sprzętu, a zacząć składać coś drugiego(choć kartę wolałbym zostawić, po czasie kupić droższą), to chętnie bym przeczytał Wasze propozycje. Budżet jest do naciągnięcia, wszystko kwestia przemyślenia.
Za 2 tysiące spokojnie kupisz lepsza obudowę, płytę, procesor, chłodzenie i zasilacz no a grafika z czasem. Ze rdr2 wymaga już 12gb Ramu to warto dołożyć. Moim zdaniem warto uratować tego Corsaira bo moc narazie starczy zabieg nie jest trudny a szkoda żeby sprawny zasilacz się kurzył, obudowa na upartego może zostać bo nie jest zła ale przód jest zabudowany i sprzęt się gotuje przy odrobinie myślenia i (trochu wyntylatorów jeśli nie ma) da się to ogarnąć ale nic nie stoi na przeszkodzie by zmienić na przewiewniejsza, I5 sprzedasz będzie na kartę na kiedys Wesoły
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Raczej to co mi zostanie, to zostawię sobie i skompletuję resztę z używanych części i będzie dalej śmigać. Wolałbym wydać mniej. Myślałem, czy sama zmiana procesora + ewentualnie dołożenie 2x 4gb ram by coś pomogła. Grać już nie gram w wymagające gry. Ten komputer spełniał swoją rolę, jednak w tę grę chciałbym pograć. Na tym sprzęcie nie będzie to komfortowe raczej.
Jak bym na sile zasilacza nie zostawiał jął się coś już dzieje. I nie tylko hałas ale i zwiechy.
Zmiana proca w obrębie twojej płyty jest nie dość ze ryzykowna przez glut to jeszcze bez sensowna bo Max 4 rdzenie a ceny dość wysokie. Zostaw kartę , sprzedaj wszystko i wyjdziesz najlepiej. Ryzen 3600 + asrock b450m pro 4 + usługa aktualizacji bios ( np na morele 28zl , konieczna inaczej płyta się nie uruchomi z tym procesorem . Sam nie zrobisz) Ewentualnie jak dalej jest w takiej cenie to msi b450 pro a na proline za 407zl i aktualizacji nie trzeba. Do tego crucial ballistix 2x8 3000mhz ddr4 + system power 9 500w + focus g od fractala + jakiś ssd 500gb i będzie ciekawie. Ssd np patriot p200 z tych tanich chyba ze coś lepszego chcesz. Hdd dzisiaj nie polecam już brać, jak już to dołóż do ssd 1tb i tak wyjdzie tyle samo co mniejszy ssd + hdd
Nie pomagam.
 System operacyjny: ios Przeglądarka: safari
Na upartego można składać w tej budzie i dołożyć do high endowego zasilacza, ramy można zostawić bo 3000 nie są takie czule na to aż tak a ukreci się coś na nich to nie lpxy + tanio znaleźć kolejne 2x4, znaleźć chłodzenie, wywalić ten HDD i zmienić na ssd 500tkę patriota scrotha. Nie wiesz czy zasilacz siada jak to również może być wina tylko 4 rdzeni oraz tylko 8gb Ramu czy wadliwego dysku najlepiej pomierzyć napięcia i sprawdzić w serwisie czy u kogoś czy łapie zawiechy bo nie ma sensu kupować kolejnej budzetowki jak już zmienić to na coś porządnego na 10 lat.
pewnie masz racje , ram i obudowe można by zostawić a zasilacz spróbować czy coś z niego będzie ...
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Zainwestuje w dobry zasilacz 600/700w, będzie na przyszłość. Jak ten zdechnie to Ci może pociągnąć resztę sprzętu...
Programy: Polecane / Nowe / Inne