Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Uszkodzona Karta Graficzna?

Exclamation  Uszkodzona Karta Graficzna?
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Otóż borykam się z pewnym problemem. Dokładnie chodzi o to, że gdy gram w bardzo wymagające gry one po jakimś czasie się zatną, wyłączą i wyleci mi do pulpitu bez żadnego błędu lub z błędem (przeważnie DX czy sterownik graficzny przestał działać) albo co najgorsze zresetuje mi się komputer bez żadnego bluescreena. To nie jedyna przyczyna bo zawsze optymalizuje gry poprzez GeForce Experience ale komputer nie daję sobie rady z takimi wymaganiami przez co je zaniżam. Nawet jak zaniżę ustawienia graficzne to po dłuższym graniu FPSy spadają. Dlatego nie mam pojęcia co jest nie tak. Zrobiłem formata lecz nic to nie dało, przeinstalowałem sterowniki i aktualizowałem też brak rezultatu. Aktualizacja biosu nic nie dała, wyjęcie baterii również. Myślałem że to przez zasilacz bo miałem 500W i kupiłem 600W od bequite lecz to też nic nie dało. Przez noc puściłem memtest86 i przez 10 passów zero errorów. Mam zamiar kupić RTXa 2060 i nie chciał bym mieć problemów z zaniżonymi ustawieniami jeśli się okażę, że to wina czegoś innego niż grafiki.

Specyfikacja komputera:
600W Zasilacz Bequite
Procesor FX-8350
Płyta ASUS M5A78L-M/USB3
Karta Graficzna GTX660 OC
Chłodzenie procesora wymienione na SilentiumPC Fortis 3
Windows 10

Gdzieś wyczytałem że Karty OC lubią sypać artefaktami i próbowałem zaniżać zegary tak jak w normalnej wersji lecz też to nic nie dało. Na dole wypiszę gry i jakie błędy mi się przytrafiają.
Wiedźmin 3: przeważnie się zatnie i wyłączy do pulpitu, brak spadku fps
GTA 5: po dłuższym graniu FPSu coraz mniej, wyskakuje błąd DX11 (GeForce zaleca granie na wysokich lecz gram na najniższych) resetuje komputer
League of Legends (GF zaleca granie na najwyższych gram na średnich ale nawet na średnich w Teamfightach zacina)
Apex Legends i Rust :albo zatnie i muszę zresetować komputer albo wyskoczy błąd jakiegoś sterownika (też na najniższych)
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Uszkodzona Karta Graficzna?
Spadek FPS, a potem restart wskazuje na problem z temperaturami GPU i/lub CPU.
Zainstaluj program FurMark, uruchom, kliknij GPU stress test i sprawdź do jakiej temperatury dojdzie zanim komp się zresetuje.
i5-6500+Spartan 3 LT/GTX 1060 6GB/Z170A PC MATE/2x8GB 2933MHz
SSD 128GB/SSHD 1TB/500W/SB X-Fi/S24D330/Win 10
ThinkPad X201
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
maksymalna temperatura jaką karta osiągnęła to 63 stopnie i wyższej osiągnąć nie chciała. Komputer się nie zresetował. Przed chwilą sprawdzałem procesor programem OCCT i nie wykrył żadnych błędów przez 30 minut, ale szczerze powiem że złapałem komputer ręką i stwierdzam, że podczas obciążenia tych podzespołów nie jest to ta sama temperatura co podczas grania. W załączniku sprawdziłem programem dysk ale nie wiem czy dobrze odczytuje tą tabelkę. Na moje to dysk jest uszkodzony ale niech mi to ktoś potwierdzi.

Zrobiłem przed chwilą jeszcze obciążenie na 30 minut tym OCCT i udało mi się uzyskać taką temperaturę obudowy jaką przeważnie mam podczas grania. Komputer się nie zresetował. W załącznikach również wyniki jak i na "żółto" wachania jakie wystąpiły podczas obciążenia. 

Załączone pliki Miniatury

Sprawdź kartę w innym komputerze . Może być też że płyta po prostu padła . Pchanie tak prądożernego FXa do tak budżetowej płyty to kiepski pomysł sekcje zasilania przegrzewają się i nie wytrzymują . Co właśnie może powodować taką losowość . Ale musisz najpierw wykluczyć kartę .

Dysk akurat wygląda ok . Co prawda dziś używanie jedynie HDD to męka ale dysk wydaje się ok

RTX 2060 do FXa 8350 ? Bez żartów kolego on ogranicza nawet GTXa 1060 a gdzie 1060tce do 2060 którą chcesz wsadzić :

https://www.youtube.com/watch?v=sFcMNKvlXxo

RTX 2060 jest jeszcze średnio 40% wydajniejszy czyli w cholerę będzie ograniczony przez twojego proca . Chcesz mieć mocniejszą grafikę wymieniaj platformę innego wyjścia nie ma inaczej to bez sensu .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Karta chodzi normalnie bez żadnych zarzutów na innym komputerze wykorzystuje cały swój potencjał.
To akurat nie był mój pomysł tylko pana który go składał w komputerowym by uciąć koszta i z tego co wiem nawet już nie istnieje.

Po filmie faktycznie nie wygląda to zachęcająco. Jak to w ogóle teraz wygląda z tym prockami? AMD Ryzenem w końcu przeleciał Intela? Dysk, obudowę, zasilacz i chłodzenie bym sobie zostawił. Kartę 2060 z chęcią bym kupił ale może mógłbyś mi poradzić co do płyty i procka?
tak , amd dokopało rozleniwionemu intelowi ... Ryzen seria 3000 bierze sporo mniej prądu + jest wydajniejszy w takt .
Intel ma poważny problem bo nowa architektura w powijakach , 10nm uzysk symboliczny + bardzo niskie zegary ... to jeszcze nie mają czym odpowiedzieć .
A co do zostawiania to KONKRETY ... bo jak są równie budżetowe jak płyta głowna to może lepiej to sprzedaj i buduj od początku .
ryzen 3600 + zapolować na promocje na msi b450-A pro MAX {koło 400zł , 500z za b450 to kpina} + crucial ballistix LT 3000mhz 2x8gb ddr3 no i chłodzenie warto myśleć bo boxowe jest naprawdę na styk do tego proca ...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Cytat:To akurat nie był mój pomysł tylko pana który go składał w komputerowym by uciąć koszta i z tego co wiem nawet już nie istnieje.

Kupowanie komputerów od takich panów z komputerowego to jeszcze gorszy pomysł bo potem zostajesz z przepłaconym i kiepsko złożonym zestawem . Podejrzewam że obudowa też jakaś gówniana  . Tak na przyszłość :

https://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie-...GOTOWCOM-t

Co do porad w sprawie zestawu wszystko od budżetu zależy . Ale najlepiej zapytaj w odpowiednim dziale :

https://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-f

Tak Ryzeny dawno zdetronizowały Intela w dzisiejszych czasach to Intel się grzeje jest problematyczny i nieopłacalny .

Jeszcze wracając do karty skoro na innym komputerze działa bez zarzuty to problem jest u ciebie w komputerze . Możesz spróbować jeszcze inną kartę w twoim komputerze . Jeśli będzie to samo masz uwaloną płytę . Chociaż możesz jeszcze pamięci Memtestem "przelecieć " dla pewności :

https://www.memtest86.com/download.htm

https://www.youtube.com/watch?v=gPPMiblxOOI

Minimum godzina na jedną kość . Testuj po jednej kości w gnieździe ( jeśli masz 2 lub więcej . ) 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Chłodzenie właśnie zostawię bo mam SilentiumPC Fortis 3 które sam kupiłem i je włożyłem bo przez jakiś czas leciałem na oryginalnym od 8350 a to chodziło jak odkurzacz. 600W zasilacz też powinien chyba dać radę do tego nowego zestawu bo go też sam kupiłem całkiem niedawno. Obudowa to jakiś CoolerMaster ale jaki to ci nie powiem. Resztę mogę sprzedać poza płytą bo tego raczej nikt nie kupi chociaż reszty też raczej nikt nie weźmie.

No nic dziękuję w takim razie za pomoc.
Memtesty już robiłem przez noc i 0 errorów.

Dodałem do koszyka te części co mi poleciłeś i wychodzi ok 3200 złoty wraz z RTXem 2060. Trzeba będzie trochę uzbierać i się zakupi bo jak mówicie że nie warto to sobie faktycznie odpuszczę.
Na wszystko znajdzie się amator w odpowiedniej kasie hh
I konkrety. Co za 600w... Marka , model. ...
A obudowę daj zdjęcia w środku i na zewnątrz to może dojdę co to jest .

Fortis fest o ile kupiłeś nie dawno i nasz montaż pod am4. Jak nie to musisz prosić support spc
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Zasilacz:
Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 600W (BN242)

Obudowa:
Obudowa Cooler Master K280 (RC-K280-KKN1)

Chociaż obudowę faktycznie też bym musiał dokupić tu już wszystkie USB nie działają z przodu.

Fortisa kupiłem przed wyjściem Ryzena więc wątpię by miał już mocowanie na AM4

admin: usunięto linki. Zakaz linkowania do sklepów internetowych w dziale Sprzęt (patrz: Regulamin).
Programy: Polecane / Nowe / Inne