Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Wasze najnowsze zakupy 2 (komentarze)

RE: Wasze najnowsze zakupy 2 (komentarze)
(23.08.2019, 17:42)dawidsab napisał(a): Bo na razie wychodzi na to, że TYLKO JA mam robić wszystko (nie kupować nowych lampek, telefonów, tabletów, laptopów, itp. i porzucić taksówki na rzecz komunikacji miejskiej), żeby nie przyczyniać się do globalnego ocieplenia! Chytry
A jak jedna osoba zmieni zwyczaje, to wiele to nie zmieni.  Żeby nie powiedzieć, że nic to nie zmieni.
Musi całe setki, tysiące a nawet miliony ludzi zmienić nawyki na bardziej ekologiczne, żeby to odczuć i żeby lato już w przyszłym roku nie było tak uciążliwie gorące.
Tylko że widzisz Dawidzie: te setki milionów ludzi w krajach azjatyckich, czy obu Ameryk, całą ekologię mają w nosie, a swoje ciężko wypracowane pieniądze inwestują w rozwój technologii, nowe badania etc. Europejczycy swoje ciężko wypracowane pieniądze marnotrawią na walkę z czymś, co nie do końca udowodniono, lub przynajmniej - nie udowodniono, że na zmiany klimatyczne mamy wpływ. To spowoduje, że za 10 lat tacy Chińczycy czy Koreańczycy będą tak rozwinięci technologicznie, że nigdy już ich nie dogonimy i swoją walkę z wiatrakami przypłacimy potężną biedą na całym kontynencie. Zamiast więc kupować nową lampkę, proponuję za koszt dwóch takich lampek wybrać się na prywatną wizytę do dobrego ortopedy czy neurologa, czy czego tam potrzebujesz. Pozdrawiam.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
(24.08.2019, 08:12)kamel16 napisał(a): ...na walkę z czymś, co nie do końca udowodniono, lub przynajmniej - nie udowodniono, że na zmiany klimatyczne mamy wpływ...

A jakich Ty potrzebujesz dowodów?! Zdziwko

W każdym dzienniku ("Fakty", "Wydarzenia", "Panorama", "Aktualności") trąbią prawie codziennie, że to CZŁOWIEK przyczynia się do tego, że lata mamy coraz gorętsze.
A skoro mówią to w dzienniku, a nie w jakimś paradokumencie pokroju "Trudne sprawy" czy "Dlaczego ja?", to MUSI być prawdą.

Mówili też, że wystarczy, że jeśli w ciągu najbliższych lat temperatura będzie dalej rosła i lata będą jeszcze bardziej gorące, czeka nas katastrofa.  Nie będzie wody, bo wszystko powysycha, a jak nie będzie wody, to wszyscy umrzemy (ja, Ty, Twoi sąsiedzi, rodzice, dziadkowie, kuzyni, ciotki, wujkowie).

P.S. Nawet są dotacje za "łapanie deszczówki" {KLIK}.

Albo poczytaj sobie to.  Warszawa będzie miała energię pozyskiwaną ekologicznie.
Może niedługo i w Cz-wie zrobią coś podobnego?
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
(23.08.2019, 21:26)Lexan napisał(a): Cytat:
badania naukowe dowiodły, że długotrwałe narażenie wzroku na niebieskie światło może wpływać negatywnie na fotoreceptory w nabłonku barwnikowym siatkówki. Według naukowców z francuskiej agencji ANSES może to prowadzić do przyspieszenia choroby wzroku zwanej AMD, która jest związana z degeneracją plamki żółtej na skutek wieku. Zdecydowana większość białych diod LED o niskiej jakości (czyli niemarkowych) emituje zbyt duże natężenie składowej niebieskiej (wynika to z budowy i słabej jakości luminoforu), czyli może niekorzystnie wpływać na wzrok. Na szczęście większość diod LED markowych producentów przechodzi odpowiednie badania i luminofory są tak dobierane aby widmo światła emitowane przez LED było dla wzroku bezpieczne.

No widzisz, a ja ostatnio widziałem wywiad, gdzie informacja była odwrotna, że badania mówią, że nie ma to wpływu na wzrok. Ale być może faktycznie chodziło tutaj o te diody z normą.

(24.08.2019, 08:44)dawidsab napisał(a): A jakich Ty potrzebujesz dowodów?! Zdziwko

W każdym dzienniku ("Fakty", "Wydarzenia", "Panorama", "Aktualności") trąbią prawie codziennie, że to CZŁOWIEK przyczynia się do tego, że lata mamy coraz gorętsze.
A skoro mówią to w dzienniku, a nie w jakimś paradokumencie pokroju "Trudne sprawy" czy "Dlaczego ja?", to MUSI być prawdą.

Eh, Dawidzie, a Ty jak zwykle "hur dur mówią w wiadomościach!". Wiadomości to akurat mało rzetelne źródło wiedzy, bardzo często budowane są one tak, byś Ty jako prosty widz, łyknął wszystko jak pelikan.

(24.08.2019, 08:44)dawidsab napisał(a): (ja, Ty, Twoi sąsiedzi, rodzice, dziadkowie, kuzyni, ciotki, wujkowie).

Ja naprawdę nadal, przez te wszystkie lata, nie rozumiem na cholerę Ty zawsze wymieniasz te zbędne przykłady.

(24.08.2019, 08:44)dawidsab napisał(a): Albo poczytaj sobie to.  Warszawa będzie miała energię pozyskiwaną ekologicznie.
Może niedługo i w Cz-wie zrobią coś podobnego?

Warszawa będzie miała co najwyżej TROCHĘ, z naciskiem na troszeczkę, mikro ułamek tego co potrzebuje energii pozyskiwanej ekologicznie. Zresztą chyba to wiesz, prawda? Przecież przeczytałeś artykuł, który nam wysłałeś. Nawet nie masz pojęcia, jakiej wielkości musiałaby być taka farma, by zasilić całą Warszawę, a i tak w nocy korzystałaby z energii węglowej, a zimą przez większość doby, jak nie całą. Kolejna sprawa, że Polska nie nadaje się do farm słonecznych z powodu klimatu.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
(24.08.2019, 00:05)Lexan napisał(a): Jak rozpętałem drugą wojnę światową Oczy ?

Trafiony-zatopiony. Brawo!
AtDawid, skoro tak kochasz fotowoltaikę, to powiedz mi: skąd się weźmie prąd w nocy, jeśli cała energetyka będzie oparta na fotowoltaice?
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ja jestem zdania, że owszem klimat się zmienia. Czy się ociepla? Sprawa dyskusyjna. Co możemy z tym zrobić? Po prostu się dostosować. Tyle. Zwierzętom jak jest za gorąco, to migrują w chłodniejsze rejony. Tym się różnimy od czarnych lub zwierząt, że mamy wodociągi, możemy budować zbiorniki retencyjne i wiercić studnie głębinowe. Mamy elektryczność, gazociągi możemy się grzać, schładzać, izolować, nawadniać nawozić, co tylko chcemy. Jeśli porzucimy politykę marnotrawstwa pieniędzy na bzdury, typu nowe lampki LED, to może jako gatunek przetrwamy Chytry
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Nie ma dowodów na to, że nie wpływamy na ocieplenie klimatu. Jest to wystarczający powód, by zacząć coś z tym robić. I nie, nie będziesz w stanie się dostosować, jeśli okaże się, że zacznie zalewać kontynenty (topnienie lodowców to fakt), a takie są prognozy na najbliższe kilkadziesiąt lat. Wtedy też magicznie prąd zniknie, bo zaleje elektrownie. Wodociągi też pójdą w pizdu, bo woda będzie zanieczyszczona. Brak prądu, utrudniony dostęp do czystej wody, żywności i wszystkiego, do czego jesteś przyzwyczajony. Dodatkowo ograniczenie dostępnego terenu dla ludzi. Chaos gotowy.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Być może tak, być może nie. Aczkolwiek sytuacja w której Europa o klimat się troszczy, a już np Rosja nie gasi syberyjskich lasów, bo "się nie opłaca" spowoduje to, że będziemy niedługo technologicznie może nie za Afryką, ale za Ameryką Południową na pewno. Bo z Chinami to się nie mamy co porównywać.
Nie pomagam.

(23.08.2019, 11:27)ptrick napisał(a):
(23.08.2019, 10:45)dawidsab napisał(a): Ale jest na lampkę 2 lata gwarancji, więc co za problem? Oczy 
Jak zwykle, szukasz dziury w całym.

Nie odpowiedziałeś na pytanie. Jaki w tym zakupie jest postęp? Swoją drogą właśnie, tylko 2 lata gwarancji. Ile lat masz poprzednią lampkę? Zresztą mówiłeś, że zakup ten będzie lepszy dla środowiska, tylko w jaki sposób, skoro kupiłeś urządzenie, które jest praktycznie nienaprawialne, a jednocześnie wielokrotnie bardziej złożone elektronicznie od poprzedniej?

Chłopaki! O co kruszyć kopie? Zdziwko
Teraz zdecydowana większość sprzętów jest jakby jednorazowa (czyt. nienaprawialna) lub taka, których naprawa opłaca się wyłącznie w okresie gwarancyjnym, gdyż po upływie gwarancji naprawa może przewyższyć koszt zakupu nowego urządzenia. 

Jeśli urządzenie jest nienaprawialne (choćby ze względu konstrukcji), to serwis wymienia całe urządzenie na nowe.

Weźmy np. współczesne telefony.  Dawniej można było otworzyć tylną klapkę i wyjąć baterię.
Teraz jest to niemożliwe, bo bateria jest wlutowana wewnątrz telefonu.

Tak samo mam LED-owe lampki na choinkę.
Też są nienaprawialne, bo wystarczy, że się jedna lampka spali i już cały komplet nadaje się na śmietnik.

Ale takie już są te technologie.  Za 10 - 20 lat może już wcale nie być retro-lampek biurkowych z wymienną żarówką, tylko będą same LED-owe z niewymiennym oświetleniem.  I co? Ludzie przestaną nagle kupować, bo nie da się wymienić światełka? Chytry NIE!  Będą tak samo kupować jak teraz, a wiecie dlaczego? Bo nie będą mieli wyboru.

Jak w zeszłym roku kupowałem LED-owe lampki na choinkę, to klasycznych (wymienialnych) lampek było jak na lekarstwo.  Można było na palcach u jednej ręki policzyć komplety, które nie miały dopisku "LED".

(23.08.2019, 16:11)kamel16 napisał(a): To ja dodam, że w tym momencie płoną lasy Amazonii, oraz ileś tam milionów hektarów lasów na Syberii. W obecnej sytuacji doktoryzowanie się nad ekologią ledowej lampki czy plastikowej słomki do napojów jest przynajmniej śmieszne.

A dlaczego płoną? Same się nie podpaliły.
Moja lampka też się do tego nie przyczyniła Jęzor .
Pewnie jakiś nieodpowiedzialny CZŁOWIEK spacerował z zapałkami i podpalił.

(24.08.2019, 10:34)Bodzio Chomik napisał(a): AtDawid, skoro tak kochasz fotowoltaikę, to powiedz mi: skąd się weźmie prąd w nocy, jeśli cała energetyka będzie oparta na fotowoltaice?

Nie chodzi o to, że "kocham fotowoltaikę".
Chodzi o to, by cały kraj był zasilany z ekologicznych źródeł odnawialnych, które by nie zanieczyszczały środowiska.
Elektrownie węglowe (czy jak to się tam nazywa?) w dzisiejszych czasach to już przeżytek Jęzor .

Technologie idą do przodu, więc wystarczyło by stworzyć elektrownię hybrydową (słoneczno-wiatrową).
Przecież ostatnio jak nie upały, to inne huragany, więc prąd by zawsze był.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Ptrick, jeszcze jedno. Jeśli zacznie nas zalewać morze, to czy nawet w dzisiejszych czasach i za pomocą obecnej technologii, nie jesteśmy w stanie usypać wałów, lub nawet wykorzystując Afrykańską tubylczą technologię wyniesienia się w inne miejsce, po prostu się przesiedlić?
Nie pomagam.

Programy: Polecane / Nowe / Inne