Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wielowątkowość w C++ przy MinGW- problem

#1
Wielowątkowość w C++ przy MinGW- problem
Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu, który pojawia się gdy chcę w programie w C++ użyć takich klas jak np. thread lub mutex. Dyrektywa #include <thread> działa, lecz przy definiowaniu obiektu typu thread pojawia się błąd:
'thread' is not a member of 'std'
chociaż, z tego co wiem to właśnie w przestrzeni nazw std jest klasa thread zdefiniowana i tu zaczyna się problem. Korzystam z DEV C++ gdzie mogę korzystać z C++ 17, skonfigurowałem wszystko zgodnie z doradami Szachisty, tu link:
https://forum.pcformat.pl/Kompilator-C-17-t
lecz kwestia wielowątkowości po prostu powoduje wspomniany błąd. Dodanie opcji/flagi -lthread lub -pthread do opcji konsolidatora nic nie daje dlatego prosiłbym o pomoc w tej sprawie. W sieci znajdowałem podobne problemy, trzeba było ściągać plik nagłówkowy mingw.thread.h, ale nie działało bo ten wymagał innego nagłówka, lecz ten inny znowu czegoś wymagał i po prostu jestem w martwym punkcie.
Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
#2
RE: Wielowątkowość w C++ przy MinGW- problem
Chyba wygląda na to, że trzeba skorzystać z MinGW-W64, bo w mingw32 to zwyczajnie nie działa. I prawdopodobnie trzeba będzie ręcznie skonfigurować (albo może wystarczy jedynie podmienić pliki na dysku w istniejącej konfiguracji mingw32).

 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
#3
RE: Wielowątkowość w C++ przy MinGW- problem
Próbowałem pobrać "nowego" Minga, lecz nic to nie dawało, no ale myślę sobie: spróbować jeszcze raz nie zaszkodzi. I tak: pobrałem z tej stronki http://win-builds.org/doku.php (przy instalacji wybieram architekturę x86_64), tam jest ok. 90 plików, lecz przy pobieraniu czwartego coś się zacina i dalej nic się nie chce pobrać.
Na stronce https://sourceforge.net/p/mingw-w64/mail.../37287751/ jest kilka linków do pobrania najnowszej wersji Ming'a, wybrałem pierwszy lepszy, lecz po ściągnięciu gdy chcę rozpakować wyskakuje info, że archiwum uszkodzone...
Ze stronki https://sourceforge.net/projects/mingw-w...t/download pobrałem archiwum, rozpakowałem, lecz w tym folderze DEVC++ nie znajduje żadnego kompilatora, choć jest tam masa folderów i plików.
W końcu znalazłem instalkę: https://sourceforge.net/projects/mingw-w...w64.org%2F i przy instalowaniu trzeba było wybrać wersję (wybrałem najnowszą możliwą na liście, tj. 8.1.0), architecture (wybrałem x86_64), threads: posix (czy należało wybrać win32?), Exception zostawiłem dwarf. Może i by działało, lecz do zmiennej PATH dodałem ścieżkę do bin ze świeżo zainstalowanego środowiska.
Wierzę, że ktoś coś doradzi w tej kwestii... w Javie wystarczy ściągnąć *.jar, umieścić w folderze z innymi lub znaleźć go w IDE i już, a tu tyle komplikacji... Liczę na Waszą pomoc.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Wielowątkowość w C++ przy MinGW- problem)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  allegro-mingw-4.2.3 w CB, problem z uruchomieniem programu |Marco| 4 2998 22.11.2010, 16:05
Ostatni post: |Marco|
  Java-pytanie o wielowątkowość!! (pomożcie studentowi:P) danon1989 0 4259 07.01.2010, 16:19
Ostatni post: danon1989
Question MinGW + [ problem z kompilacją ] .Emo 0 4938 02.11.2008, 12:36
Ostatni post: .Emo

Skocz do: