Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej w 2013

RE: Wybór szkoły ponadgimnazjalnej w 2013
Witam.
(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): 1. Oceny mam bardzo dobre, w tym roku moja średnia będzie ponad 5.0. Na początku byłem zdecydowany na technikum, ale namieszali mi w głowie, że ze względu na moje oceny powinienem iść do liceum.
Śmiem twierdzić, że oceny i to jeszcze te z gimnazjum bardzo często nie odzwierciedlają niczego.
W klasie niektórzy kumple ledwo co się dostali - radzą sobie dobrze, natomiast inni "piątkowicze" w niektórych sytuacjach ledwo co dają radę, tak wiec po ocenach trudno coś stwierdzić.
Oczywiście niczego nie neguję i mając wyższą średnią, lepsze oceny, więcej punktów będziesz miał powiedzmy łatwiej dostać się do tej "lepszej" szkoły.
Oceny decydują o wyborze szkoły? Ciekawe... Średnia do 4,75 technikum, a powyżej liceum?

(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): Technikum było by ok dla mnie, gdyby nie dodatkowo dołączona tam zawodówka i inni ludzie, którzy idą do technikum, bo idą tylko dlatego, że umieją grać w CSa albo mają gdzieś naukę a się dostali, a ja taki nie jestem.
Myślisz, że w liceum będzie lepiej? Rozbawiłeś mnie.
Jeśli będziesz przykładowo w klasie mat-fiz-inf to myślisz, że wszyscy będą kochali te przedmioty i będą o nich rozprawiać całą dobę? Wręcz przeciwnie - niektórzy będą mordować przez trzy lata nie przejmując się tym. Tak więc zawsze trafisz na takie osoby, nie da się tego uniknąć, tylko nie rozumiem w czym one Ci przeszkodzą?
U nas Ci, którzy mają daną rzecz gdzieś szkodzą tylko sobie, bo są o to ubożsi.
Martwi mnie też Twoje podejście do innych - zawodówka to od razu banda debili i nieuków, którzy potrafią tylko policzyć ile kosztuje piwo? Jeśli sądzisz tak o wszystkich, to krótko - jesteś w błędzie. Uwierz mi, że wyjątki się zdarzają.

(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): Nie chcę być po prostu poszkodowany, tak jak teraz w gimnazjum, bo chodzę do najgorszej klasy w szkole i ciągle mamy okrajany materiał i łatwiejsze testy. Więc co lepiej wybrać? Co byście zrobili będąc na moim miejscu?
Wolałbym być najgorszym uczniem w najlepszej szkole, niż najlepszym w najgorszej...

(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): 2. Na pieniądzach nie śpię xD więc, czy po technikum informatycznym znajdę jakąś pracę? Wtedy wchodziło by w grę praca + studia zaoczne. W przeciwnym razie studia dzienne.
Zarówno liceum jak i technikum radziłbym rozpatrywać pod względem ewentualnych studiów.
Po samym liceum (w normalnych warunkach) pracy jeśli mówimy o informatyce raczej nie znajdziesz, choć po technikum też nie, bo skończysz je dopiero za jakiś czas, a ilu już absolwentów jest w tej chwili? Za duża konkurencja. Pracodawca ma na stanowisko technika i inżyniera informatyka - kogo wybierze?

(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): 3. Gdybym poszedł do liceum, to na pracę mam takie same szanse jak po technikum?
Po samym liceum?

(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): Jeszcze jedno: owszem szukałem i przeczytałem milion pytań o szkołę średnią, ale jednak nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Niestety nie jest to takie proste, a każdy jest inny, żyje w innym środowisku i ma inną sytuację.
Od razu mówię, że na wszystkie pytania odpowiedzi i tak nie znajdziesz, ani jej nie otrzymasz. Proste może nie jest, ale wybrać i tak musisz. Ważne, żebyś to Ty wybrał.

(11.05.2013, 18:15)januszekm3 napisał(a): Czy w tym technikum matematyka, fizyka i angielski są realizowane na poziomie rozszerzonym?
Jeśli chce się iść na studia techniczne, a nie ma realizowanej np. matematyki rozszerzonej to szkoda siedzieć cztery lata... Jeśli jest to bardzo dobrze, będzie ciężej, ale warto.

(11.05.2013, 20:14)krychu921 napisał(a): Ja jestem 2rok w technikum informatycznym i powiem tak: mój kierunek jest najcięższy ze wszystkich (na prawdę, nie ma luzu- zapierniczamy bardzo ciężko).
U nas w szkole przeciwnie - twierdzę najlżejszy. Jedyne utrapienie informatyków to rozszerzona matematyka, jak na wszystkich profilach w technikum.

(11.05.2013, 20:14)krychu921 napisał(a): Po LO MUSICIE iść na studia, po technikum macie zawód; jak zdasz egzamin zawodowy to byłoby świetnie- dostajesz dyplom obowiązujący na całą Europę, że jesteś "informatykiem z prawdziwego zdarzenia"- niestety ciężko go zdać (20% zdawalności na całą szkołę Szczerbol)- po technikum na pewno łatwiej znaleźć pracę (chociaż w Polsce to nigdy nie wiadomo Szczerbol).
Po technikum jest łatwiej znaleźć pracę może i tak, ale bardziej bym powiedział, że jeśli ktoś jest np. technikiem elektrykiem, a nie informatykiem...
U nas (dla porównania) egzamin zawodowy technik informatyk zdaje blisko 100%.

(12.05.2013, 06:01)januszekm3 napisał(a): Jeżeli masz możliwość - idź do VLO do klasy algorytmicznej. Przez cały pierwszy rok studiów (nie wiem co będzie dalej) będziesz sobie powtarzał materiał z liceum.
Spotkałem się z gośćmi z III klasy tego liceum na II etapie Euroelektry 2012/2013 w Krakowie i Olimpiadę z teleinformatyki "rozwalili" pięknie, sam aż się zdziwiłem. O ile mnie pamieć nie myli to byli w czołówce w finale.
Gdyby elektroniczną tak rozwiązywali Szczerbol.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Łukasz1995
Nie miałem do końca na myśli, że do zawodówek chodzą same debile i lenie. Owszem wyjątki się zdarzają, bo muszą iść do takiej szkoły bo im sytuacja finansowa nie pozwala a chcą jak najszybciej zdobyć zawód i pracować. Ja nie mieszkam w Warszawie. U mnie w mieście pewnie prawdopodobnie w każdej szkole będzie ktoś gorszy od wszystkich. Tylko w liceum wydaje mi się że ta sytuacja będzie trochę inna, lecz jak napisałeś nie musi. U nas do technikum przyjmą prawie każdego. Uwierz mi, ale ja do takiej klasy nie chcę chodzić, gdzie tylko 3 osoby będą chciały coś osiągnąć, a reszta będzie miała to gdzieś. Nie powiem, bo w aktualnej klasie lepiej się dogaduje z osobami zagrożonymi z czegoś niż z tymi które próbują ze mną konkurować. Niestety u mnie nie ma milion pięćset kierunków i nie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Może i poszedłbym na elektryka czy na coś innego po czym będę miał pracę, ale mnie to nie fascynuje, a nie chcę robić tego co nie lubię.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Zależy ile będziesz miał punktów w rekrutacji. Da się dostać i bez laureata, w mojej klasie (1 algo) jest ich ~20 na 35 osób, a próg do klasy był bodajże 182,5 pkt.
AtŁukasz1995, fakt, zdążyłem trochę poznać tych gości i głowę na karku to oni mają, głównie są samoukami. Część z nich wzięła też udział w projekcie CanSat, a to już raczej wyższa szkoła jazdy. Z drugiej strony za rok nie będzie chyba tylu osób :D
Fakt, dużo osób po algo siedzi teraz na AGH na informatyce i pierwszy rok przechodzą bez większego problemu Wesoły Zajęcia na UJ przygotowują też do studiów na tamtejszym TCSie, z tym, że tam jest więcej teorii Wesoły
(12.05.2013, 06:01)januszekm3 napisał(a): Dodaj wydział, kierunek i prowadzących przedmioty Szczerbol

Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Automatyka i Robotyka, dr Jacek Szybowski Szczerbol
[Obrazek: musicbar.php?username=hatesz&color=red&u...unicode=no]
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
At januszekm3 - bezdyskusyjnie mam zamiar iść na studia.
Słyszałem, że AGH jest dobre w Krakowie. Kierunek to raczej będzie informatyka, ale to wszystko to odległa przyszłość .
(12.05.2013, 10:05)Łukasz1995 napisał(a): Witam.
(11.05.2013, 18:12)ThePatryq napisał(a): 1. Oceny mam bardzo dobre, w tym roku moja średnia będzie ponad 5.0. Na początku byłem zdecydowany na technikum, ale namieszali mi w głowie, że ze względu na moje oceny powinienem iść do liceum.
Śmiem twierdzić, że oceny i to jeszcze te z gimnazjum bardzo często nie odzwierciedlają niczego.
W klasie niektórzy kumple ledwo co się dostali - radzą sobie dobrze, natomiast inni "piątkowicze" w niektórych sytuacjach ledwo co dają radę, tak wiec po ocenach trudno coś stwierdzić.
Oczywiście niczego nie neguję i mając wyższą średnią, lepsze oceny, więcej punktów będziesz miał powiedzmy łatwiej dostać się do tej "lepszej" szkoły.
Oceny decydują o wyborze szkoły? Ciekawe... Średnia do 4,75 technikum, a powyżej liceum?

Gdyby tak było, chyba byłbym w zawodówce, miałem średnią ~3,5, a i tak się dostałem do najlepszej szkoły, bo byłem finalistą z olimpiady fizycznej.
Oceny o niczym nie mówią i są zbędne. Same końcowe egzaminy powinny decydować gdzie się można dostać.
[Obrazek: 4996742252aczsg.png]
Przecież za finalistę jest tylko 8 dodatkowych punktów, wiem bo sam jestem, a nie wydaje mi się by znacząco wpływało to na dostanie się do szkoły.
At Ryniec - w wielu szkołach za finalistę z definicji jesteś przyjmowany, bez patrzenia w oceny itp.
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(12.05.2013, 13:15)Ryniec napisał(a): Słyszałem, że AGH jest dobre w Krakowie. Kierunek to raczej będzie informatyka, ale to wszystko to odległa przyszłość .
Ja w Krakowie nie rozpatrywał bym raczej nic innego jeśli uchodzi o uczelnie techniczne poza AGHOczko.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(12.05.2013, 15:30)Łukasz1995 napisał(a):
(12.05.2013, 13:15)Ryniec napisał(a): Słyszałem, że AGH jest dobre w Krakowie. Kierunek to raczej będzie informatyka, ale to wszystko to odległa przyszłość .
Ja w Krakowie nie rozpatrywał bym raczej nic innego jeśli uchodzi o uczelnie techniczne poza AGHOczko.

No wiesz co, jak możesz tak mówić Jęzor a zaprzyjaźniona uczelnia?
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
zmiana wyboru szkoły ponadgimnazjalnejv lo kraków progi punktowe 2013v lo kraków klasa algorytmicznaprogi punktowe licea kraków 2013wybór szkoły ponadgimnazjalnejv lo kraków progi punktoweprogi punktowe v lo kraków 2013 technikum łącznośći próg punktowyzmiana wyboru liceumprogi punktowe v lo kraków