Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw do 3,5k bez karty, obudowy i SSD

Shy  Zestaw do 3,5k bez karty, obudowy i SSD
Cześć!

po raz kolejny liczę na Waszą pomoc [Obrazek: wesoly.gif] chciałbym ulepszyć swój zestaw komputerowy, przeznaczenie do gier WQHD. Ze starego posiadam:

Grafikę RTX 2060;
Obudowę Fractal design R4;
Dysk SSD EVO860 + jakiś hdd;
Stację dysków, kartę sieciową na PCIe.

- Czy zamierzasz podkręcać? Jeśli jest w tym sens, tryb turbo pewnie wystarczy (do tej pory mialem i4670k podkręcony na 4,3ghz)
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? usb 3.0
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Nie, mam zewnętrzy DAC/wzmacniacz
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 1440p 27GL 850B
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry, codzienne użytkowanie
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Mam
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? Win10

W gruncie rzeczy poszukuję zasilacz, płytę, procesor, chłodzenie i RAM. 

Złożyłem coś takiego, ma to sens czy zejść na czymś z ceny np zailacz/mobo? W przyszłości nie wykluczam wymiany na mocniejszy procesor. 

https://iv.pl/image/GIfiiin
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw do 3,5k bez karty, obudowy i SSD
mam nadzieje że ten R4 jest odpowiednio uzupełniony w wentylatory ?

Zasilacz naprawdę porządny wybrałeś ... chłodzenie OK
Płyta główna ja odradzam , jak na x570 naprawdę słabiutkie wyposarzenie . Nie lepiej B550 asus TUF albo msi TOMAHAWK ? będą znacznie lepiej wyposarzone ... jedynie tyle że x570 daje ci pci 4.0 na wszystko . B550 daje ci tylko na 1x m.2 i pci pod grafikę ... reszta idzie na 3.0 . Czy to dla ciebie ma znaczenie to już sam oceń . Dla mnie nie ma żadnego .
Ramy ZDECYDOWANIE sugeruje wziąć szybsze - 3600mhz jest optymalne . Ceny nie są na tyle zaporowe by brać wolniejsze .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Wentylatory we fractalu mam 2. Co do płyty asus wygląda ok. Jakiś konkretny RAM proponujesz czy cokolwiek z 3600?
Zasilacz nie za mocny?
no to dołóż . pasuje te 2 przód + 1 tył :D
Nie , zasilacz nie za mocny . Według mnie 650w to rozsądny kompromis . Wyżej ci raczej nie trzeba chyba że 3080/3090 + oc chcesz ładować . Niżej znowu już bym nie dawał . A jakościowo porządny zasilacz z 10 lat gwarancji , wybór na lata . Sam mam taki ale 550w bo człowiek był głupi i nie dopłacił do 650 Język , ale puki co starcza i już 3 rok służy :D

Co do ramu mogą być takie g skille jak dałeś ale 3600 , może być goodram IRDM Pro ... co tam chcesz byle nie viper steel bo lubią się rozklejać i NIE corsair bo często badziewie nie trzyma parametrów i po diabła się narażać . Kontrola jakości u nich leży .
Pozdro :D
Nie pomagam.
Ok, stworzyłem finalny zestaw :D ciut zmieniłem- zasilacz na pół modularny, płyta 550, dodałem ssd, mogę prosić o jeszcze jedno review?

admin: podmieniliśmy link na screen. W dziale sprzęt obowiązuje zakaz linkowania do sklepów internetowych (z pewnymi wyjątkami – do sprawdzenia w regulaminie tego działu).
Odczep się zasilaczy Corsair bo mają wyjebane na kontrole jakości widziałem ich zasilacz z wtyczką 8 pin wkręconą w wentylator w fabrycznym zasilaczu . Chyba Piter na discordzie zdjęcie dawał a to nie był jakiś budżetowy model a z tego co ludzie w internecie mówią nie jest to pojedyńczy przypadek
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 CM 600W (BN298)

lub 

Zasilacz SeaSonic CORE Gold GM 650W (SSR-650LM)

?

admin: usunęliśmy linki. Wyjaśnienie kilka postów wyżej.
ta sama klasa , bez różnicy
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne