Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw do 3500-4500zł.

Ściana  Zestaw do 3500-4500zł.
Witajcie.
Budżet max 3500-4500 zł jednakże jeśli przedstawicie konkretne propozycje to pomyślę nad czymś więcej. Myszka, słuchawki, klawiatura, monitor (20, 1680x1050) w przyszłości może, podkreślam MOŻE będzie coś fHD ale nic wielkiego max 24 cale, dysk 320gb sata 1 i jakaś nagrywarka (nie chcę nowej) - to wszystko jest.

1. Komputer będzie kupowany jakby na raty ale nie do końca:
-najpierw wszystko oprócz grafiki (mam 9600gso, przemęczę się na nim 1-2 miesiące dłużej) a potem cała reszta. (tak, tak czekam na wypłatę)
2. W przyszłości mam zamiar podłączyć nawet 4 dyski (2tb każdy) i zrobić z nich raid piąty (to jest w ogóle możliwe bez dodatków na zwykłej płycie głównej?)

Pytania (kopiujecie i odpowiadacie):
- Czy zamierzasz podkręcać? Tak.
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? USB - tak, Sata - niekoniecznie
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Dysk Sata1, Nagrywarka IDE
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 20 cali, 1680x1050
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry, Internety, Gry
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz?Nic, chcę mieć składanie w cenie bo nie mam już na to czasu.

P.S. żadne renderowania, obrabiania i inne takie mnie nie interesują - chcę komputera przy którym nie będę musiał się oglądać na to ile mam otwartych kart w przeglądarce i czytać wymagań nowej gry z obawami "pójdzie czy nie pójdzie". Dodatkowo stwierdzam, że dyskusję o Haswellach możemy sobie darować - nie chcę tego, zdecydowanie bardziej wolę coś starszego (ivy bridge) a z większym polem do popisu przy ewentualnych oc.
Poziom hałasu praktycznie nie za znaczenia, gram w słuchawkach. Pobór prądu też nie chyba, że są jakieś oczywiste podzespoły zużywające 5x tyle niż konkurencja i kosztujące 10 x tyle. Możemy je sobie darować.

Z góry dzięki za wszelkie propozycje. Uścisk
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw do 3500-4500zł.
Takie briefy lubię. Jednego tylko nie zrozumiałem - czy potrzebujesz już jakieś dyski twarde, czy jest to kwestia przyszłości.
Propozycja:
http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__ko...AM3h8JolAH

CPU OC+płyta do OC + 8GB RAM + GTX 770. Możesz zapomnieć o sprawdzaniu wymagań na dłuższy czas.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
http://www.zestaw.drunkbear.pl/?q=342
Wydajniej i z lepszą obudową.

Dysk proponuję wymienić jak najszybciej, jeśli to jakiś starszy (a po interfejsie myślę że tak) to może spowalniać komputer. Nagrywarki na IDE nie podepniesz.
Zestaw topola dobry, ale wtedy zmień monitor na FHD jak najszybciej. Do tej rozdziałki co masz obecnie to wystarczyłaby jedna z tych GTX 660 Ti, nie mówiąc już o GTX 770 czy SLI.

Topol, nie uważasz, że 650W do SLI, OC i 4 dysków to na styk?
Attopol
Gdzieś już czytałem o połączeniu 2x GTX 660 ti, trochę się tego boje chociaż podobno daje wyraźny efekt w programach/grach które potrafią wykorzystać dwie karty jednocześnie a przy tym nie odstaje gdy korzysta się tylko z jednej.
A ten dysk to mój błąd, to jest SATA II więc na początek powinien wystarczyć.
Haswell będzie dobry? Jak narazie słyszałem same narzekadłaKwaśny
P.s. nagrywarka nie jest potrzebna:
będzie - fajnie, nie będzie - trudno.
No i co z tymi 4 dyskami, będę musiał kupować na nie dodatkowe bebechy czy postawię ten raid piąty na tym co tu mamy?
Płyty generalnie wspierają teraz RAID 0, 1, 5, 10 (0+1).

Trzeba kupić jednak trochę lepszą niż najtańszą:
http://www.msi.com/product/mb/Z87-G45-GA...cification
Apropo poboru prądu: http://www.guru3d.com/articles_pages/gef...iew,4.html
Cały zestaw pobiera maksymalnie 449 W, z mocno podkręconym 6-rdzeniowym 3960X (który jest bardziej prądożerny niż 4670k).
Więc na pewno styknieOczko

http://www.asrock.com/mb/overview.pl.asp...20Extreme3 - Raid 5 postawisz (tak spytam - po co Ci?)

SLI - zdecydowanie warto. Większość nowych gier ma wsparcie dla SLI, daje Ci to bardzo dużą wydajność. A gry, które SLI nie wspierają (dużo ich nie ma, na ogół starsze) pójdą na jednym 660Ti.
Haswell będzie dobry, szczególnie, że Cię staćOczko

Dziabarra - przecież Extreme3 jest porównywalny z tą MSI, a sporo tańszy. W cenie G45 mamy Extreme4 z mocniejszą sekcją. Nie warto dopłacać do dopisku "Gaming" Język
Trafiają mi się cztery dyski po 2tb za gratis to zrobię z nich użytekOczko 6tb w zupełności mi wystarczy.
A, to okOczko Ale lepiej byłoby sprzedać dwa i kupić dobre SSD na systemOczko

Nie wiem czemu dopiero zauważyłem że budżet jest 3500-4500. Wydawało mi się, że górną granicą było 4000. Chcesz wykorzystać te pozostałe 500 zł, czy pasuje Ci jak jest?
Dodałem montaż do zestawu.
Właściwie to mamy chyba wszystko - chyba że zmienimy karty na coś innego ale wątpię, że za 500 zł zrobi się coś konkretnego. Procek sobie poradzi, ramu chyba też nie trzeba więcej, boję się tych kart ale do odważnych świat należy przecież!
Programy: Polecane / Nowe / Inne