Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw do pracy dla projektanta elektryka-4,3K

Zestaw do pracy dla projektanta elektryka-4,3K
Dzień dobry,

Kolega zwrócił się z prośba o sprawdzenie propozycji ze sklepu. Z laptopami dawałem sobie radę podpierając się wątkiem na forum polecane laptopy/notebooki lecz złożenie stacjonarki uważam że bardziej skomplikowane i niestety się poddaje i zwracam się prośbą do was o ocenę lub ewentualną korektę/propozycję.
Link poniżej
https://zapodaj.net/9c9bd8021b19b.png.html

Komputer ma służyć do pracy projektantowi elektrykowi głowie prace z AUTOCAD 2D,arkusze kalkulacyjne, plus codzienne użytkowanie. Budżet ok 4,3K.

- Czy zamierzasz podkręcać? - nie
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3?- tak
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? - nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? - nic
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)?- brak w kwestii wielkości celujmy w 24,5-27 cali
- Do czego wykorzystujesz komputer?
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? - nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz?- nie
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? - Windows 10

Z góry dziękuję.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw do pracy dla projektanta elektryka-4,3K
po pierwsze monitor na matrycy TN w 2021 roku to totalnie śmiech na sali i szkoda oczy męczyć . ma być ips ewentualnie VA .
po drugie ssd badziew na kościach QLC ... niewydolne i dużo mniej trwałe .
po trzecie obudowa piekarnik , totalnie zabudowana bez przewiewu
po czwarte płyta przegięta , aż takiej to napewno nie potrzebujecie :D

Reszta no coż , nie marzenie ale takie teraz mamy realia , wszystko pogłupiało ... zwłaszcza grafiki to totalna przeginka pały . ale ogólnie wszystko mniej lub bardziej do góry poszło .

Zasilacz BitFenix Formula Gold 650W (BP-FM650ULAG-9R)
329,02 zł
Dysk SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/500G)
242,90 zł
Płyta główna MSI B550M PRO-VDH
339 zł
Procesor AMD Ryzen 5 5600G, 3.9GHz, 16 MB, BOX (100-100000252BOX)
1 299 zł
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 5 Dual Fan (SPC304)
149 zł
Monitor LG 27MP60G-B
699 zł
Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-32GISB)
579 zł
Dysk Seagate BarraCuda 2 TB 3.5" SATA III (ST2000DM008)
238,84 zł
Obudowa Fractal Design Define Mini C (FD-CA-DEF-MINI-C-BK)
392,99 zł

Do zapłaty
4 268,75 zł + darmowa dostawa według cennika morele.net

podsumowując :
1/ zasilacz o 2 klasy wyżej , bardzo cichy i z ogromnym zapasem mocy do takiej konfiguracji [450w wychodzi tylko 50zł taniej to nie widziałem sensu oszczędzać , zapas nie zaszkodzi a może się kiedyś pod rozbudowę przyda]
2/ dużo mocniejszy procesor o 3 generacje do przodu ... i ma zintegrowaną grafikę - NIEWIELE słabszą niż ten gtx750ti w zestawie wyżej , myślę że do cada w 2D spokojnie starczy .
3/Płyta bardziej przyziemna acz fakt faktem myśle że tutaj lepsza zwyczajnie nie jest potrzebna .
4/ 32gb ramu myślę że do pracy będzie bardzo na plus . Oczywiście nie zapomnijcie wczytać profilu XMP żeby to pracowało na pełnym taktowaniu bo 2133/2400mhz mocno spowolni tą grafikę zintegrowaną .
5/Monitor nie tylko że 27 cali co myśle że będzie na plus ale też matyca ips więc obraz będzie dużo lepszy
6/ Obudowa mniejsza i przewiewniejsza , pomimo że też wyciszana i z zabudowanym przodem ... ALE fractal nie robi takich wygłupów jak be quiet i nie zabudowuje wlotów plastikiem więc wentylacja wypada dużo lepiej , tak samo jak filtry są znacznie lepszej jakości i sensowniej zamocowane .
7/dorzucone chłodzenie na procka żeby się nie denerwować z wyjącym boxowym

Jak potrzeba kartę wifi to albo dorzućcie albo ta sama płyta jest w wersji wifi 100zł drożej +/-

Tak ja to widzę , zupełnie inny zestaw w właściwie tej samej kasie ale wydaje mi się że raczej na duży plus :D
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne