Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Złomek za 300zł

RE: Złomek za 300zł
ja też uważam że przyzwoity zasilacz to podstawa zestawu ... wiem jak umierają fortrony i chieftece - poprostu się wyłączają a jak to robią chińskie logice , tracery i pochodne z czarnej listy ...
chodzi o bezpieczeństwo sprzętu więc NIE , nie przeginamy i zasilacz jest koniecznie do wymiany .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Atkamel16

Drogi moderatorze możesz mi wyjaśnić skąd ty masz pewność że ten Logic się niby ma tak dobrze ? Ciekawi mnie to bo ja bym takich teorii nie wysnuwał bez sprawdzenia chociażby jego napięć . No ale co ja tam wiem...

Autor poznał już nasze opinie i sam zdecyduje co zrobi,jeśli mu nie szkoda ryzykować 300 zł to ok nikt go nie zmusza,ale powinien wiedzieć że trzymanie komputera na Logicu jest dużo bardziej niebezpieczne niż na markowym zasilaczu . Co zrobi z tą wiedzą to już jego prywatna sprawa .

Nie rozumiem tylko co masz nam do zarzucenia ? Czyżby nagle Logic przestał być na czarnej liście ? Nagle jest bezpieczny ?

Gdyby to był chociaż Feel III albo nawet taki Tracer Be Cool które powiedzmy że do biurowych komputerów mogły by jeszcze WARUNKOWO zostać to bym już się nie upierał,ale Logic to poziom mułu ( wiem bo miałem ) byle zanik prądu wystarczy i po sprzęcie czasami . Przesadzam ? Może przesadzam ale już trochę popalonych komputerów widywałem bo komuś 100 zł było szkoda . Jeśli autor nie chce zmieniać niech nie zmienia tylko musi zdawać sobie sprawę że taki zasilacz może siąść za tydzień,miesiąc, daj Boże rok i po takiej awarii bardzo możliwe że już nie będzie kompletnie co zbierać tylko tyle .

CrimsAt

Różnica między zasilaczem używanym markowym a nonamem polega na tym że markowy posiada nawet po roku dwóch czy trzech pewniejsze zabezpieczenia niż ten nowy Logic ( nie mówię o zakupie kilkuletniego trupa .

Ale porównywanie używanego dajmy na to Anteca VP-PC 500w do Logica jest jak "pięść do nosa " moim zdaniem . A widywałem lepsze deale np Thermaltake Smart SE 530w z fakturą na jeszcze rok gwarancji za 130 zł czy XFX Core 450w za 150 zł z fakturą na jeszcze trzy lata gwarancji . Oczywiście zawsze lepiej kupić nowy zasilacz ale przy takich budżetach nie demonizowałbym "używek " . W najgorszym wypadku siądzie sam zasilacz a nie spali pół komputera .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Ma się dobrze, bo trzy lata działał bezawaryjnie i z zapewnień właściciela wynika, że komputer jest sprawny od nowości. Mało? Oczyść całkowicie umysł, nie myśl o zasilaczach, lecz o jakiejkolwiek innej elektronice. Może być nawet suszarka do włosów. Cokolwiek. Dlaczego ma coś nagle paść po 3 latach bezawaryjnej, codziennej pracy? Tak na zdrowy, chłopski rozum? Dlaczego? Dlaczego?Prędzej sklepowa nówka będzie miała fabryczną wadę, niż szlag trafi taki przechodzony zasilacz. Wszyscy o tym dobrze wiemy. Przynajmniej mam taką nadzieję. Skąd wiesz, że używka będzie sprawna? Skąd wiesz, że nikt jej nie naprawiał? Skąd wiesz, czy nie leżała w wilgotnej piwnicy, albo zakurzonym garażu i w dodatku nie wiadomo ile czasu? Czy zmierzyłeś jej napięcia?
(03.07.2017, 23:10)MonteCristo napisał(a): Nie rozumiem tylko co masz nam do zarzucenia ? Czyżby nagle Logic przestał być na czarnej liście ? Nagle jest bezpieczny ?
To mam do zarzucenia, że chcecie w używany zestaw za 3 stówy, zupełnie bezpodstawnie, bez potrzeby i bez sensu wsadzić jeszcze przynajmniej stówę, by nic na tym nie zyskać.

Troszkę zdrowego rozsądku. To wszystko.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Cytat:Dlaczego ma coś nagle paść po 3 latach bezawaryjnej, codziennej pracy? Tak na zdrowy, chłopski rozum? Dlaczego? Dlaczego?

Dlatego że widziałem nie jeden taki przykład na własne oczy ? Dlatego ze kiedyś sam byłem taki mądry i miałem przechodzone nonamy ? Dlatego że w internecie jest masa przykładów jak to no namowy zasilacz chodził 3 lata a potem "pstryk " czasem trochę dymu i po sprzęcie ( w części lub nawet całości ) 

Listy polecanych i niepolecanych  zasilaczy nie bez powodu powstaje .

Cytat: Może być nawet suszarka do włosów. Cokolwiek. Dlaczego ma coś nagle paść po 3 latach bezawaryjnej, codziennej pracy? 

A toster może być ? Bo mi jeden chiński za 30 zł kiedyś prawie w twarz wybuchł po dwóch latach bezawaryjnej pracy . Dlaczego ? Podejrzewam że dlatego że nigdy wcześniej nie dostał zwarcia,a gdy dostał to zabezpieczenia które powinien mieć nie zadziałały .

Cytat:Skąd wiesz, że używka będzie sprawna?

Nikt tego nie wie . Nowy zasilacz też nie daje stuprocentowej gwarancji . Ale powiedz mi dlaczego od razu zakładasz że używka będzie w tragicznym stanie  Dlaczego dla przykładu  3 letni zasilacz który ma na starcie lepsze komponenty od no name miałby być w gorszej kondycji ? Przypominam że nie wiesz jakie no-name ma napięcia i tak samo nie masz pewności jak był traktowany . 

Co do twoich zarzutów . Cytat z mojego poprzedniego postu .

Cytat:Autor poznał już nasze opinie i sam zdecyduje co zrobi,jeśli mu nie szkoda ryzykować 300 zł to ok nikt go nie zmusza,ale powinien wiedzieć że trzymanie komputera na Logicu jest dużo bardziej niebezpieczne niż na markowym zasilaczu . Co zrobi z tą wiedzą to już jego prywatna sprawa . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
AtMonteCristo mi feel 400w strzelił po prawie 6 latach i z całego kompa tylko dysk przeżył ... 1 z 4 dodam ... Poszły pewnego dnia iskry i huknęło jakby burza była .Niektórym nie przegada bo nie mają pojęcia o elektronice i nie wiedzą co siedzi w takich zasilaczach , ewentualnie wiedzą ale nie rozumią co to zmienia ...
(04.07.2017, 16:40)MonteCristo napisał(a): Listy polecanych i niepolecanych  zasilaczy nie bez powodu powstaje .
Powstają dlatego, że zasilacze niemarkowe nie mają mocy deklarowanej na naklejce. Jest jeszcze jakaś różnica? Zabezpieczenia? Proszę Cię...
(04.07.2017, 16:40)MonteCristo napisał(a): A toster może być ? Bo mi jeden chiński za 30 zł kiedyś prawie w twarz wybuchł po dwóch latach bezawaryjnej pracy . Dlaczego ? Podejrzewam że dlatego że nigdy wcześniej nie dostał zwarcia,a gdy dostał to zabezpieczenia które powinien mieć nie zadziałały .
Prawie wybuchł, czy prawie w twarz? A może był to jedynie błysk, a Ty nazwałeś to wybuchem? Co na to bezpiecznik w Twojej instalacji elektrycznej?
(04.07.2017, 16:40)MonteCristo napisał(a): Ale powiedz mi dlaczego od razu zakładasz że używka będzie w tragicznym stanie
To Ty zakładasz, że 3 letni Logic w używce za 3 stówy będzie w tragicznym stanie. Niech będzie w jakim chce. Działa i koniec. Nad czym tu się doktoryzować? To jest w ogóle nie warte zachodu. Nie w tym budżecie. Brać jakie jest. Padnie to padnie. Chętnie nawet postawiłbym te 3 stówy, że ten zasilacz pochodzi kolejne trzy lata.
Nic bym nie mówił, gdyby ta jednostka miała jakąś konkretną wartość. Chcesz do sejczenta za 3 tysiące przeznaczonego na dojazdy do kościoła, kupić felgi za tysiąc złotych. Zastanów się.

(04.07.2017, 17:44)pieterman09 napisał(a): Niektórym nie przegada bo nie mają pojęcia o elektronice
Coś sugerujesz?
(04.07.2017, 17:44)pieterman09 napisał(a): i nie wiedzą co siedzi w takich zasilaczach , ewentualnie wiedzą ale nie rozumią co to zmienia ...
Rozumieją.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Kamel już ci tłumaczę dlaczego zasilacze Logic starzeją się szybciej niż markowe zasilacze. Kondensatory- w nn są po prostu znacznie gorsze i mają niższą temperaturę pracy. PCB w nn jest gorszej jakości i ma z reguły węższe ścieżki, łatwiej ulega uszkodzeniu. Wentylator, w nn z reguły jest mało wydajny i w sposób niewystarczający schładza wnętrze zasilacza. Moc w nn jest zawyżona w stosunku do jego możliwości, rekord jaki widziałem na amerykańskim portalu to 250 watowiec opisany jako 500. Cała elektronika jest niskiej jakości, najtańsza dostępna na rynku. Okablowanie to następny problem, jest po prostu marne pod każdym względem. Dlatego rzadko zdarza się żeby nn pracował stabilnie przez długi okres. W tym wypadku trzeba sprawdzić miernikiem napięcie zasilacza w stresie i bez obciążenia na linii 12V. Jeśli spadek to 0,5V lub więcej zasilacz kwalifikuje się do wymiany.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Czy to powód, by do jednostki za 3 stówy dołożyć jeszcze stówę?
Nie pomagam.

Jeśli spadek na linii 12V będzie większy niż 0,5V? Tak, wtedy trzeba dołożyć do zasilacza, bo ten może się wysypać w każdej chwili.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Nikt mu nie każe stówy nawet władować.Tu da radę nawet dobra 400w konstrukcja pokroju Fortrona/Chiefteca a jeszcze lepsze zasilacze jak poszuka to znajdzie.Da dużo mniej niż stówę.O ile oczywiście ten Logic będzie tak słaby.
I5 2400//8GB-RAM/ASRockH61MU3S3/SHARKOON WPM 500 V2 80 PLUS BRONZE /
Programy: Polecane / Nowe / Inne