Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Złomek za 300zł

RE: Złomek za 300zł
Ale jaką kasę i na jakiego kompa?

Ani to nie komputer, ani to nie pieniądze, ale zasilacz musi wymiatać, choć ten który jest, jest sprawny. Bo może kiedyś się spali. To jest Twój tok myślenia.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
widzę że tobie nie przegada bo zupełnie nie masz pojęcia o elektronice i nie wiesz co w takich zasilaczach jest montowane .
Zasilacz to podstawa zestawu i każdy traktujący temat poważnie powinien to wiedzieć .
To jest chinol z czarnej listy i to że jest sprawny teraz choć nawet co do tego pewności nie ma to nie znaczy że tak będzie zawsze ... ale tego nie rozumiesz niestety . Nikt mu nie każe łądować zasilacza za 300zł tam kolejne ale za 50-60zł znajdzie na allegro sprawny , bezpieczny , markowy zasilacz który da mu pewność używania kompa i nie mów mi nawet że byś sam trzymał kompa na logicu . Jakbym taki zestaw miał kupować to bym dał te 50zł na zasilacz i nie żydził by kiedyś nie żałować ...
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(06.07.2017, 19:57)kamel16 napisał(a): Ani to nie komputer, ani to nie pieniądze, ale zasilacz musi wymiatać, choć ten który jest, jest sprawny. Bo może kiedyś się spali. To jest Twój tok myślenia.

Akurat kwestie opłacalności to ty może zostaw właścicielowi . Ja ci już pisałem że autorowi nikt nic nie KAŻE tylko RADZI w oparciu o wiedzę,własne doświadczenia i ogólnie przyjęte zasady,ale widzę że masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem ( dziwne jak na kogoś kto poucza innych jak się mają zachowywać ) Ty widocznie nie posiadasz ani wiedzy w temacie ani doświadczeń i nieporadnie próbujesz podważyć zasady które są oparte na wiedzy i doświadczeniach ludzi mądrzejszych od nas wszystkich . AtMuflon wypisał już ci dokładnie co jest nie tak z NN a ty nadal brniesz w jakieś swoje teorie . Co nam miało udowodnić to ze podłączyłeś Tracera do zestawu z I5 ? Udowodniłeś tylko że zasilacz się uruchomił,ale nie że działał sprawnie i ze na dłuższą metę by tak pozostało . Trzeba było jeszcze podłączyć jakąś kartę pokroju np GTXa 970 to byś nam dopiero udowodnił...jaki jesteś w czepku urodzony . :D

Wybacz ale twoje "argumenty " mnie nie przekonują .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Kamel16 ma po prostu rację a Was jakoś to strasznie boli, że "święta" zasada wymień zasilacz na markowy tu nie ma sensu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): widzę że tobie nie przegada bo zupełnie nie masz pojęcia o elektronice i nie wiesz co w takich zasilaczach jest montowane .
Więc co jest montowane?
(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): Zasilacz to podstawa zestawu i każdy traktujący temat poważnie powinien to wiedzieć .
Tej używki za 3 stówy też? Jaki to ma sens? Nie uzyskałem odpowiedzi na to pytanie.
(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): To jest chinol z czarnej listy i to że jest sprawny teraz choć nawet co do tego pewności nie ma to nie znaczy że tak będzie zawsze ... ale tego nie rozumiesz niestety .
A markowy zawsze będzie sprawny? Ja odesłałem corsaira, i Ty. Powiem nawet więcej. Odesłałem kilka (2-3) nowych chiefteców z zestawów które kupowałem. Gdy dostałem kilkuletni zestaw z gównianym zasilaczem, to co? Miałem go wymienić, choć działał? Nie wymieniłem, i te komputery działają do dziś. Następne kilka lat. Żaden się nie spalił. ŻADEN i przysięgam Ci to z ręką na sercu. A jak pewnie się domyślasz, w porównaniu z ilością markowych, no- name było od groma więcej.

(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): Nikt mu nie każe łądować zasilacza za 300zł tam kolejne ale za 50-60zł znajdzie na allegro sprawny , bezpieczny , markowy
Rozmarzyłem się Wesoły

(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): zasilacz który da mu pewność używania kompa
Pewność? O żadnej pewności nie można mówić w tym przypadku. Chyba "nie masz pojęcia o elektronice", a o handlu używkami z drugiej ręki, to już na pewno.

(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): i nie mów mi nawet że byś sam trzymał kompa na logicu .
Do nowego zestawu nie zamontowałbym takiego zasilacza. Gdybym kupił kilkuletnią, działającą używkę za te pieniądze- brałbym. Miałbym gdzieś model zasilacza, który tam jest.

(06.07.2017, 22:33)pieterman09 napisał(a): Jakbym taki zestaw miał kupować to bym dał te 50zł na zasilacz i nie żydził by kiedyś nie żałować ...
Co chcesz kupić za 50 złotych? Przykłady?
"Kiedyś" to znaczy kiedy? Za 2 lata? za 3, 10? Ile to będzie warte za nawet 2 lata, zakładając, że ten logic padnie? Równie dobrze po takim okresie może paść płyta główna, pamięci, dysk, cokolwiek. Masz podobno pojęcie o elektronice, więc wiesz o tym lepiej ode mnie.
(06.07.2017, 23:08)MonteCristo napisał(a): Akurat kwestie opłacalności to ty może zostaw właścicielowi  .
Po namyśle zmieniasz sposób argumentacji? Wesoły Człowiek przychodzi do nas, więc zakładamy, że się nie zna. Chcesz żeby sam zdecydował czy warto, skoro nie ma o tym pojęcia?
(06.07.2017, 23:08)MonteCristo napisał(a): Ja ci już pisałem że autorowi nikt nic nie KAŻE tylko RADZI w oparciu o wiedzę,własne doświadczenia i ogólnie przyjęte zasady,
(01.07.2017, 20:56)pieterman09 napisał(a): trzeba na start zmienić zasilacz bo ten grozi uszkodzeniem sprzętu w każdej chwili
Nie, nikt mu nie każe. Skądże.
(06.07.2017, 23:08)MonteCristo napisał(a): ale widzę że masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem
Słucham? Coś źle zrozumiałem, czy piszesz tak tylko dlatego, by mi dopiec?
(06.07.2017, 23:08)MonteCristo napisał(a): Ty widocznie nie posiadasz ani wiedzy w temacie ani doświadczeń  i nieporadnie próbujesz podważyć zasady które są oparte na wiedzy i doświadczeniach ludzi mądrzejszych od nas wszystkich  .
Mógłbyś skontaktować mnie z człowiekiem, który ustalił zasadę wymiany sprawnego zasilacza no-name na markowy, w 4 letniej używce za 3 stówy?
(06.07.2017, 23:08)MonteCristo napisał(a): Udowodniłeś tylko że zasilacz się uruchomił,ale nie że działał sprawnie i ze na dłuższą metę by tak pozostało
Co znaczy "działał sprawnie"? Komputer działał. Nie zawieszał się, nie wyłączał, żadnych problemów nie było. Czemu miałyby być, skoro ta ipiątka potrzebuje mniej prądu niż Athlon64, a na poprzedniej platformie przez 7 lat również żadnych problemów nie było?  Masz na to jakieś merytoryczne wytłumaczenie? Dodajmy że na poprzedniej platformie była zewnętrzna grafika, a tu była integra. Ten zasilacz nawet się przy tym nie rozgrzał. Był całkowicie zimny.
Tracer działał przez dwa tygodnie do czasu powrotu Corsaira. Na dłuższą metę? To znaczy ile? Dwa tygodnie codziennej pracy to mało, by przekonać się, czy zasilacz jest wystarczający?
(06.07.2017, 23:08)MonteCristo napisał(a): Trzeba było jeszcze podłączyć jakąś kartę pokroju np GTXa 970 to byś nam dopiero udowodnił...jaki jesteś w czepku urodzony . :D
Ten zasilacz nie posiada zasilania PCI-E, poza tym linia 12V podaje do 15A, więc (taa daa) jest za słaby.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

https://forum.pcformat.pl/Mity-dotyczace-zasilaczy-t
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
co dostaniesz ? za 50zł są nieraz chieftece 400S8 , amacroxy AX400/450 , seasonice ss-400ET a czasem i inne ciekawostki ... nawet i modecooma MC idzie dorwać w tej kasie nieraz a to zupełnie co innego niż takie feele i inne cuda .
Tak , nawet do zestawu za 300zł bym takie coś montował . Do brata kompa jak mu składałem za 280zł też nie dałem chinola tylko jedzie na amacroxie ax400-pnf który ma działające zabezpieczenia {sprawdzałem - OTP łatwo sprawdzić suszarką tak dla przykładu} i dostałem go za 25zł więc nie mów mi że nie da się kupić tanio dobrego zasilacza . Da się ale trzeba chcieć to po 1 , a po 2 warto nawet do taniego sprzętu .
(07.07.2017, 07:35)Crims napisał(a): Kamel16 ma po prostu rację a Was jakoś to strasznie boli, że "święta" zasada wymień zasilacz na markowy tu nie ma sensu.

Jakieś dowody że nie ma sensu co ? Bo tak to sobie można na zasadzie "ja miałem i działało " . Ja też miałem rocznego Logica I spalił mi kartę dysk i jeszcze uszkodził sieciówkę od internetu . To tak gwoli twojego pytania ile lat miał zasilacz pietermana09At także wiedz że w przypadku nonamów nie ma to większego znaczenia ile ten zasilacz ma lat . No ale ty mi przecież nie uwierzysz "bo tobie działa " i ciebie nic to nie obchodzi że innym taki sam "no name " potrafił uszkodzić komputery .

Argumenty kamela16At opierają się na trzech aspektach :

1 Jemu działało ( przez jakiś czas ) więc każdemu ma działać .
2 On uważa że 300 zł to nie pieniądze więc się nie opłaca .
3 On uważa że no name w podobnym wieku jest tak samo bezpieczny jak zasilacz markowy w podobnym wieku,w sytuacji gdy nie wiadomo jak oba były użytkowane . ( nie podaje argumentów na potwierdzenie tej tezy )
4 On uważa że za 50 zł nie da znaleźć się używanego markowego zasilacza z działającymi zabezpieczeniami ( co podważył pieterman09 )

Coś jeszcze pominąłem ?

Wiesz co mnie boli ? Boli mnie czytanie na szanującym się forum komputerowym takich bzdur z których wynika że właściwie to nie ma znaczenia jaki zasilacz wsadzimy do komputera i w zasadzie to nawet do I5 można wsadzić sobie Tracera bo działa .

To może od razu wsadzajmy do polecanych zestawów w mniejszych budżetach nonamy będzie taniej i wszyscy będą zadowoleni . Na pewno jakaś część tych nonamów wytrzyma do ew wymiany komputera bądź zasilacza . A reszta tych co im ten szmelc nie wytrzyma ? Cóż mieli pecha !
Czyż nie tak ? Przyjmij do wiadomości że te "święte zasady " są po to by zapewnić sprzętowi maksymalne bezpieczeństwo w dostępnym budżecie . I są "wyznawane " nie tylko na naszym forum . Na takiej "elektrodziie " za pisanie takich farmazonów które próbuje tu nam uskuteczniać kamel16At dawno wyłapałby ostrzeżenie,a jeśli by się nie uspokoił pewnie i bana . Bo takim pisaniem że w zasadzie to nie ważne jaki zasilacz się kupuje szkodzi się użytkownikom .

I na koniec powiem ci że ZALECAJĄC wymianę zasilacza na prawdę nie zamierzam zastanawiać się czy ktoś może to uznać za opłacalne czy nie . To już sprawa autora tematu na ile zależy mu na danym sprzęcie ( może pomijając wyjątki gdzie zestaw wart jest 50 zł )
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
A czy my tu kupujemy zasilacz, czy bierzemy w zestawie razem z działającą używką? I do tego za 3 stówy? Ludzie, ogarnijcie się.
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): 1 Jemu działało ( przez jakiś czas ) więc każdemu ma działać .
Osiem lat to mało? To ile ty chcesz by to działało? 20? Dwa tygodnie codziennej pracy z i5 to mało? Nie przemawia do Ciebie argument, że ten zasilacz nawet się nie zgrzał? Ten zasilacz dalej działa. Film mam Ci nagrać?
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): 2 On uważa że 300 zł to nie pieniądze więc się nie opłaca .
Tak, nie opłaca się dokładać do tego zestawu. A już na pewno nie 100zł.
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): 3 On uważa że no name w podobnym wieku jest tak samo bezpieczny jak zasilacz markowy w podobnym wieku,w sytuacji gdy nie wiadomo jak oba były użytkowane . ( nie podaje argumentów na potwierdzenie tej tezy )
Nie podam bo ich nie ma. Teraz ty podaj argumenty za tym, że markowy jest bardziej bezpieczny. Też ich nie ma? Aha. 1:1
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): 4 On uważa że za 50 zł nie da znaleźć się używanego markowego zasilacza z działającymi zabezpieczeniami ( co podważył pieterman09 )
Znalazłem jednego amacroxa za 45 zł +KP. Zadowolony? Pisz maila do autora, że zasilacz z tego zestawu jest do bani i spali mu dom, i żeby go wymienił, bo znalazłeś perełkę na allegro, jednocześnie uratowałeś mu życie i jego dorobek. Autor się wylogował i ma to gdzieś, więc tylko mail Ci pozostaje.
Wiesz jak wygląda zabezpieczenie termiczne w zasilaczach? To układ elektroniczny wielkości główki zapałki, naklejony zapewne na radiator, kosztujący w hurcie pewnie kilkanaście groszy, który jest wykorzystywany w masie zasilaczy impulsowych w masie różnej elektroniki, nie tylko w zasilaczach komputerowych. Teraz mi wytłumacz, dlaczego w innej elektronice to jest montowane i zadziała, a w zasilaczu no name nie. Oczywiście wiemy, że takie zabezpieczenie musi być w każdym zasilaczu ATX.
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): Wiesz co mnie boli ? Boli mnie czytanie na szanującym się forum komputerowym takich bzdur z których wynika że właściwie to nie ma znaczenia jaki zasilacz wsadzimy do komputera i w zasadzie to nawet do I5 można wsadzić sobie Tracera bo działa .
Jaki miałem, taki wepchałem. Miałem za darmo. Pytałem dlaczego miałoby to nie działać lub coś się spalić i dalej nie odpowiedziałeś.
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): To może od razu wsadzajmy do polecanych zestawów w mniejszych budżetach nonamy będzie taniej i wszyscy będą zadowoleni . Na pewno jakaś część tych nonamów wytrzyma do ew wymiany komputera bądź zasilacza . A reszta tych co im ten szmelc nie wytrzyma ? Cóż mieli pecha !
A jak markowe nie wytrzymają? Mieli pecha czy co? Pytałem: "Ile tych no-name przechodzi przez allegro w gotowcach? Kto przy zdrowych zmysłach podjąłby się sprzedaży dziesiątek sztuk dziennie czegoś, co "może paść w każdej chwili"? Możesz mi to wytłumaczyć? Przecież to jest na gwarancji i sprzedawca ma obowiązek to wymienić na nowe. Kto by podejmował takie ryzyko i pokrywał koszty takiej zabawy?"
Odpowiedzi brak.
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): Czyż nie tak ? Przyjmij do wiadomości że te "święte zasady " są po to by zapewnić sprzętowi maksymalne bezpieczeństwo w dostępnym budżecie .
Przekraczasz budżet o 30%
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): I są "wyznawane " nie tylko na naszym forum . Na takiej "elektrodziie " za pisanie takich farmazonów które próbuje tu nam uskuteczniać kamel16At dawno wyłapałby ostrzeżenie
Wypraszam sobie. Jakich farmazonów?
(07.07.2017, 19:05)MonteCristo napisał(a): Bo takim pisaniem że w zasadzie to nie ważne jaki zasilacz się kupuje szkodzi się użytkownikom .
A gdzie ja tak napisałem? My nie kupujemy zasilacza! Kupujemy używany, stary zestaw!
Nie pomagam.

Powiedz to rubikonowi 300w {więcej niż 10 lat} i iboxowi 420w {nie ma nawet 2 lat} które mam w domu , można je grzać do woli i się OTP nie załącza a zasilacz działa dalej , bo większość czarnej listy zabezpieczeń nie ma lub ma ustawione tak wysoko że wcześniej się zasilacz uszkodzi niż zadziała . Także odpowiedź masz :
-NIE zadziała bo tego zabezpieczenia NIE MA lub ma źle ustawiony próg aktywacji .
Twierdziłeś że zasilacz za 100zł , ja zgadzam się ze 100zł i wyżej na zasilacz do tego zestawu szkoda ale bez problemu znajdzie za 50zł zasilacz który to pociągnie i nie będzie z czarnej listy .
To jest różnica między markowym a chinolem podstawowa :
-chinol jak się spali to razem ze sprzętem a markowe poprostu się wyłączają .
Programy: Polecane / Nowe / Inne