Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

głośniki 2.0 do 200 złotych, które wymiotą podłogę w pokoju, jakie?

RE: głośniki 2.0 do 200 złotych, które wymiotą podłogę w pokoju, jakie?
Panowie (oprócz Fint!!!)
co się bardziej opłaca brać:

Genius hf1255a
http://www.komputronik.pl/product/116034...1255A.html

czy modecom hf40
http://www.euro.com.pl/glosniki-komputer...om=skapiec

Dodam jeszcze, że biurko ma szerokość 95 centymetrów, a monitor.
Poza tym, które będą najlepsze do odsłuchu z około metra?

Pozostaje kolejna kwestia ponieważ za bardzo nie mam ich jak odsunąć od ściany a z tyłu jest sub..
jest model z subem z przodu, ale kosztuje ponad 400 złotych, więc to już za dużo - dokładnie ten:

http://www.komputronik.pl/index.php/prod...HF80U.html

Który lepiej brzmi i jest bardziej wyrównany w wysokich, średnich i niskich? Modecom czy Genius? i jak z tą awaryjnością Geniusa? zależy mi też, żeby bas ładnie schodził równo i nie był nachalny. Ogólnie ma być miękki, soczysty, sprężysty i wyraźny - słucham muzyki organowej a tam często bas nisko schodzi i zależy mi, żeby to było klarowne. Tony średnie też mile widziane w miarę pełne, a nie kastrowane.. :D
przypomnę - użytkownik Fint nie ma żadnych propozycji tylko pouczanie więc jemy podziękuję Wesoły i pozdrawiam Język
Ten windows jest tak funkcjonalny i tak ograniczony, że aż mi mowę odejmuje czasem..
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
te nowe SHF niekoniecznie są lepsze od starych, a Modecomy będą lepsze od Geniusów.
[Obrazek: zk90.png]
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
(22.01.2013, 21:47)homziq napisał(a): te nowe SHF niekoniecznie są lepsze od starych, a Modecomy będą lepsze od Geniusów.

o i taka odpowiedź jest dobra. Mam nadzieję, że zmieszczę je na biurku.. szkoda, że nie ma czegoś tańszego niż ten shf56 z wooferem na przodzie, żeby przystawić do ściany Wesoły
Ten windows jest tak funkcjonalny i tak ograniczony, że aż mi mowę odejmuje czasem..
A MSF50 - http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/5295602#from1215 ?
[Obrazek: zk90.png]
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
(22.01.2013, 21:54)homziq napisał(a): A MSF50 - http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/5295602#from1215 ?

hmmm no nie bardzo ja wolę coś stereo czyli 2.0 nie zależy mi na mocnym basie, który przygłuszy wszystko inne ;D muzyka organowa jest specyficzna i wymaga wyrównania wszystkich pasm inaczej to nie brzmi. Jest mało znana, ale żadne pasmo nie może górować nad innym.
(22.01.2013, 21:50)Kozdroman napisał(a):
(22.01.2013, 21:47)homziq napisał(a): te nowe SHF niekoniecznie są lepsze od starych, a Modecomy będą lepsze od Geniusów.

o i taka odpowiedź jest dobra. Mam nadzieję, że zmieszczę je na biurku.. szkoda, że nie ma czegoś tańszego niż ten shf56 z wooferem na przodzie, żeby przystawić do ściany Wesoły

Dla Ciebie jest to dobra odpowiedź, bo ją rozumiesz.

Cytat:Który lepiej brzmi i jest bardziej wyrównany w wysokich, średnich i niskich? Modecom czy Genius? i jak z tą awaryjnością Geniusa? zależy mi też, żeby bas ładnie schodził równo i nie był nachalny. Ogólnie ma być miękki, soczysty, sprężysty i wyraźny - słucham muzyki organowej a tam często bas nisko schodzi i zależy mi, żeby to było klarowne. Tony średnie też mile widziane w miarę pełne, a nie kastrowane..
przypomnę - użytkownik Fint nie ma żadnych propozycji tylko pouczanie więc jemy podziękuję i pozdrawiam

Aaa... widzisz? Da się?
Nie mam żadnych propozycji? No tak.. jak nie powiedziałeś czego chcesz i oczekujesz, to mogłem równie dobrze polecić Ci kupno gwoździ i słuchanie metalu. Pouczam bo od tego mniej więcej tutaj jestem. Nie będę polecał każdemu tego samego modelu tak jak homziq w każdym temacie.

Rozumiem, że tylko te trzy zestawu wchodzą w grę, czy mogę też dorzucić więcej propozycji? W tej cenie jest jeszcze kilka ciekawych modeli, które spełnią Twoje wymagania.

Cytat:hmmm no nie bardzo ja wolę coś stereo czyli 2.0 nie zależy mi na mocnym basie, który przygłuszy wszystko inne ;D muzyka organowa jest specyficzna i wymaga wyrównania wszystkich pasm inaczej to nie brzmi. Jest mało znana, ale żadne pasmo nie może górować nad innym.

Zacząłeś posługiwać się innym językiem. Porównaj swoje całkowicie laickie podejście w pierwszym poście tego tematu. Używałeś słów totalnie względnych, a co za tym idzie, nie zrozumiałych.

http://pl.wiktionary.org/wiki/względność

Teraz jesteś rozumiany przez chyba każdego człowieka zajmującego się doradzaniem w strefie audio. Widać, że zrozumiałeś co napisałem w przyklejonym lub po prostu douczyłeś się tego w googlach. Dziękuje Wesoły
Teraz powiedz tylko czy w grę wchodzą tylko głośniki wymienione przez Ciebie, czy też można oferować inne modele.
Zwijam manatki. Żegnam!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
:/ Panie pomocny pisałem coś :p
na pewno mają być 2.0, na pewno nie plastik i brzmienie jak wyżej.
Jazz to głównie słucham Armstronga, ale też i innych kawałków, jazz jak wiadomo to spokojna muza, stonowana i bardziej w średnicy i dole niż w górze, blues to samo. Dół jak mówiłem nie musi być mocny - starczy, żebym słyszał sprężysty basik gitar, albo klawiatury nożnej w organach ( dla niewtajemniczonych obce pojęcie). Zależy mi też na szczegółowości słuchając FLACów - instrumenty i każda nutka nawet pomyłka, czy na przykład dźwięk pociąganych strun, dźwięk młoteczków w fortepianie.

Cena OSTATECZNIE maks 300 złotych ( w planach jeszcze DAC, albo zwykła karta dźwiękowa osobno już).

Wielkość też musi być przyzwoita - nie za duże.

Tak jak pisałam szerokość biurka to 95 cm, a sam monitor to full hd eizo froris fs2331, który ma 55 cm. Więc na głośniki zostaje po 20 cm po obu stronach monitora. Dodatkowo ciężko będzie je odsunąć od ściany to biurko ma od ściany do krawędzi blatu przy mnie 50 cm więc jak odsunę od ściany to będą miał membrany na pysku. Biurko stoi około 3 cm od ściany i z jednej strony przytulone jest do szafy. Pokój ma dokładnie 16 m2, ale przeprowadzamy się za niedługo i nie mam pojęcia jaki metraż ma pokój w drugim mieszkaniu :D może tyle samo, albo troszkę mniej :D

Odsłuch będzie z odległości oko metra od monitora, który stoi maks jak się da przy ścianie więc to mało, ale i też chciałbym muzyki z żoną słuchać leżąc w objęciach :D ha ha

Wiem, że cena 300 złotych maks to nie jest poziom hi-end, ale może uda się coś zrobić w tym temacie.
I kolejna sprawa to niezawodność - nie chciałbym lecieć nawet po roku ze sprzętem na gwarę tylko cieszyć się nim.

mógłbym kupić solo6c, ale osobiście one są ponoć duże i obawiam się , że się nie zmieszczą, a poza tym biorąc pod uwagę, że jeszcze karta będzie dokupiona to już jest stanowczo za drogo. musialbym wtedy na raty brać a jak wiadomo można przepłacić biorąc na raty.
Idealne rozwiązanie - Edifier R1600
Ciut drożej masz R1900, które mają znacznie większe natężenie basu niż R1600, zaś nie przesyca innych pasm, tak więc jeśli możesz dołożyć możesz mieć bardziej solidny bas, który zejdzie znacznie niżej.
Jeśli chcesz coś tańszego, to jak na swoją cenę bardzo czystą barwę mają Genius'y SP-HF1800A. Także idealne, pod Twoje preferencje, jednak jeśli masz te 300zł, wykorzystałbym całość, zwłaszcza że w gruncie rzeczy 300zł to budżet niskich lotów, więc każde dołożenie kilku złotych ma wielkie odzwierciedlenie w barwie i jakości dźwięku.
Jeśli te głośniki nie pasowały by do Twojego biurka to alternatywą mogą okazać się troszkę przekraczające budżet Genius'y SP-HF2020. Są "chude", ale wysokie. Nie mają zbyt dużo basu i nie schodzi on zbyt głęboko, ale jest dynamiczny (sprężysty), więc nie wiem czy przypadłyby Ci do gustu, jednak myślę, że te geniusy także byłyby ok.

Cytat::/ Panie pomocny pisałem coś

Nie wiesz co mówisz Wesoły
Zwijam manatki. Żegnam!
Genius ok, ale boje się bo to firma trochę mało wiarygodna i ludzie narzekają na nią Smutek no a edifier to z kolei według recencji słabo wykonany, a jak z niezawodnością to nie wiem..
Owszem, edifier nie jest bosko wykonany, ale co z tego? Na swoją cenę ma średnie wykonanie, główną wadą w R1600 i R1900 jest okleina mdf'u, która z czasem lubi odchodzić, reszta jest bardzo dobra - spasowanie, estetyka wykończenia, sprawność. Sama okleina także nie jest zła i nie jest źle przyklejona. Głośniczki znacznie nadrabiają to jakością dźwięku. Z niezawodnością pod względem samej pracy oraz jej kultury także nie jestem obeznany bo nigdy nigdzie nie wyczytałem, aby same od siebie się zepsuły. Ojciec przy swoim stanowisku ma R600, które wyglądają jak nowe i tak samo działają. Ma je jakieś 2lata.

Co do Geniusa, tutaj można trafić na wadliwą serie - były takie przypadki w latach 2010-2011, na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje na to, że jest ok.
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
test głośników 2.0jakie glosniki 2.0 do 50 złglosniki 2.0 do 200 zlglosniki 2.0 do 200glosniki do 2.0 2013edifier r1600 opiniegłośniki 2.0 do 200 złmodecom msf 50edifier 1600t opiniejakie głośniki do komputera 2.0 cena 200 zł