Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

problem z logowaniem

Sad  problem z logowaniem
Zacząłem bawić się w upiększanie XP i mi sie tak cos porobiło ze zanim właczy sie ekran logowania to zmienia kolor 4 razy co wydłuza uruchomienie komputera. Chciałem zmienić ekran logowania takim programem ale coś nie wyszło, jakies błedy wyskakiwał. Nawet jak chce przywrócic oryginalny ekran logowania to znowu się tak wolno uruchamia, usunąłem program i dalej to samo;/ Nie chce naprawiac windowsa poniewaz moze mi pozmieniac inne pliki które sobie przerobiłem;/ mogł by ktoś wrzucić te oryginalne pliki z windows/system32 jezeli ktos wie ktore to konkretnie? bo na innym forum czytałem ze jakiś logonui ale nie wiem czy ten jeden plik wystarczy? jesli by ktoś mogł to niech mi podeśle na linki na priva lub tutaj wklei bo innego rozwiązania nie widze;/
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: problem z logowaniem
Oczywiście nie utworzyłeś punktu przywracania systemu przed instalacją upiększacza ?
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
oczywiscie ze nie;/ no i własnie w tym jest problem. U kumpla tez robilismy to samo pare dni wczesniej ale jego komp zareagował całkiem inaczej.
no i? wrzuci ktos?
(16.04.2010, 21:17)~Anonim napisał(a): Zacząłem bawić się w upiększanie XP....
A konkretnie jak i czym ?

(16.04.2010, 21:17)~Anonim napisał(a): Chciałem zmienić ekran logowania takim programem
A konkretnie jakim ?

(16.04.2010, 21:17)~Anonim napisał(a): jakies błedy wyskakiwał
A konkretnie jakie ?

Proszę podać dokładnie co robiłeś krok po kroku oraz jakie oprogramowanie zostało użyte.
Jak na razie Twój opis to groch z kapustą i nic z niego nie wynika. Opis ma być dokładny, rzetelny, zwarty i konkretny, bez użycia słowa jakieś i jego pochodnych.

Dodatkowo pokaż logi OTL + RSIT (wątki przyklejone w dziale Bezpieczeństwo).
Nie odpowiadam w tematach z działu 'Bezpieczeństwo', w których brakuje pełnego zestawu logów:
http://forum.pcformat.pl/WAZNE-Jak-zaloz...ec-WAZNE-t
Jeżeli prowadziłem wątek i w nim nie odpowiadam przez 3 dni-proszę o przypomnienie na PW.
Nie pomagam na PW.
Prośba o przetestowanie aplikacji: http://forum.pcformat.pl/Prosba-o-przete...L-OpenGL-t
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
zainstalowałem patch ze stylem od visty ale nazwy nie pamiętam, a pliku juz nei mam na dysku, ale wtedy wszytsko bylo jeszcze ok. zmieniłem Bootskinem ekran "ładowania sie" windowsa i tez bylo ok. Na koncu programem Logon studio zmieniłem ekran logowania no i od tego momentu sie zaczeło... bledy wyskoczyły podczas załadowania ekranu startowego i tez nie pamietam jakie byly dokładnie, przy zminie ładowania na ekran domyslny juz nie bylo bledów ale problem pozostał. Wszystko jest ok oprócz tego logowania;/
Otwórz edytor rejestru (regedit.exe) i przejdź do klucza:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon]
Znajdź wartość UIHost (typ REG_EXPAND_SZ)
W jej polu wartości ma stać:
Kod:
C:\WINDOWS\system32\logonui.exe
lub
Kod:
logonui.exe
Jeśli wpisy są inne - skoryguj je.
Jeśli to nie pomoże - pokaż logi OTL + RSIT (szczegóły w dziale 'Bezpieczeństwo) - być może stąd uda się coś wyczytać.

Dodatkowo użyj SystemLook.exe i wklej do niego:
Kod:
:file
c:\windows\system32\logonui.exe

:filefind
logon*
wciśnij look i pokaż co wyskoczy.
Nie odpowiadam w tematach z działu 'Bezpieczeństwo', w których brakuje pełnego zestawu logów:
http://forum.pcformat.pl/WAZNE-Jak-zaloz...ec-WAZNE-t
Jeżeli prowadziłem wątek i w nim nie odpowiadam przez 3 dni-proszę o przypomnienie na PW.
Nie pomagam na PW.
Prośba o przetestowanie aplikacji: http://forum.pcformat.pl/Prosba-o-przete...L-OpenGL-t
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: seamonkey
Programy: Polecane / Nowe / Inne