Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

stacja robocza/PC dla projektanta wnętrz do 4000zł

RE: stacja robocza/PC dla projektanta wnętrz do 4000zł
wydymać cię chcą . Zasilacz na pograniczu czarnej listy , chińczyk bez kompletu zabezpieczeń ...
Wredna płyta główna , niezbyt przewiewna obudowa + brak chłodzenia gdzie boxowe na 3600 poprostu nie wyrabia i podchodzi proc pod 90c jak go ciśniesz mocno a na to się przecież zanosi ... + cicho nie będzie
Takie małe niuanse to że nie podali ci taktowania ramu a to przy ryzennie ważne + nie podali modelu dysku m.2 a to też ważne ... ten drugi ssd 480gb to badziew najniższej klasy .
Także nieprzemyślany zestaw i tyle , nwm co tu więcej dodawać .

Kolega podał ci lepszy zestaw choć według mnie niepotrzebnie tam 3 dyski władował .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Sklep w mojej okolicy.
Niestety nie znam się aż tak na sprzęcie, wiem czego potrzebuję, ale kompletnie nie wiem jakiej jakości są podzespoły. Dziękuję za pomoc. Czyli będę trzymała się zestawienia, które przeslaliscie mi powyżej.
Chciałam kupić to wszystko online razem ze złożeniem, ale obawiam się czy będzie złożone tak jak powinno, bo czytałam różne opinie.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
składać tylko samemu , jak coś to pomożemy . Niestety składanie to dla sklepów okazja by pozbyć się zwrotów 14 dniowych bo takie kompy rzadko trafiają do ogarniętych użytkowników i uchodzi im płazem ... Poza tym często robią to niechlujnie a poprawiać po kimś nie raz jest gorzej niż robić coś od nowa . Myślę że jak obejrzysz parę filmów na yt , weźmiesz instrukcję od płyty w dłoń to dasz radę to poskładać , ewentualnie pomożemy coś np wideorozmową przez skype Krzywy
Nie pomagam.
Dokładnie potrafią wydymać wciskając używane części i outlety bądź po zworotach lub naprawy, po drugie potrafią zrobić to źle np. źle zamontowane chłodzenie założone dolem do grafiki xD. Zestawu proponowanego przez sklep nie zalecam brać ponieważ oni wciskają to co im nie schodzi to co ludzie najmniej kupują dlatego jakość się nie liczy.
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Proponowałbym jednak próbować samemu lub w ostateczności poprosić znajomego bo składanie przez sklep zawsze niesie ze sobą ryzyko otrzymania części z tz zwrotów . Plus nigdy nie wiesz kto to tam składa i czy umie to robić czegoś nie spierdzieli . W ostateczności dać jakiemuś znajomemu albo do jakiegoś dobrego serwisu i złożą za te 30-50 zł . Tyle że niech to będzie z TWOICH części niech nie kombinują przy tym . Sprawdziłbym też inne sklepy morele,x-kom ,emag może będzie taniej na zestawie . Nie wiem ale mi zawsze Proline wychodził drogo na zestawach . Można popisać też indywidualne zapytania do sklepów budżet spory więc zawsze jakaś szansa na rabacik czy gratis jest . Wesoły
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Dzięki. Do tej pory wymieniałam tylko dysk w lapku, ale kiedyś trzeba się nauczyć.
Dziękuję bardzo za pomoc.

Czy polecacie jakąś kartę sieciową i pastę?
To chyba będzie już komplet. Chyba, że czegoś brakuje?
Budżet ?

Pastę dostaniesz razem z chłodzeniem jeśli kupujesz dodatkowe chłodzenie . Możesz kupić inną ale tamta co dostaniesz jest w miarę ok więc wg mnie nie potrzebne koszty a tubka dołączona starczy spokojnie na 2 nawet 3 razy gdyby coś nie wyszło . Pasty daje się minimalne ilości tylko w celu wyrównania powierzchni styku procesora i chłodzenia .

Co do karty to niech wypowie się ktoś bardziej obeznany podaj budżet i wymagania to ci coś doradzą .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
oczywiście chodzi o kartę wifi ?
bo zwykłą KABLOWĄ masz wbudowaną w płytę główną .
Nie pomagam.
Tak, o wifi.
Czy warto zamienić obudowę Fractal Design Focus G Window na Fractal Design Meshify C Biała TG i czy wszystko listy się w niej zmieści?
 System operacyjny: macos Przeglądarka: firefox
Warto zmienić na meshify C ponieważ to lepiej jakościowa buda już :p
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Programy: Polecane / Nowe / Inne