Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

windows 7 usługi Pomocy

#1
Exclamation  windows 7 usługi Pomocy
Witam chciałbym przyspieszyć windows 7 i mam pytanie jakie usługi można bez problemu wyłączyć żeby komputer działał trochę szybciej bez obaw ze te usługi są nie potrzebne do normalnej pracy na komputerze proszę o szybka odp w tej sprawie z góry dziękuje .
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#2
RE: windows 7 usługi Pomocy
1.Jasność adaptacyjna (wyłączony) – jeżeli komputer wyposażony jest w czujniki światła, ta usługa monitoruje je i dopasowuje jasność ekranu na podstawie otrzymanych wyników. .Większość komputerów jest pozbawiona tego gadżetu, dlatego najlepiej wyłączyć.


2.Autokonfiguracja sieci WLAN oraz Automatyczna konfiguracja sieci bezprzewodowej (ręczny/wyłączony) – te usługi są ważne dla posiadaczy laptopów lub kart łączących się bezprzewodowo. Jeżeli nie łączymy się z siecią za pomocą technologii Wifi i jest nam to niepotrzebne, to proponuję wyłączyć.


3.Bufor wydruku (ręczny/wyłączony) – usługa znana z poprzednich edycji oprogramowania Microsoftu. Odpowiada za przesyłanie dokumentów do wydruku. Jeżeli nie korzystamy z drukarki warto wyłączyć, ponieważ absorbuje kilka megabajtów pamięci.


4.Usługa obsługi Bluetooth (ręczny/wyłączony) – odpowiada za połączenia bezprzewodowe przy użyciu technologii Bluetooth. Jeżeli nie mamy w naszym komputerze odpowiedniego urządzenia do takiej łączności, wyłączamy.


5.Menedżer poświadczeń (wyłączony) – zarządza poświadczeniami przesyłanymi przez innych użytkowników lub aplikacje. Całkowicie zbędne.


6.Usługa zasad diagnostyki, Host usług diagnostyki oraz Host systemu diagnostyki (wyłączony) – umożliwiają diagnozowanie błędów występujących w systemie. Jako że zwykły użytkownik raczej nie jest w stanie wynieść cokolwiek pożytecznego z opublikowanych wyników takiej diagnozy, usługi te są zbędne.


7.Klient śledzenia łączy rozproszonych (wyłączony) – dba o utrzymanie powiązań między plikami zapisywanymi w systemie NTFS na komputerze lub w sieci. W praktyce nie przydaje się właściwie do niczego.


8.System szyfrowania plików (EFS) (ręczny/wyłączony) – serwis ten dostarcza systemowi technologię szyfrowania plików na dysku. Jeżeli nie potrzebujemy zabezpieczania danych w ten sposób, możemy śmiało wyłączyć.


9.Dostawca grupy domowej (ręczny/wyłączony) – jeżeli nie łączymy się z siecią i nie korzystamy z dobrodziejstw nowej funkcji Windows 7 – Grupa Domowa – ta usługa nie będzie nam potrzebna.


10.Host dostawcy odnajdowania funkcji (ręczny/wyłączony) – odpowiada za łączność poprzez specjalistyczne protokoły SSDP oraz WS-D. Wyłączenie tej usługi uniemożliwi odnajdywanie sieci, które z nich korzystają. Serwis jest niezbędny do działania opisanego punkt wyżej, więc jeżeli go wyłączymy, automatycznie zostaniemy pozbawieni modułu Grupy Domowej.


11.Publikacja zasobów odnajdowania funkcji (ręczny/wyłączony) – to usługa niezbędna w przypadku, gdy chcemy, by inni użytkownicy sieci widzieli zasoby naszego komputera. Jeżeli jest to nam niepotrzebne, warto wyłączyć lub chociaż ustawić na ręczny.


12.Zarządzanie kluczami i certyfikatami kondycji (wyłączony) – dostarcza certyfikat X.509 oraz funkcje niezbędne do zarządzania kluczami mu pokrewnymi. Programy, które korzystają z tej usługi, można policzyć na palcach jednej ręki. Zdecydowanie warto wyłączyć.


13.Dostęp do urządzeń interfejsu HID (ręczny/wyłączony) – najbezpieczniej ustawić tę usługę na „ręczny”, ponieważ jest niezbędna do obsługi urządzeń (klawiatur, skanerów, myszek itp.), które są wyposażone w dodatkowe przyciski funkcyjne. Większość takich urządzeń posiada jednak własne sterowniki. Wówczas ten serwis staje się zbędny.


14.Moduł obsługi kluczy IPSec IKE i AuthIP (wyłączony) – usługa potrzebna do zaawansowanej osbługi połączeń typu VPN. Dla większości użytkowników jest jednak bezużyteczna.


15.Wykrywanie usług interakcyjnych (wyłączony) – dotyczy powiadamiania o usługach interakcyjnych, które dla zwykłego użytkownika zazwyczaj nie mają najmniejszego znaczenia (bo po prostu z nich nie korzysta).


16.Pomoc IP (wyłączony) – serwis ten umożliwia wykorzystywanie protokołu IPv6. Obecnie jest on jednak dopiero w początkowej fazie rozwoju. Warto zatem wyłączyć – przynajmniej do czasu, gdy IPv6 wejdzie do powszechnego użytku.


17.Mapowanie z odnajdowaniem typologii warstwy łącza (wyłączony) – dzięki tej usłudze system jest w stanie utworzyć mapę sieci, na której wyświetlane są urządzenia i inne komputery, z którymi aktualnie się łączymy. W praktyce jest to właściwie gadżet, bo trudno znaleźć dla niego jakiekolwiek zastosowanie.


18.Usługa inicjatora iSCSI firmy Microsoft (ręczny/wyłączony) – zarządza sesjami łączności z urządzeniami typu iSCSI. Nie wyłączamy tej usługi tylko w przypadku, gdy korzystamy z aplikacji pakietu Windows Live.


19.Agent ochrony dostępu do sieci (wyłączony) – usługa zbiera informacje na temat komputerów klienckich w sieci, a następnie powiadamia o nieaktualnym lub wadliwym oprogramowaniu na którymś z nich. W przypadku sieci domowych jest całkowicie zbędna.


20.Netlogon (wyłączony) – służy podtrzymywaniu otwartego kanału zabezpieczeń, aby umożliwić uwierzytelnianie użytkowników podczas łączności między komputerem a kontrolerem domeny. Jak nietrudno się domyślić, w przypadku sieci domowych ta usługa najczęściej nie ma najmniejszego znaczenia.


21.Kontrola rodzicielska (wyłączony) – jeżeli nie musimy lub nie chcemy konfigurować zabezpieczeń przed nieautoryzowanymi czynnościami w systemie (np. wykonywanymi przez dzieci lub innych niedoświadczonych użytkowników), warto ustawić na „wyłączony”.


22.Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych, Grupowanie sieci równorzędnej, Menedżer tożsamości sieci równorzędnej, Usługa publikowania nazw komputerów PNRP (ręczny/wyłączony) – jeśli nie planujemy udostępniania plików w ramach Grupy Domowej lub korzystania z funkcji pomocy zdalnej, można wyłączyć.


23.Rejestr zdalny, Usługi pulpitu zdalnego, Menedżer konfiguracji usług pulpitu zdalnego(ręczny/wyłączony) – jeżeli nie korzystamy z pulpitu zdalnego (a warto wiedzieć, że to nie jest najprzyjemniejsze w użyciu narzędzie), wyłączamy.


24.Usługa Asystent zgodności programów (wyłączony) – w teorii zapewnia monitorowanie instalowanych i uruchamianych aplikacji. W praktyce wygląda to tak, że asystent uruchamia się w najmniej odpowiednich momentach (m.in. po anulowaniu pracy instalatora). Zdecydowanie polecam wyłączenie.


25.Pomoc techniczna panelu sterowania Raporty i rozwiązania problemów(wyłączony) –działanie tej usługi ma na celu wyświetlanie komunikatów pomocniczych podczas korzystania z panelu sterowania oraz wysyłania raportów o błędach do firmy Microsoft. Oczywiście wyłączamy.


26.Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne (wyłączony) – ta usługa jest używana jedynie przy synchronizacji między takimi aplikacjami, jak Windows Media Player czy Kreator a wymiennymi nośnikami danych.


27.Moduł wyliczający magistrali PnP-X IP (ręczny/wyłączony) – jest to serwis zarządzający magistralą sieci wirtualnej opartej o protokoły SSDP/WS. W praktyce wykorzystuje ją jedynie aplikacja Windows Media Center, zatem jeśli jej nie używamy warto rozważyć wyłączenie.


28.Karta inteligentna, Zasady usuwania karty inteligentnej (wyłączony) – Karty inteligentne to nośniki danych przypominające wyglądem karty kredytowe wyposażone w zakodowany chip. Jeżeli jakimś cudem jesteśmy w posiadaniu takowych lub adaptera służącego do ich odczytu, zostawiamy tę usługę bez zmian. W przeciwnym wypadku wyłączamy.


29.SNMP Trap (wyłączony) – działanie tej usługi polega na odbieraniu pułapek w wiadomościach wysyłanych przez protokół SNMP. Jak najbardziej wyłączamy.


30.Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet (ręcznie/wyłączony) – co prawda komputery wyposażone w ekrany dotykowe stają się coraz popularniejsze i powoli tworzą nowy segment na rynku IT, jednak, jak na razie, znaczna liczba użytkowników musi się zadowolić tradycyjnymi wyświetlaczami. Jeżeli należymy do tej grupy, ustawiamy na „wyłączony”.


31.Usługi podstawowe modułu TPM (ręczny/wyłączony) – usługa ta odpowiada za umożliwienie aplikacjom dostępu do modułu TPM, który zapewnia sprzętowe funkcje kryptograficzne. W niektórych przypadkach jej wyłączenie może się wiązać z problemami w działaniu usługi BitLocker (dotyczy bardziej zaawansowanych niż Home Premium edycji systemu Windows 7).


32.WebClient (ręczny/wyłączony) – ów serwis jest głównie wykorzystywany przez aplikacje firmy Microsoft. Jeżeli korzystamy z takich programów, jak MSN Explorer, NetMetting czy Messenger, lepiej pozostawić ją bez zmian. W przeciwnym wypadku wyłączamy. Co ciekawe, niektórzy użytkownicy i administratorzy systemów Windows wręcz zalecają deaktywowanie WebClienta ze względów bezpieczeństwa.


33.Windows CardSpace (wyłączony) – wyłączenie tej usługi poleca się szczególnie, gdyż potrafi ona zarezerwować nawet 15 MB pamięci RAM. W teorii ma zarządzać tożsamościami cyfrowymi, jednak rzadko która aplikacja potrafi z niej korzystać.


34.Usługa biometryczna systemu Windows (wyłączony) – umożliwia aplikacjom przechwytywanie i przechowywanie danych biometrycznych. W większości przypadków bezużyteczna.


35.Usługa raportowania błędów systemu Windows (wyłączony) – pozwala na wysyłanie raportów na temat błędów, które wystąpiły podczas pracy komputera. Jeżeli nie czujemy potrzeby, by informować Microsoft o awariach i problemach z naszym komputerem, wyłączamy.


36.Zdalne zarządzanie systemem Windows (WS-Management) (wyłączony) – wdraża do systemu protokół WS-Management, dzięki któremu możemy zezwolić innym na zarządzanie naszym komputerem w sposób zdalny. Niestety jest to usługa bardzo mało użyteczna i właściwie zbędna, dlatego ustawiamy status na „wyłączony”.


37.Usługa autowykrywania serwera proxy w sieci Web WinHTTP (wyłączony) – głównym zadaniem tej usługi jest udostępnianie developerom API Win32, co dla zwykłego użytkownika jest całkowicie nieprzydatne.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#3
RE: windows 7 usługi Pomocy
swego czasu pamiętam, że na benchmark'u był temat o Windows7 co wyłączyć. Myślę, że się przyda.
Nie pomagam na PW.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / InneUżytkownicy forum szukali:
pomoc ip usługausługa pomoc ip pomoc ip i wyłączamy.host dostawcy odnajdowania funkcjihost dostawcy odnajdywania funkcjijak przyspieszyc windowsa 7uslugipomoc ipusługa biometryczna systemu windows

Podobne wątki (windows 7 usługi Pomocy)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Win 7 - Logowanie usługi profilów nie powiodło się Muerte 22 7285 19.01.2019, 13:13
Ostatni post: Der Langsame
  Błąd 1068 nie można włączyć usługi kompozycje seweryn1976 0 872 29.04.2017, 21:22
Ostatni post: seweryn1976
  Problem z instalacją programów - brak potrzebnej usługi AnPeter90 1 906 17.02.2017, 15:36
Ostatni post: broda99

Skocz do:


Wybrane wątki (windows 7 usługi Pomocy)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podmiana obrazka przycisku start Win 7 Wygrywam 4 2107 05.12.2019 11:37
Ostatni post: Wygrywam
  Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc000001d) Creepersky 2 1989 04.12.2019 22:52
Ostatni post: Creepersky
Ściana Odmowa dostępu - zabijanie svchost Squeazz 4 2167 04.12.2019 11:11
Ostatni post: Squeazz
  hirens nie pomaga Kukiel 1 1828 01.12.2019 17:48
Ostatni post: Fix00ser
  Jaki VPN wybrać - OpenVPN czy NordVPN ? maciomanus 11 9732 30.11.2019 16:56
Ostatni post: notariusz_
  Windows 10 - miniaturowe ikony na matrycy UHD polyken 0 1694 29.11.2019 11:17
Ostatni post: polyken
  Internet nie działa kiedy mam Vpn AnPeter90 4 3880 27.11.2019 20:02
Ostatni post: Illidan
  Windows 10 - Harmonogram zadań nie działa SajorMuchodolski 1 1777 25.11.2019 02:04
Ostatni post: Illidan
  Problem po upgrade bios na 3,5 marek17390 2 541 25.11.2019 02:02
Ostatni post: Illidan
  Z Visty na Windows 10 czy laptop da radę? dominik_fil 4 1982 25.11.2019 01:56
Ostatni post: Illidan
Question FRST - wizualna instrukcja użycia programu Illidan 0 491 25.11.2019 01:52
Ostatni post: Illidan
  Zmiana wielkości obrazu na monitorze naitsabeS1980 1 1739 21.11.2019 19:55
Ostatni post: Farycja
  Lenovo - Pada dysk Alsenas 3 1857 17.11.2019 20:10
Ostatni post: Farycja
Ściana RAMDysk rozszerzenie DonCorleone 5 1947 13.11.2019 08:11
Ostatni post: DonCorleone
  Windows10 bit 32 start przez Bios. Bogdan10 1 1955 12.11.2019 17:36
Ostatni post: arkadiuszfoch